Aktori shkodran ngjit majat, në krah të Will Smith me një film në Hollywood

116

Ai është mjaft i njohur pasi ka marrë pjesë në disa projekte të ndryshme në filma hollivudian. Marko Caka së fundmi ka marrë një tjetër ofertë dhe do të shfaqet përkrah Will Smith në filmin më të ri “Bad boys in life”.

Në një intervistë për “telegraf”, aktori me origjinë nga Shkodra ka pranuar që do të jetë pjesë e këtij kasti ku rolin kryesor e ka ylli i njohur Will Smith. “Ishte ëndërr për mua të luaj pranë Will Smith, të cilit ja kam shprehur në takimin tim të parë dy vjet më parë, dhe që e ka pritur shumë mirë, aq më tepër kur mësoi se jam shqiptar”- ka treguar Marko.

Caka ka luajtur pranë yjete të njohur si Tom Hanks, Jim Belushi, Megan Fox dhe Ben Affleck. Me siguri e mbani mend edhe në  “Fast end Furious “, në rolin e policit gjatë sezonit të vitit 2017.