Korçë/ Drejt përfundimit ndërtimi i terminalit të autobusëve

Terminali i autobusëve në qytetin e Korçës është pothuajse duke përfunduar dhe vënia në funksion e tij do të disiplinojë transportin e udhëtarëve në...

Fushë-Krujë, nis rehabilitimi i lumit Zezë

Lumi Zezë është një nga problemet më të mëdha që ka qyteti i Fushë Krujës, gjatë sezonit të shirave. Falë një investimi prej 441,897,654 lekë,...

Vijon puna për restaurimin e 6,000 m2 kalldrëme në Gjirokastrës

Nëse shkon sot në Gjirokastër dhe viziton qendrën historike, te Qafa e Pazarit do të gjesh një kantier ndërtimi. Fondi Shqiptar i Zhvillimit po  punon...

Përfundon zgjerimi i nënstacionit të Komanit

Ka përfunduar projekti i zgjerimit të nënstacionit të HEC Koman, një projekt i financuar nga Qeveria Gjermane, nëpërmjet Bankës KfW. Investimi i kryer ka për...

Vijon puna për rritjen e sigurisë në rrugë përgjatë aksit Milot-Lezhë-Rrëshen-Thumanë

Rikonstruktimi i plotë dhe me standarde i nyjës lidhëse të rrugës Milot-Lezhë-Rrëshen-Thumanë, po vijon me ritme të kënaqshme dhe punimet do të përfundojnë brenda...

Rruga Fushë-Krujë – Thumanë, një investim me të gjitha standartet

Rruga Fushë-Krujë – Thumanë është një vepër infrastrukturore moderne me të gjitha standardet. Falë një investimi prej 605 milionë lekësh nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit,...

Ndërtimi i veprës hidrike Bovillë-Yzberisht, vijojnë punimet me ritme të shpejta

Ujësjellësi i Tiranës vijon punën për ndërtimin e linjës së transmetimit nga impianti i Bovillës deri në depon e Yzberishtit. Punonjësit po punojnë me...

Lezhë, nis rikonstruksioni i rrugës Balldren-Bend

Kantieri për ndërtimin e rrugës Balldren-Bend në Qarkun e Lezhës është hapur. E gjithë rruga prej 19.3 km, që kalon nëpërmjet qendrës së banuar të...

Nis shtrimi i unazës së Vlorës pas 20 vitesh

E njohur si një ndër segmentet rrugore më problematike në Vlorë, rruga “Ramize Gjebrea” apo “Unaza” e qytetit po rregullohet për herë të parë...

By Passi i Fierit/ Një korsi hapet para sezonit turistik

Një korsi e By Pass-it të Fierit do të jetë e aksesueshme nga automjetet përpara nisjes së sezonit turistik. Punimet janë duke ecur me ritme...

Shkodër/ Vijojnë punimet për rehabilitimin e bllokut të pallateve tek zona e Sahatit

Vijojnë punimet për rehabilitimin e bllokut të pallateve në rrugën ''Qemal Draçini'' ose siç njihet në Shkodër tek Sahati. Deri tani ka përfunduar ndërtimi...

1 miliard lekë për infrastrukturën rurale në kuadër të projektit “100 fshatrat”

1 miliard lekë është vlera financiare që Fondi Shqiptar i Zhvillimit do të përdorë për programin “100 fshatrat” gjatë vitit 2019. Agroturizmi mbetet sektor premtues...

Rikonstruksioni i godinave studentore, rehabilitohet lulishtja tek Godina nr. 1 e Mjeksisë

Krahas punës për rikontruksionin e godinave të studentëve dhe përmirësimin e kushteve në konvikte, po vijon punën edhe për rehabilitimin e mjediseve të jashtme. Gjatë...

Velipojë, rrjeti i ri kanalizimi në fshatin Gomsiqe

Fshati Gomsiqe në Njësinë Administrative Velipojë është kantieri i ndërtimit i radhës i bashkisë së Shkodrës. Me një fond 85 milionë lekë po vazhdon puna për...

Përfundon shëtitorja e Dhërmiut, gati për sezonin turistik

Shëtitorja e re në Dhërmi, fshatin me një bukuri madhështore pranë Jonit ka përfunduar, ndërsa janë drejt përfundimit edhe hapësirat e reja urbane e...

Gjimnazi “Oso Kuka” në Shkodër do ketë terrene të reja sportive

Projekti “Jeto me sportin” prej tre vitesh po jep rezultate konkrete në bashkinë e Shkodrës. Aktualisht, ai po zbatohet në tre shkolla, të cilat falë...

Vazhdon intensivisht puna për rikualifikim urban të Shkëmbit të Kavajës

Vazhdon puna për rehabilitimin e zonës rezidenciale të plazhit të Shkëmbit të Kavajës, që është mjaft e frekuentuar gjatë gjithë vitit. Projekti financohet nga qeveria...

Pranë përfundimit shkolla 9-vjeçare në Patos, do jetë gati për vitin e ri akademik

Po shkon drejt përfundimit rikonstruksioni i shkollës 9-vjeçare “Meleq Gostnishti” në Patos, ndërsa ambientet janë transformuar totalisht me kushte dhe standarde bashkëkohore. Kjo shkollë pritet...

Drejtoria e Transportit Rrugor në Elbasan është rikonstrutuar, ndërkohë një zyrë e re pritet...

Drejtoria Rajonale e Transportit Rrugor në Elbasan ofron tashmë kushte shumë më të mira shërbimi për qytetarët, falë rikonstruksionit të ambienteve të saj, përmes...

Rehabilitohet Parku i Shatërvanit në Shkodër

Qytetit të Shkodrës po i rikthehet i rehabilituar shatërvani, i vendosur në një nga nga zonat më të frekuentuara nga të gjitha moshat dhe...

Rehabilitohet rruga bujqësore Çermë e Sipërme

Fermerët e fshatit Çermë e Sipërme në njësinë administrative Tërbuf, Lushnjë, kanë tashmë të rehabilituar rrugën kryesore bujqësore. Falë rehabilitimit të kësaj rruge, të njohur...

Përfundon rehabilitimi i rrugës së Kalasë në Berat

Rruga “Mihal Komneno” është hyrja kryesore dhe aksesi më i shkurtër që lidh Beratin me një ndër lagjet muzeale të qytetit, lagjen “Kala”. Kjo rrugë...

Korçë, punime për përmirësimin e infrastrukturës rrugore në çdo lagje

Lagjia 8 e qytetit të Korçës brenda pak ditësh, do të ketë të gjitha rrugët e rikonstruktuara. Nëpërmjet një investimi prej 8.5 milionë lekësh është...

Rruga e re Qafë Thore-Theth, hapet gara për ndërtimin

Projekti për ndërlidhjen e rrugëve rajonale dhe lokale i mbështetur nga Banka Botërore është tashmë në fazën e prokurimit të disa prej komponentëve të...

FA nis ndërtimin e urës në Këlcyrë, lidh 4 fshatra

Ura 42 m e gjatë në Mbrezhdan të Këlcyrës ka nisur të ndërtohet dhe pritet të përfundojë brenda këtij muaji. Kështu, Forcat e Armatosura kanë...

Tiranë-Elbasan, hapet njëri krah i këtij segmenti rrugor

Pas 8 vitesh që nga nisja e ndërtimit të rrugës Tiranë-Elbasan, sot është hapur krahu i majtë i këtij segmenti. Mësohet se është hapur loti...

Zona e “Brrylit”, rehabilitohen trotuaret e urës

Të gjithë banorët e zonës së Brrylit në kryeqytet, tashmë do të kenë trotuare të rehabilituara në urën që lidh dy akset përkrah lumit...

TAP ka investuar rehabilitimin e sistemit vaditës në Kuç-Bilisht

Edhe tokat më të mira kanë nevojë për vaditje, në mënyrë që të prodhojnë në kapacitetin e tyre të plotë. Fermerët në fshatrat Kuç dhe Bilisht, në juglindje të Shqipërisë,...

Dhërmi, Ujëvara e Shkronjave një atraksion i ri

Shëtitores së Dhërmiut, fshatit me një bukuri madhështore pranë bregdetit të Jonit, do t’i shtohet një shesh panoramik, që do të shërbejë si një...

Nis rehabilitimi i rrugës Rragam-Sheldi në Shkodër

Me një investim të bashkisë së Shkodrës ka nisur rikonstruksioni i rrugës Rragam- Sheldi në njësinë administrative Guri i Zi si një nga rrugët...

Korçë, rehabilitim lagjeve brenda qytetit, 4000 m2 kthehen në lulishte

Në Korçë, 4000 m2 në lagjen 8 të qytetit po kthehen në një sipërfaqe të gjelbëruar, krah së cilës do të ndërtohet edhe një...

Segmenti Plepa-Kavajë, nis asfaltimi i pjesëve të dëmtuara

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka nisur punën për riparimin e pjesëve të dëmtuara të asfaltit në segmentin Plepa-Kavajë. Ky investim parashikon rehabilitimin e plotë dhe me...

Ura e Tabakëve, instalohet ndriçimi led

E ndërtuar që në periudhën otomane, Ura e Tabakëve është një prej monumenteve të kulturës më përfaqësuese të kryeqytetit. Së fundmi Bashkia e Tiranës ka...

Përmet, garantohet furnizimi 24 orë me ujë

Përmeti do të furnizohet me ujë të pijshëm gjatë 24 orëve të ditës falë investimit prej 4 milionë eurosh nga buxheti i shtetit për...

Rrugë e re me kalldrëm në Gjirokastër

Një rrugë në lagjen më të sipërme të Gjirokastrës është shtruar me kalldrëm duke e rikthyer këtë element të arkitekturës mesjetare pas dekadash degradimi. Sokaku...

Fotot/ Ja sa kanë avancuar punimet në aksin strategjik Delvinë-Kardhiq

Në aksin Delvinë-Kardhiq janë realizuar 50% e punimve, ndërsa aktualisht po punohet në lotin e katërt. Nga ana teknike në aks janë realizuar mure mbajtëse,...

Forcat e Armatosura të Shqipërisë po vazhdojnë punën për ndërtimin e urës në Voskopojë

Efektivët e batalionit të Xhenios të Forcave të Armatosura të Shqipërisë po vazhdojnë punën edhe këtë fundjavë për ndërtimin e urës në Voskopojë, Korçë,...

Përfundon rikonstruksioni, transformohet rruga e Kombinatit

Rruga e dëmtuar ndër vite, me ujërat e zeza që rrezikonin të ktheheshin në burim infeksioni, është thjesht një kujtim i shëmtuar për mijëra...

Shkodër/ Rikonstruksion i plotë rrugës Oblikë-Velinaj-Alimetaj

Rikonstruksioni i rrugës Oblikë- Velinaj- Alimetaj është drejt përfundimit të plotë falë një investimi prej 75,7 milionë lekësh nga Bashkia Shkodër. Punimet në këtë aks po...

Së shpejti nis rikonstruksioni i shkollës “Gustav Majer”

Në vijim të punës për përmirësimin e kushteve të mësimit për nxënësit e të gjitha institucioneve arsimore, bashkia e Tiranës do të nisë së...

Ndërtohet rruga mbi “Përroin e Gjerozës” në Qesarakë

Deri pak kohë më parë, hapësira në zonën e njohur si Përroi i Gjerozës në Qesarakë, ishte një nga më të degraduarat në kryeqytet....

Fotot/ Transformimi i Beratit, punime intensive për infrastrukturën urbane

Qyteti i Beratit po merr një pamje të re si rrjedhojë e ndërhyrjeve që po kryhen për rikualifikimin urban të tij. Sipas Fondit Shqiptar të...

Vuno, rikualifikimi urban pritet të gjenerojë ekonominë dhe turizmin

Bashkia Himarë është duke përjetuar një transformim rrënjësor falë investimeve të integruara që po bëhen në gjithë territorin e saj. Në kuadër të projektit “Punët...

Vlorë, drejt përfundimit edhe segmenti i dytë i bulevardit “Ismail Qemali”

Në qytetin e Vlorës po punohet intensivisht në bulevardin “Ismail Qemali”, ku së shpejti pritet të hapet edhe segmenti i dytë i tij. Ky investim...

Nis rikonstruksioni edhe i dy godinave të tjera në Qytet Studenti

Para se studentët të marrin pushimet e verës, në të gjitha godinat e Qytetit Studenti do kenë përfunduar punimet për rikonstruksionin e ambienteve të...

13 mijë banorët e rrugës ”Babë Rexha” do kenë rrjet të ri ujësjellësi

Lajm i mirë për 13 mijë banorët që jetojnë pranë rrugës ‘Babë Rexha’ në njësinë numër 7, pasi do marrin furnizim më të mirë...

Shkodër, rikonstruktohen terrenet sportive në shkolla

Projekti “Jeto me sportin” i Bashkisë së Shkodrës, fillon shtrirjen e tij edhe në rikonstruksionin e terreneve sportive. Aktualisht ka nisur puna në gjimnazin e...

Nis rikonstruksioni i rrugës “Lodërtune” në Shkodër

Bashkia e Shkodrës ka hapur një tjetër kantier ndërtimi në lagjen Nr. 3 të qytetit, rruga “Lodërtune” në Zonën Industriale, ku do të rikonstruktohet...

Kosovë, nis rehabilitimi i hekurudhës me vlerë 210 mln euro

Hekurudha që lidh Fushë Kosovën me Hanin e  Elezit shumë shpejt do të duket më ndryshe. Punimet në rehabilitimin e saj do të nisin...

Gjirokastër, rikonstruktohen tetë Qendra Shëndetësore

Në qarkun e Gjirokastrës ju nënshtruan rikonstruksionit tetë Qendra Shëndetësore, investim i ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale. Krijimi i kushteve bashkëkohore në këto qendra...

Tiranë, rehabilitimi i Lanës drejt përfundimit

Realizimi i projekteve infrastrukturore është gjithmonë i mirëpritur nga shumica e banorëve të kryeqytetit. I tillë është edhe rasti i rehabilitimit të bregut të...

Roskovec, vijon puna për rikualifikimin urban të bllokut nr 2

Në Roskovec vazhdon puna për rikualifikimin urban të bllokut nr 2, për të përmirësuar aspektin vizual të qytetit dhe rritjen e fuksionalitetit të kësaj...

Shkodër, nis puna për rehabilitimin e bllokut të pallateve tek Sahati

Blloku i pallateve tek Sahati në Shkodër po i nënshtrohet një rikualifikimi të plotë urban, me një vlerë investimi prej 220 milionë lekë. Një sipërfaqe...

Punime intensive për veprat e papërfunduara në Rrugën e Kombit

Po vijojnë punimet intensive për veprat e munguara të artit në Rrugën e Kombit. Këto punime kanë si qëllim përfundimin e urave dhe pjesëve të...

Laprakë, nis asfaltimi i rrugës “Fiqiri Basha”

Banorët e rrugës “Fiqiri Basha” në zonën e Laprakës i kanë thënë lamtumirë baltës në dimër e pluhurit në verë. Bashkia e Tiranës ka...

Berat, banesa historike e Roshnikut do t’i nënshtrohet restaurimit

Banesa historike e Roshnikut në Berat do t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje konservues-restauruese duke bërë rikthimin në identitet të kësaj ndërtese historike të lënë në...

Qytet Studenti, nis puna për rikonstruksionin e godinave 27 dhe 28

Dy godina të tjera konviktesh në Qytetin Studenti po i nënshtrohen rikonstruksionit të plotë, për kushte më të mira jetese dhe studimi për studentët. Pas...

Ja si do të transformohet Maliqi, nënshkruhet marrëveshja 160.5 milionë lekë

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka lidhur kontratën për projektin e rivitalizimit urban të bulevardit Maliq – Drithas. Ky bulevard ka një gjatësi 1100 metra...

Foto/ Vijon puna për rehabilitimin e Teatrit të Operas, gati në fund të 2019-ës

Po vijon puna për rehabilitimin e Teatrit Kombëtar të Operas. Projekti për rehabilitimin e Teatrit të Operas dhe Baletit shumëfishon hapësirat, si për publikun, por...

Tiranë, rikonstruktohet rruga ”Zef Serembe”

Krahas investimeve madhore, Bashkia e Tiranës ka vijuar punën edhe për ndërtimin dhe rikonstruksionin e  rrugëve në periferi. Brenda një kohe të shkurtër Bashkia e...
23,244FansaPëlqeje
4NdjekësitNdjek
13NdjekësitNdjek

Postimet e fundit