Carla Bruni në Butrint për koncertin e parë në Shqipëri

63

“Prekje franceze”, Carla Bruni zgjedh Butrintin për koncertin e parë në Shqipëri

“Prekje franceze”, Carla Bruni zgjedh Butrintin për koncertin e parë në Shqipërihttp://ata.gov.al/2019/06/07/prekje-franceze-carla-bruni-zgjedh-butrintin-per-koncertin-e-pare-ne-shqiperi/Carla Bruni ka zgjedhur Shqipërinë që të promovojë albumin e saj të pestë, “Prekje franceze”. Kantautorja dhe modelja e njohur, bashkëshortja e ish-Presidentit francez Nicolas Sarkozy do të këndojë në Butrint.

Gepostet von Agjencia Telegrafike Shqiptare am Freitag, 7. Juni 2019

Carla Bruni ka zgjedhur Shqipërinë që të promovojë albumin e saj të pestë, “Prekje franceze”.

Kantautorja dhe modelja e njohur, bashkëshortja e ish-Presidentit francez Nicolas Sarkozy do të këndojë në Butrint.

Ajo ka zgjedhur t’i prezantohet për herë të parë publikut shqiptar me albumin e saj më të fundit, 11 këngë në teatrin e parkut kombëtar, një nga objektet arkeologjike më të rëndësishme të trashëgimisë tonë dhe asaj botërore.

Është zgjedhur një datë simbolike, 21 Qershori, dita e “Festës së Muzikës”.