FOTO/ Shkurton 3 orë rrugë nga Tirana në Sarandë, ...

Në rrugën Kardhiq-Delvinë aktualisht është realizuar 90% e punës. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se, vazhdoj...

FOTOT/ Pogradeci ndryshon pamje, gati për të pritu...

Po shkon drejt përfundimit projekti për rehabilitimin e rrugëve, shesheve dhe fasadave të pallateve në lagjen nr.2 në Po...

FOTOT/ Investime në rrugët e brendshme në Lushnje

Vijon puna për hedhjen e shtresës së fundit të asfaltit në rrugën “Sabri Kosturi” në Lushnjë. Rruga “Sabri Kosturi”, ...

Ura e re e Tapizës, punimet arrijnë ne 48 %! Proje...

Puna për ndërtimin e urës së re të Tapizës po ecën me ritme të shpejta dhe do të përfundojë brenda këtij viti, duke gara...

Lushnje, vazhdojnë punimet për pastrimin e kanalev...

Vijojnë punimet për pastrimin e kanaleve kulluese në Njësinë Administrative Bubullimë.

FOTOT/ Hapet tuneli i Skërficës, pjesë e aksit të ...

Tuneli i Skërficës, pjesë e aksit të ri rrugor Kardhiq-Delvinë, është hapur plotësisht pas përfundimit të gërmimeve në t...

Lajm i mirë/ Për herë të parë në spitalin e Korçës...

Për herë të parë në spitalin e Ķorçës është instaluar rezonanca magnetike, e cila do të rrisë cilësinë e shërbimit, duke...

Projekt rijetëzimi 18 banesave në Gjirokastër

Rreth 18 banesa në qytetin e Gjirokastrës do t’i nënshtrohen së shpejti procesit të restaurimit! Ky është vendimi i marr...

FOTOT/ Nis riparimi i aksit rrugor Syri i Kaltër-B...

Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi se në prag të sezonit veror ka nisur riparimi i aksit rrugor Syri i Kaltër-Bistricë....

FOTOT/ Tuneli i Llogarasë merr formë, shihni si po...

Punimet per tunelin e Llogarasë po vijojne intensivisht,  ndersa raportohet se janë realizuar 5 % e punimeve, si ngritja...

140 milionë lekë për rikualifikimin urban të Vermo...

Rikualifikimi i plotë urban dhe ngritja e qendrës turistike, janë  investimet me vlerë mbi 140 milionë lekë, që do ta sh...

FOTOT/ Vijon puna për transformimin e qendrës së F...

Në Fier po vijon puna për rehabilitimin e segmentit të dytë të lumit Gjanica, që do të plotësojë më tej mozaikun e trans...

FOTOT/ Rruga që lidh juglindjen, drejt përfundimit...

Punimet për ndërtimin e lotit II në aksin Korçë-Ersekë po vijojnë me ritme të larta. Realizimi fizik ka arritur në ma...

FOTOT/ Qytet magjepsës, liqenit piktoresk të Pukës...

Liqeni artificial i Pukës është kthyer vitet e fundit në një destinacion turistik duke ofruar për të gjithë vizitorët nj...

FOTO/ Tiranës i shtohen edhe dy terrene sportive

Pas fushës së re të basketbollit pranë rrugës “Emil Legrand” një javë më parë, Tiranës i shtohen edhe dy terrene të reja...

Rrugë e re me kalldrëm në Gjirokastër

Një rrugë në lagjen më të sipërme të Gjirokastrës është shtruar me kalldrëm duke e rikthyer këtë element të arkitekturës...

FOTOT/ Kampusi i Universitetit Bujqësor, godinat e...

Në kantierin e Rindërtimit të kampusit të Universitetit Bujqësor puna po vijon për përfundimin në kohë të 8 godinave sip...

Projekti/ Gati ndërtimi i rrugës Ersekë-Leskovik! ...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka hapur tenderin për Projektimin dhe Rikonstruksionin e rrugës Ersekë – Leskovik. Fondi lim...

FOTOT/ Një shkollë e re model hap dyert për vogëlu...

Shkolla 9-vjeçare “Sherif Dervishi” në Budull të Krujës, punimet për të cilën nisën në maj të këtij viti, tashmë ka hapu...

Përfundon rruga e re Dukaj-Sinanaj, lidh Tepelenën...

Rruga Dukaj-Sinanaj, që lidh bashkinë e Tepelenës me atë të Vlorës, ku nuk ishte vënë dorë që prej vitit 1920, ka përfun...

Tiranë: Përfundojnë punimet në rrugën “Shefqet Kuk...

Gjashtë muaj  pas nisjes së punimeve, 20 mijë banorët e rrugës “Shefqet Kuka” kanë tashmë rrugën e rindërtuar. Kreu i...

Projekti transformues, drejt përfundimit punimet n...

Ndërhyrja për sistemim asfaltim i hyrje daljes dhe stabilizimi i rrëshqitjes në hyrje të qytetit të Pogradecit u krye si...

FOTOT/ Njih Shqipërinë! Rehova, fshati i gurtë që ...

Vetëm dy kilometra larg Ersekës ndodhet Rehova, një fshat magjik që të lë pa frymë. Rehova me shumë kisha shtrihet në rr...

Transformohet plotësisht lagjja historike e Vlorës...

Rilindja e qendrës historike të qytetit bregdetar të Vlorës është drejt përfundimit. Një diamant deri dje i mbuluar nga ...

Kapaciteti i Bovillës do shtohet me 30%

Bashkia e Tiranës do të rrisë investimet për modernizimin e rrjetit dhe shërbimin e furnizimit me ujë të qytetarëve,...

“4 Rrugët Shijak – Pjezë”, përfundojnë...

Kanë përfunduar punimet për sinjalistikën horizontale dhe vertikale në segmentin rrugor “4 Rrugët Shijak - Pjezë”, rrugë...

Rruga panoramike e Kaninës, pamje spektakolare nga...

Rruga e re dhe panoramike e Kaninës, ka rritur numrin e turistëve në Vlorë. Ajo është transformuar rrënjësisht falë ndër...

FOTOT/ ARRSH nis punimet në kryqëzimin e Qafë Than...

Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi sot se “në kryqëzimin e Qafë Thanës kanë filluar punimet rehabilituese”. Këto pun...

FOTOT/ Shihni si është transformuar Pallati i Spor...

Sportistët e Klubit Sportiv “Tirana” kanë mundësinë të stërviten në një sallë bashkëkohore dhe me standarde të larta pas...

Tiranë, rrugë e re nga kryqëzimi i ish Kombinatit ...

Qindra familje në zonën e ish Kombinatit “Josif Pashko” kanë sot një rrugë të re. Ndërhyrja në segmentin midis ish Ko...

FOTOT- Rehabilitohet infrastruktura në 3 lagje të ...

Puna për rikualifikimin e rrugicave në lagjet 4, 5, 6 të qytetit të Kukësit është drejt përfundimit, pasi sot punonjësit...

FOTO/ Drejt përfundimit rehabilitimi i lulishtes q...

Po shkon drejt përfundimit rehabilitimi i lulishtes qendrore të qytetit të Elbasanit. Ky projekt po zhvillohet përgjatë ...

Fier, përmirësohet shërbimi urban rrethqytetas

Udhëtimi urban rrethqytetas do të jetë në kushte komode dhe me cilësi më të lartë shërbimi. Bashkia Fier ka bërë përmirë...

FOTOT/ Vendosen shtylla ndriçimi në autostradën Ti...

Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi sot se ka nisur investimin në autostradën Tiranë Durrës për sistemin e ndriçimit me ...

Korçë, avancojnë punimet për ndërtimin e Qëndres M...

Avancojnë punimet për ndërtimin e Qëndres Multifunksionale për Fëmijë në Korçë. Ndërtimi me arkitekturën më moderne në q...

FOTOT/ Një nga lulishtet më të vjetra në Ballkan, ...

Parku i Mbretëreshës Geraldinë në Burrel, i konsideruar si një nga lulishtet më të vjetra në Ballkan, është rehabilituar...

FOTOT/ Drejt përfundimit blloku i ri i banimit në ...

Banorët e Manzës në Durrës, të cilët humbën shtëpitë nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, do të hyjnë së shpejti në apartamen...

FOTOT/ Drejt përfundimit rikonstruksioni i një tje...

LUSHNJE - Një tjetër investim po realizohet në Lushnje. Tashmë është drejt përfundimit realizimi i kërkesës së kahershme...

FOTOT/ Një “qytet” brenda qytetit të L...

Rindërtimi në Laç po ecën me ritme të shpejta. Zona 1 e lagjes së re në Laç financohet nga qeveria turke, ndërsa ...

Lajm fantastik/ Nis puna për ndërtimin e hekurudhë...

Punimet për ndërtimin e linjës  hekurudhore Tiranë-Durrës kanë nisur pak ditë më parë në terren ku kompania zbatuese e p...

FOTOT/ Unaza e Madhe e Tiranës thuajse e përfundua...

Punimet tek Unaza e Madhe e Tiranës janë drejt fundit. Fotot e mëposhtme tregojnë ndërhyrjet e bëra. Brenda pranverës...

FOTOT/ Manza kthehet në qytet, 230 familje gati të...

Lagjja e re me 230 apartamente në Manzë ka përfunduar tashmë dhe pret familjet që do të hyjnë në banesat e reja. Janë...

Vazhdon rikonstruksioni i rrugës nga kryqëzimi Dar...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka përditësuar situatën e punimeve të projektit që parashikon rikonstruksionin e aksit rrugo...

FOTOT/ Projekti i Paketës së 2-të të investimit, j...

Fondi Shqiptar i Zhvillimit dhe Bashkia Berat njoftojnë se në kuadër të “Programit për Zhvillimin e Integruar Urban dhe ...

Ja 11 rrugët e reja që do të ndërtohen në 2019

Autoriteti Rrugor Shqiptar publikoi kontratat e reja (në total 13) për ndërtimin e rrugëve të lidhura gjatë këtij viti (...

FOTO/ Afron Mirditën me Dibrën, nis ndërtimi i rru...

Ka nisur puna për projektin e rrugës nga Perlati në Fushë-Lurë e deri në Arras, një nga destinacionet më të bukura turis...

Investimi modern/ Shkolla e re “Lasgush Poradeci” ...

Shkolla e re “Lasgush Poradeci” në Kombinat është gati të presë 1300 nxënës, shumë herë më e bukur, me auditore, laborat...

FOTOT/ Orikum – Palasë për 10 minuta, shihni...

Në tunelin e  Llogarasë, një vepër me rëndësi strategjike për turizmin në rivierën e Jonit, puna po vijon pa u ndalur pë...

Tiranë: Restaurim amfiteatrit tek Parku i Liqenit

Shumë shpejt, amfiteatri, një nga monumentet më të dashura të Parkut të Liqenit do të rimarrë pamjen e dikurshme. Të ...

FOTOT/ Keni kaluar nga Liqeni Artificial? Tashmë k...

Katër  vite më parë një hapësirë e zënë nga lokalet dhe kioskat pa leje që sillnin edhe ndotjen e liqenit duke shkarkuar...

Autostrada Prishtinë-Shkup do hapet në fund të maj...

Punimet në Autostradën Prishtinë – Hani i Elezit, që lidh Kosovën më Maqedoninë janë drejt fundit. Qarkullim në këtë aut...

Punime intensive në Lotin 2 të rrugës Korçë-Ersekë...

Në kantierin e lotit të 2 të rrugës Ersekë, Kolonjë vijon me ritme të larta puna për ndërtimin e  saj. Kjo rrugë jo v...

Unaza e Madhe, drejt përfundimit Galeria 5 dhe 1 n...

Unaza e Madhe e Tiranës është një vepër e rëndësishme për banorët e kryeqytetit, por edhe për të gjithë udhëtarët shqipt...

Tiranë, Poliklinika nr.2 me kabinet të ri fizioter...

Kabineti i ri i fizioterapisë në Qendrën e Specialiteteve nr. 2 në Tiranë ofron tashmë shërbim më të mirë për pacientët ...

FOTOT/ Thumana e re, rilind qyteti i shpresës

Thumana, është një tjetër kantier ku po merr formë dita-ditës lagjja e re me të gjithë infrastrukturën e nevojshme, rrug...

Video: Parkingu nëntokësor te sheshi “Skënderbej”,...

Përveçse një qendër pedonale, sheshi “Skënderbej” do të ketë dhe një parking nëntokësor me kapacitet 358 vende duke i dh...

FOTO/ Sarandë, vazhdojnë punimet për transformimin...

Në qytetin bregdetar të Sarandës vazhdon puna për transformimin e shëtitores  “Naim Frashëri”, e cila do të ketë një pam...

Nis ndërtimi i urave në “Rrugën e Kombit”

Urat që i mungojnë “Rrugës se Kombit” janë duke u ndërtuar nga autoriteti rrugor shqiptar. Brenda vitit do të mbarojë...

Shkodër, riparohet defekti i rrjetit të ujrave të ...

Riparohet defekti i rrjetit të ujrave të bardha në Rrugën "Daut Boriçi ", i cili shkaktonte përmbytje të këtij segmenti ...

Rrogozhinë, godinë e re banimi për 8 familje rome

Ka nisur ndërtimi i një godine 2 katëshe banimi, në të cilën do të strehohen 8 familje të komunitetit Rom dhe Egjyptian....
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek