Amsterdam, hapet ekspozita e Dinastisë Marubi- 100 vite të studios fotografike shqiptare

269

Zhvillohet ceremonia e hapjes së ekspozitës Dinastia Marubi – 100 vite të studios fotografike shqiptare, në Amsterdam.

Në këtë ceromoni ishin të pranishëm ministrja e Kulturës, zonja Mirela Kumbaro së bashku me drejtoreshën e FOAM znj. Marloes Krijnen, kuratoren e ekspozitës Kim Knoppers, ambasadoren holandeze në Shqipëri, Dewi van de Weerd, ambasadoren shqiptare në Holandë, Aida Sakiqi si dhe personalitete të tjera të njohura.

Ekspozita me fotot e Marubit u prit me kureshtje dhe interes të veçantë nga publiku holandez, ndërsa në fjalën e saj Ministrja Kumbaro prezantoi një copëz të historisë 100 vjeçare të kësaj dinastie.

14333002_1822024491343385_6835987890297299977_n14390942_1822012641344570_7976112677400305136_n14317489_1822024388010062_4467668820090505522_n14292249_1822024424676725_1239678002360106211_n14369869_1822024381343396_8218955010560976300_n14355546_1822012554677912_778313570070607265_n