KF Tirana vjen me risi këtë sezon, abone për tifozët

Ashtu siç kishte paralajmëruar disa ditë më parë, klubi i Tiranës do të vijë me një risi këtë sezon të ri të Superiores. Bardheblutë...

Europiani i Atletikës, Smajlaj kalon në finale

Izmir Smajlaj është kualifikuar për në garën finale të kategorisë së kërcimit së gjati për meshkuj, në Kampionatin Europian të Atletikës që po zhvillohet...

Kampionatit Botëror i Rafting, merr pjesë edhe Shqipëria

Kombëtarja e Federatës Shqiptare të Rafting, “Albanian Eagle”, është duke garuar në Kampionatin Botëror të Rafting, ku Shqipëria përfaqësohet në kategorinë R4 – U23...

Stadiumi i sapondërtuar i Prishtinës, merr emrin “Fadil Vokrri”

Legjenda e futbollit kosovar dhe ish presidenti i Federatës së Futbollit në Kosovë, është nderuar pas rreth një muaji e gjysmë nga ndarja nga...

Kombëtarja e Kroacisë dhuron për bamirësi 24 mln eurot e fituara nga botërori

Botërori i përfunduar pak ditë më parë do të mbahet mend gjatë nga Kroacia që arriti deri në finale, një fazë të cilën nuk...

Pas botërorit, Shaqiri pritet të shkëlqejë tek Liverpool

Xherdan Shaqiri do t’u nënshtrohet testeve mjekësore, përpara përfundimit të transferimit të tij prej 13.5 milionë paundësh te Liverpool, shkruan James Pearce. “Reds” kanë...

Kampionati Botëror i Shkollave: 400 shahistë nga e gjithë bota ndeshen në Shqipëri

Nga Alteo Hysi “E bukura e shahut është se kjo lojë kapërcen gjuhët, moshat, racat, kombësitë, fetë, gjinitë apo kushtet. Cilado qofshin rrethanat, çdokush mund...

Atletët Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj shpallen kampionë Ballkani

Ditë historike për Shqipërinë. Dy atletë janë shpallur kampionë në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll të Turqisë. Luiza Gega është shpallur...

Kombëtarja shqiptare ngjitet në klasifikim

FIFA ka publikuar sot renditjen mujore të kombëtareve. Për shkurtin, kuqezinjtë e trajnerit Christian Panucci kanë ngjitur një vend në krahasim me pozicionin e...

Akil Gjakova, medalje e artë në xhudo për Kosovën

Xhudisti kosovar ka fituar medaljen e artë në Grand-Slamin e Parisit. Akil Gjakova ka shkruar historinë. Ai ka rrëmbyer medaljen e artë pas fitores...

IIgli Tare, Drejtori Sportiv më i mirë në Itali

Igli Tare merr një vlerësim të rëndësishëm, duke u përzgjedhur si Drejtori Sportiv më i mirë në Itali për vitin 2017. Në sondazhin e...

Botërori i Peshëngritjes: Romela Begaj arrin rezultat historik

Shtangistja 31-vjeçare sot ka nderuar Shqipërinë në Botërorin e Peshëngritjes që po zhvillohet në SHBA, duke fituar dy medalje. Shqipëria kishte 45 vite që nuk...

12 vjeçari shqiptar kampion bote në shah

Është vetëm 12 vjeç, por Daniel Dardha sot është shpallur kampion bote në shah, duke mundur kështu moshatarët e tij, por edhe më të...

Cana nderohet edhe në Francë

Pak ditë pasi i dha lamtumirën kombëtares shqiptare, Lorik Cana nderohet edhe në Francë, ku luajti për plot 7 vite. Drejtuesit Marsejës zgjodhën pikërisht...

Kordon sigurie për vrapuesit te Parku i Madh i Liqenit

Të gjithë të apasionuarit pas ecjes dhe vrapimit nga Parku i Madh i Liqenit tashmë do të kenë më shumë mundësi dhe një siguri...

Shkodra mirëpret Turneun Ndërkombëtar “Nënë Tereza”

Shkodra mirëpriti, në pallatin e sportit “Qazim Dërvishi”, 200 sportistë nga vende te ndryshme të rajonit dhe Europës. Nën shembullin e një figure të...

Shirokë-Zogaj mirëpriti përsëri “Triathlon 2017”

56 atletë nga Shkodra, Tirana, Durrësi, Kosova, Mali i zi, edhe nga disa shtete të Europës garuan në "Triathlon" në not, çiklizëm, dhe vrapim...

Majlinda Kelmendi vlerësohet si xhudistja më e mirë në botë

Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka vlerësuar me çmim xhudistin nga Kosova, Majlinda Kelmendi. Kampionia olimpike është shpallur fituese e çmimit “Xhudistja më e mirë...

Skënderbeu kualifikohet për në fazën “play-off” të Europa League

“Ujqit e dëborës” kanë bërë mrekullinë duke u kualifikuar në “Elbasan Arena”. Skënderbeu dhe Mllada e Boleslav e kanë zgjidhur çështjen e kualifikimit për në...

Atleti shqiptar, medalje ari në Serbi

David Nikolli, atleti i talentuar nga Lezhë, mori medalje ari në garën e 3000 metrave në kampionatin Ballkanik që po mbahet në Novi Pazar...

”Gumball 3000”, makina të garave sportive në Tiranë

Të gjithë të apasionuarit e makinave të garave sportive dhe të veçanta do kenë mundësi nesër që të shohin nga afër performancën e disa...

Berisha, portieri më i mirë në Seria A. I pesti në Europë për sezonin...

Observatori Europian i Futbollit, CIES, vlerëson Etrit Berishën si një prej portierëve më të mirë në qarkullim, falë paraqitjeve të tij në sezonin 2016-2017....

Xhudo: Majlinda Kelmendi fiton përsëri Kampionatin Evropian

Majlinda Kelmendi ka fituar Kampionatin Evropian të Xhudos. Xhudistja nga Peja ka fituar medaljen e artë, pas triumfit në finale. Ajo mundi në ndeshjen...

Daniel Godelli shpallet kampion Europe

Peshëngritësi Daniel Godelli ka fituar pak minuta më parë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në peshën 77 kg në Kampionatin Europian të...

UEFA, 1 milion euro për futbollin shqiptar

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin bëri të ditur në kongresin e Helsinkit se çdo federatë futbolli në kontinent do të përfitojë 1 milionë euro...

Video: Parku Olimpik i Tiranës gati për t’u hapur, ja si duket brenda

Ish-kompleksi sportiv “Dinamo” është rivitalizuar duke u transformuar në një  kompleks modern që mbledhë bashkë të gjitha strukturat zinxhirë të sportit, federatat, peshëngritjen, mundjen,...

Shorti i Champions League, ja përballjet

Është hedhur në Nyon të Zvicrës, shorti i fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve duke dhuruar përballje spektakolare. Kështu shorti ka përcaktuar përballjet më të...

Kampionati i 9-të Botëror i Fluturimeve të Lira, 200 pilotë do të“pushtojnë” qiellin e...

200 pilotë nga e gjithë bota do të jenë protagonistë të Kampionatit të 9-të Botëror të Fluturimeve të Lira, që do të zhvillohet në...

Kampionati Kombëtar i Peshkimit, mbahet faza e parë në Tale

Federata Shqiptare e Peshkimit Sportiv nisi nga bregdeti i Tales etapën e parë të kampionatit. Peshkatarë profesionist nga i gjithë vendi iu bashkuan këtij...

Historike, shqiptari Izmir Smajlaj kampion Europe në kërcim së gjati

Një shqiptar shpallet kampion Europe në Beograd të Serbisë ku po zhvillohet Kampionati Europian i sallave të mbyllura. Izmir Smajlaj ngjitet në majën e...

Europiani në Beograd: Atletja Luiza Gega kualifikohet në finale dhe pretendon medalje

Luiza Gega kualifikohet me sukses në finalen e 1500 metrave për femra, në Europianin që po zhvillohet në Beograd. Atletja shqiptare u rendit e dyta...

Pilotët e paragliding dhe hanggliding së shpejti me një pistë për uljen, në Tufinë

Federata Shqiptare e Aeronautikës nënshkruan kontratën për marrjen në përdorim të një sipërfaqeje toke në Tufinë për të realizuar pistën e uljes për pilotët...

Majlinda Kelmendi, 50 mijë dollarë shpërblim nga Federata Ndërkombëtare

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi i gëzohet një shpërblimit të madh. Ajo shpërblehet me 50 mijë dollarë shtesë nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF). IJF i...

Shqipëria do të jetë vendi organizator i kampionatit botëror të Fluturimeve të Lira

Së shpejti kampionati i parë boteror i Fluturimeve të Lira në Shqipëri. Ky kampionat do të organizohet në muajin maj në qytetin e Vlorës. Fakti...

Old Trafford krijon një hapësirë për njerëzit me aftësi të kufizuara

Manchester United ka vendosur të spostojë 2600 tifozë të abonuar me synimin për të krijuar 300 vende të reja për tifozët me aftësi të...

CAS rrëzon ankimimin e Serbisë kundër Kosovës

Serbia ka humbur edhe betejën e fundit për të kundërshtuar njohjen e Kosovës nga UEFA. Apelimi i federatës serbe pas anëtarësimit të FFK-së, u...

Botërori 2026, me 48 kombëtare

FIFA ka marrë vendimin për të rritur numrin e skuadrave pjesëmarrëse në kampionatin botëror, ku duke nisur nga 2026 nuk do të jenë më...

Krishtlindje: Tifozët e Man.City, 400 milion sterlina bamirësi

Shkon në 400 mijë sterlina, ose ndryshe rreth gjysmë milion euro, shifra që Manchester City ka mbledhur për bamirësi, falë një nisme që përfshin...

Tiranë, 27 nëntor gara e peshkimit sportiv

Me rastin e 104 vjetorit të Pavarësisë, Shoqata Shqiptare e Peshkimit Sportiv dhe Rekreativ me mbështetje të plotë të Ministrisë së Bujqësisë, Zhvillimit Rural...

Ja kush janë 10 futbollistët e nominuar për Topin e Artë

Me 13 dhjetor do të mbahet ceremonia e dhënies së trofeut Topi i Artë. Ndërsa sot janë bërë të ditur emrat e 10 futbollistëve...

Video spektakolare: Shqiptari lë pa fjalë yjet e Bayernit

28 vjeçari nga Kruja, Fabian Duro, tashmë i njohur për aftësitë si freestyler, ka performuar përpara yjeve të Bayern Mynih. Lojtarët edhe pse janë...

Tirana, pranohet nga Federata Europiane e Atletikës

Kryeqyteti ynë, Tirana, ja ka dalë të pranohet nga Federata Europiane e Atletikës. Maratona e zhvilluar me datën 9 tetor të këtij viti ka...

“Maratona e Tiranës” në datën 09 Tetor 2016

Bashkia Tiranë, nëpërmjet Drejtorisë së Sporteve Profesionale dhe Komunitare dhe në bashkëpunim me Federatën e Atletikës do të organizojë projektin sportiv “Maratona e Tiranës”...

Një surprizë mjaft e këndshme për tifozët e futbollit në Suedi

Një surprizë mjaft e këndshme për tifozët e futbollit në Suedi. Ekipi i AIK kur po hynte në fushën e lojës, për t'u ndeshur...

Talentet e rinj të futbollit shqiptarë, tani më afër me Seria A

Akademia “Ali Demi” dhe Torino FC Academy kanë firmosur binjakëzimin mes tyre. Qëllimi i këtij binjakëzimi është ngritja në nivele më të larta e...

Granit Xhaka: Letër të hapur tifozëve

NGA GRANIT XHAKA Me këtë letër dua të njoftoj të gjithë opinionin publik mbarë shqiptar, se karrierën time në vazhdim do ta vazhdoj edhe në...

”Loro Boriçi” është gati

Për të gjithë sportdashësit, të cilët me padurim e kanë pritur, stadiumi ''Loro Boriçi'' në Shkodër është gati. Lajmi u bë i ditur nga Kryemistri...

Atletja Luiza Gega ka fituar medaljen e argjendtë

Atletja Luiza Gega ka fituar medaljen e argjendtë, në garën 3,000 m me pengesa, në Kampionatin Evropian të Atletikës, i cili po zhvillohet në...

Mësuesja i lutet Messit, mos u dorëzo (Letra e plotë)

Letra e mësueses për Messin Të përgjërohem, mos lejo që nxënësit e mi të mendojnë se të dalësh i dyti është humbje, dhe se vlera...

Ballkaniada në Judo, dy medalje për sportistët shqiptarë

Dy sportistë të Besëlidhjes në Judo që njëkohësisht përfaqësojnë Kombëtaren e kësaj disipline sportive kanë aritur të triumfojnë në Ballkaniadën e këtij sporti mbajtur...

RALLY ALBANIA 2016: ”Puka, vend fantastik për turizmin e aventures”

Puka për dy ditë më radhë ishte mikpritëse e Rally Albania 2016 me pjesmarrjen e më shumë se 300 të apasionuarve, pas turizmit të...

Euro 2016, edhe si promovim turistik për Shqipërinë

Shqipëria turistike prezantohet gjatë zhvillimit të Euro 2016 në Francë si një mundësi fantastike për promovimin e turizmit të vendit tonë. Ministria e Zhvillimit...

Nis edicioni i 12 i “Rally Albania”

Nga Bulevardi Dëshmorët e Kombit ka nisur “Rally Albania”, garë që do të zgjasë 1,800 kilometra nëpër terrenet e thyera të Shqipërisë. Ky është...

Me datën 10 qershor lindi Carlo Ancelotti

Me datën 10 qershor të vitit 1959 lindi Carlo Ancelotti, pseudonimi i tij është Carletto. Ai është një ish-futbollist dhe aktualisht është ndër trajnerët...

Fillon puna për Arenën Kombëtare

Fillon puna për Arenën Kombëtare, i cila do të jetë gati për 18 muaj.

Tirana Fan Zone drejt përfundimit

Tirana Fan Zone është drejt përfundimit e do të jetë gati për të gjithë të apasionuarit e futbollit që do të duan të ndjekin...

FSHF për herë të parë me dyqan zyrtar

Të gjitha ata që kanë dëshirë për të blerë uniforma të skuadrës Kombëtare, souvenirë apo materiale të tjera të përgatitura prej saj, tani do...

Talentet e EURO 2016, Hysaj në garë

"Lojtari i ri më i mirë" është një çmim personal që jepet në fund të çdo Kampionati Europian e në listën e pretendentëve është...

6000 vespa sebashku ne Vespa World Day

Eshte mbyllur eventi i Vespa World Day ku moren pjese rreth 6000 vespa. Eshte interesante se si ky motor eshte kthyer ne nje stil...
10,284FansLike
4FollowersFollow
13FollowersFollow

Postimet e fundit