Renditja e FIFA-s, Shqipëria ngjitet në vendin e 6...

Shqipëria ka rikuperuar 9 pozicione në renditjen e fundit të shpallur ditën e sotme nga FIFA. Kombëtarja kuqezi renditet...

Kosova me stadium te ri

  Kosova me stadium të ri - Presidenti i ri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar ndërtimin e stadiumit të ri...
video

Kenga zyratare e UEFA 2016

https://youtu.be/QKqP36nymV4

Granit Xhaka: Letër të hapur tifozëve

NGA GRANIT XHAKA Me këtë letër dua të njoftoj të gjithë opinionin publik mbarë shqiptar, se karrierën time në vaz...

27 më të mirët e Shqipërisë

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit ka zyrtarizuar listën paraprake të lojtarëve që ka grumbulluar për Kamp...

“Blick” i Zvicrës shkruan shqip

Një risi e bujshme ka lindur në shtypin zviceran, në gazetën më të madhe sportive të Konfederatës. “Blick” ka nisur ...

Njihuni me akset e rëndësishme rrugore që do të pë...

Buxheti i vitit 2019, parashikon të përfundojë të gjitha rrugët kombëtare të vendit, të lëna përgjysëm. Do të përfund...

Facebook transmeton ndeshjet e Champions League pë...

Facebook do të transmetojë drejtpërdrejë ndeshjet e Champions League dhe ndeshjet e Superkupës Evropiane. Bëhet fjalë pë...

Prezantohet dokumentari “Lorik”, i cili i kushtohe...

https://www.youtube.com/watch?v=ngiTUylgZ1E Jeta dhe karriera e Lorikut po shfaqet në ekranet tona përmes këtij dokum...

Ja futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave për ...

Lionel Messi shënoi golin e 47-të nga goditjet e lira në karrierën e tij në ndeshjen e së martës dhe kjo ka bërë që tifo...

Çamëria në Europë!

Çështja Çame vazhdon të jetë një plagë e hapur e shoqërise Shqiptare, e cila kërkon drejtësinë e munguar për kaq shumë v...

Njihuni me Jorgon, fermeri që ka mbjellë 8.5 hekta...

Jorgo Loli, një fermer në Bodrishtë në Gjirokastër ka mbjellë gjithsej 8.5 hektarë arrë të përshtatur mirë me zonën, nga...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek