30 euro për Barcelonë dhe Këln, Wizz Air sjell avionin e pestë në Rinas

53

Wizz Air, linja ajrore me rritjen më të shpejtë në Europë njoftoi sot vendosjen e avionit të 5-të në bazën e saj në Tiranë. Avioni i ri do t’i bashkohet flotës së Wizz Air me bazë në Tirana International Airport (TIA), duke mundësuar fillimin e fluturimeve direkte nga TIA drejt Barcelonës në Spanjë dhe Këln në Gjermani.

Në më pak se dy vite pas krijimit të bazës së Wizz Air në Tiranë, njoftohet shtimi i flotës së Wizz Air me 5 avionë dhe me 2 destinacione shtesë, ku operohet me tarifa të ulëta që lidhin Shqipërinë me pjesën tjetër të Europës. Wizz Air e lidh tashmë Tiranën me 29 destinacione të Europës.

Linja ajrore ka transportuar më shumë se 2 milion mijë pasagjerë nga dhe drejt Shqipërisë që kur ka shkelur në tregun vendas.

Biletat tashmë janë në shitje në wizzair.com dhe në aplikacionin celular të linjës ajrore me çmime që fillojnë nga 19,99 EUR

Destinacionet Ditët Çmimi Fillon
Tirana – Barcelona Enjte, Shtunë 29.99 EUR 31 Korrik 2021
Tirana – Këln Enjte, Diel 29.99 EUR 1 Gusht2021