19 Qershori, dita kushtuar baballareve

Të gjithë e dimë dhe e festojmë Festen e Nenave, por pakkush e di për Festën e Baballarëve. Edhe baballarët kanë një dit...

24 foto që tregojnë kafshët që presin me padurim q...

Shumicës së kafshëve shtëpiake ju pëlqen të dalin jashtë. Ndoshta ju ka rastisur të shikoni kafshë të lezetshme, të cila...

Art me syze

Një grup të rinjsh në San Francisco eksperimentuan duke vendosur një palë syze në dyshemenë e një muzeu artistik. Vizito...

Tabelat më qesharake që keni hasur ndonjëherë

Me pyetjen, çfarë po i ndodh botës që duhet të vendosim shenja të tilla?!, dikush ka postuar një sër  fotosh që të bëjnë...

Selfie stick në vend të armëve

Nisur nga selfi-mania, dikush me një ide interesante dhe për të qeshur, ka zëvendësuar armët, në skenat e filmave, me se...
video

Pritshmëritë vs Realiteti, kur bëhemi me fëmijë

https://www.facebook.com/Kalemi.Travel/videos/1108019709263519/

A e dini kush ka qenë mbreti i parë ilir që ka pre...

Një ndër mbretërit e parë ilirë që kanë prerë monedha ka qenë Monuni, i cili mendohet të ketë mbretëruar në vitet 290/28...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek