Google Map, tashmë parashikon edhe trafikun

Google ka deklaruar se do të përmirësojë përvojën naviguese të secilit përdorues, të Google Map. Risia që do e bëjë këtë aplikacion akoma dhe...

ARRSH: Vendoset sinjalistika në segmentin Kamëz – Fushë-Krujë

Rritja e sigurisë rrugore mbetet prioritet i Autoritetit Rrugor Shqiptar, i cili po vazhdon punën me ritme të larta për përmirësimin e kryqëzimeve me...

Dua Lipa do të këndojë kolonën zanore të filmit të ri “James Bond”

Këngëtarja me origjinë shqiptare do të këndojë kolonën zanore të filmit “Bond 25”, i fundit si agjenti 007 i Daniel Craig. Kënga do të shoqërohet...

Inaugurohet salla e re e koncerteve “Tonin Arapi”

Tiranës i shtohet një tjetër skenë ku mund të bëhet art dhe shfaqje të ndryshme kulturore. Kësaj here dedikuar tërësisht talenteve të reja të Liceut...

Fier/ Rikonstruktohet rruga “Hasan Tahsini”

Një tjetër rrugë është rikonstruktuar në Fier falë investimeve vendore. Së fundi, në Fier kanë përfunduar punimet në rrugën “Hasan Tahsini”, te ish-Dogana, duke përmirësuar...

Margarita Xhepa i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale, Bashkia Tiranë mbulon shpenzimet

Aktorja e madhe shqiptare, Nderi i Kombit Margarita Xhepa, të martën kreu një operacion të vështirë në një spital privat. Ekipi i mjekëve shqiptarë, që...

Tiranë, 5 Maji dhe 1 Qershori sërish Ditë Pa Makina

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj duke falenderuar organizatorët e aktiviteteve të shumtatë mbajtura gjatë Ditës së Verës në Tiranë, të dielen e...

Divjakë, 50 familje në nevojë marrin ndihma

Rreth 50 familje në nevojë në Divjakë kanë marrë ndihma ushqimore nga Shoqata kombëtare në mbështetje të grupeve vulnerabël. Këto ndihma u shpërndanë gjatë aktivitetit...

Drejtoria e Transportit Rrugor në Elbasan është rikonstrutuar, ndërkohë një zyrë e re pritet...

Drejtoria Rajonale e Transportit Rrugor në Elbasan ofron tashmë kushte shumë më të mira shërbimi për qytetarët, falë rikonstruksionit të ambienteve të saj, përmes...

Nis kampionati i tetë i fluturimeve nga ajri në Gjirokastër

Kampionati i 8-të Kombëtar “Gjiro Open Air” nisi në Gjirokastër me pjesëmarrjen e 46 pilotëve nga Shqipëria Kosova, Mali i Zi, Maqedonia por edhe...

Përfundon rehabilitimi i rrugës së Kalasë në Berat

Rruga “Mihal Komneno” është hyrja kryesore dhe aksesi më i shkurtër që lidh Beratin me një ndër lagjet muzeale të qytetit, lagjen “Kala”. Kjo rrugë...

FA nis ndërtimin e urës në Këlcyrë, lidh 4 fshatra

Ura 42 m e gjatë në Mbrezhdan të Këlcyrës ka nisur të ndërtohet dhe pritet të përfundojë brenda këtij muaji. Kështu, Forcat e Armatosura kanë...

Tiranë, një parking i ri nëntokësor

Pas pak ditësh në kryeqytet do të hapet një parking i ri nëntokësor. Pak ditë punë kanë mbetur nga parkimi nëntokësor tek rruga e Elbasanit...

Në Njësinë 7 u realizua rikonstruksioni i pallatit nga Fondi i Komuniteteve

Banorët e një pallati në Njësinë 7 u bënë bashkë dhe aplikuan pranë Bashkisë së Tiranës për të përfituar nga Fondi i Komuniteteve. Rezultati është...

Zona e “Brrylit”, rehabilitohen trotuaret e urës

Të gjithë banorët e zonës së Brrylit në kryeqytet, tashmë do të kenë trotuare të rehabilituara në urën që lidh dy akset përkrah lumit...

Tiranë, investohet në rrjetin e ujësjellësit mbrapa rrugës “Abdyl Frashëri”

Banorët pranë rrugës “Abdyl Frashëri” në Tiranë do të kenë sasinë dhe cilësinë e duhur të ujit të pijshëm. Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Tiranë ka...

Tiranë, nis rehabilitimi i lagjeve në “Rrugën e Kavajës”

Një tjetër lagje në kryeqytet po transformohet tërësisht. Pas rehabilitimit të rrugës së Kavajës, një vëmendje i është kushtuar edhe përmirësimit të lagjeve në...

Nis rehabilitimi i rrugës Rragam-Sheldi në Shkodër

Me një investim të bashkisë së Shkodrës ka nisur rikonstruksioni i rrugës Rragam- Sheldi në njësinë administrative Guri i Zi si një nga rrugët...

Fier/ Ujëvara e Hinkës, një destinacion për t’u zbuluar

Ujëvara e Hinkës vetëm 7 km nga qyteti i Fierit, është një destinacion ende i panjohur dhe i paeksploruar nga turistët. Një ujëvarë e mrekullueshme...

Shkodër, sistemim rrugëve dytësore

Bashkia e Shkodrës vazhdon sistemimin e shesheve dhe rrugëve dytësore në qytetin e Shkodrës. Aktualisht po punohet në rrugën “At Shtjefën Gjeçovi”, ku po realizohet...

Fier, asfaltim lagjeve të brendshme të qytetit

Investimet në lagjet e brendshme të qytetit të Fierit, synojnë të garantojnë një cilësi jetese më të mirë për banorët. Bashkia e Fierit po vazhdon...

Shtyhet deri në dhjetor 2019 vendimi për makinat e prodhuara para 2009

Ministrja  e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka zbuluar ndryshimin e vendimit të Qeverisë në kuadër të masave kundër ndotjes së ajrit. Balluku tha se...

Kuçovë, përfundon ndërtimi i bibliotekës

Libri dhe leximi së fundmi po marrin vëmendjen e duhur nga institucionet përkatëse duke organizuar aktivitete dhe duke rikonstruktuar dhe pasuruar me tituj të...

“Rruga e Kombit”, përfundon ura më e madhe

Ura më e madhe në gjithë gjatësinë e Rrugës së Kombit, ajo e Uzinës ka përfunduar, pavarësisht se ishte parashikuar për të përfunduar në...

Tre lagje të kryeqytetit me rrjet të ri ujësjellësi dhe kanalizimesh

Një investim i ri në rrjetin e furnizimit me ujë të pijshëm po merr jetë në zonën ndërmjet rrugës “Viktor Eftemiu” dhe “Preng Bibë...

Rikonstruktohet rruga “Bashej” në Shkodër

Punimet për rikonstruksionin e rrugës “Bashej” në qytetin e Shkodrës, me një fond prej 66 milionë lekë, po shkojnë drejt përfundimit. Me një gjatësi 185...

Rikthehen fasadat me ngjyra nëpër pallatet e Tiranës

Një tjetër zonë e qytetit është veshur me ngjyrat e pranverës. Bashkia e Tiranës ka ndërhyrë në një tjetër pallat, në zonën e Tiranës së...

Hapet autostrada Tiranë-Durrës, mbyllen punimet

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se ka përfunduar punimet në afërsi të zonës së Qafë Kasharit dhe autostrada është hapur. Rruga është hapur dhe qarkullimi i...

Shkodër/ Rikonstruksion i plotë rrugës Oblikë-Velinaj-Alimetaj

Rikonstruksioni i rrugës Oblikë- Velinaj- Alimetaj është drejt përfundimit të plotë falë një investimi prej 75,7 milionë lekësh nga Bashkia Shkodër. Punimet në këtë aks po...

Një kënd i ri lojërash për fëmijët e Vaqarrit

Një kënd i ri lojërash për vogëlushët e zonës së Vaqarrit. “Luaj Tirana”, projekti pilot që u nis nga Bashkia e Tiranës në fillim të...

Përurohet “Moli i Dashurisë” në Parkun e Liqenit

Ky Shën Valentin ka ardhur ndryshe në Tiranë. Qindra çifte të reja dhe qytetarë iu drejtuan Parkut të Liqenit, ku krahas shëtitjeve në ajër...

Tiranë, një tjetër kënd lojërash në bllokun “Lule Bore” në njësinë 11

Tiranës do i shtohet një kënd lojërash për fëmijë çdo muaj.  Bëhet fjalë banorët e bllokut të banimit përgjatë rrugës “Lule Bore”, në afërsi...

Kosovë, 1 miliard euro për një tjetër autostradë

Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar se gjatë këtij viti pritet të nisë së ndërtuari edhe një autostradë tjetër. Autostrada e re pritet të lidhë qytetet...

Tashmë mund t’i fshini mesazhet e dërguara në Messenger

Facebook sjell mundësinë për të fshirë një mesazh që e keni çuar dhe më pas jeni penduar. Duke nisur nga sot, opsioni “Remove” do të...

15 vjetori i Facebook, Zuckerberg premton më shumë siguri rrjeti

Facebook ka mbushur plot 15 vite dhe Mark Zuckerberg me siguri që ndihet krenar për këtë. CEO i Facebook botoi një shënim për të...

Edhe Whatsapp mund të mbrohet me ‘Face ID’ ose ‘Touch ID’

Whatsapp mund të mbrohet me ‘Face ID’ apo ‘Touch ID’. Kjo risi në Whatsapp u zbulua nga ‘9to5Mac’, në versionin më të ri të...

Tiranë, hapet segmenti i dytë i Bulevardit të Ri

Duke nisur nga sot, Bulevardi i Ri nga ish-Stacioni i Trenit deri te kryqëzimi me rrugët “Siri Kodra” dhe “Jordan Misja” është funksional për...

Laprakë, nis asfaltimi i rrugës “Fiqiri Basha”

Banorët e rrugës “Fiqiri Basha” në zonën e Laprakës i kanë thënë lamtumirë baltës në dimër e pluhurit në verë. Bashkia e Tiranës ka...

Ambasada Amerikane jep njoftim për aplikuesit e Lotarisë

Të gjithë aplikuesit e Lotarisë Amerikane vëmendje! Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka një njoftim me rëndësi për të gjithë! Në një postim në...

Tiranë, një tjetër lulishte për banorët e Njësisë Administrative Nr. 7

Një tjetër lulishte i është shtuar kryeqytetit. Bëhet fjalë për Njësinë Administrative Nr. 7, ku banorët e kësaj zone do kenë hapsira të reja...

Tiranë, rikonstruktohet rruga ”Zef Serembe”

Krahas investimeve madhore, Bashkia e Tiranës ka vijuar punën edhe për ndërtimin dhe rikonstruksionin e  rrugëve në periferi. Brenda një kohe të shkurtër Bashkia e...

Kosovë-Maqedoni, marrëveshje për njohjen e patentave

Kosova dhe Maqedonia me marrëveshje për njohjen reciproke të patentë shoferëve. Sot është nënshkruar marrëveshja për njohjen reciproke të patentë shoferëve ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë. Kjo...

Tiranë, shtëpia e Kadaresë kthehet në muze

Shkrimtari Ismail Kadare feston sot 83-vjetorin e lindjes. Por, ky përvjetor vjen ndryshe për njeriun e madh të letrave shqipe, shtëpia e të cilit...

Tiranë, një tjetër kënd lojrash për fëmijët

Për fëmijët kryeqytetas janë drejt përfundimit punimet për minikëndin e lojërave te rruga ”Vangjush Furxhi”, pas ish-ekspozitës ”Shqipëria Sot”. Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit ka...

Lajm i mirë/ Lejet ndërkombëtare të qarkullimit bëhen 3-vjeçare, pa kosto shtesë

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën me dije se nga data 1 shkurti 2019, do lëshojë leje ndërkombëtare qarkullimi, për të...

Tiranë, vijon rikonstruksioni i një blloku banimi në Njësinë Administrative Nr.11

Blloku i pallateve që kufizohet nga rrugët “Bujar Kaloshi” dhe Rr. “Learton Vathi” në Njësinë Administrative Nr.11, po i nënshtrohet rikonstruksionit të plotë, duke...

Rruga “Derhemi” në Tiranë me rrjet të ri ujësjellësi

Banorët e rrugës “Derhemi” në Njësinë Nr.8 në kryeqytet do të kenë furnizim më të mirë dhe më cilësor me ujë të pijshëm. Ekipet Ujësjellës...

Lezhë, fillon puna për rikonstruksionin e kopshtit “Gurra”

Bashkia e Lezhës ka filluar punën për rikonstruksionin e plotë të kopshtit “Gurra”, duke siguruar kushte më të mira për fëmijët. Zbatimi i këtij projekti,...

Tjetër ndërhyrje në Tiranë, rikonstruktohen trotuarët e rrugës së Porcelanit

Qytetarët që jetojnë në zonën e Freskut apo në zonën e njohur si Xhamlliku në kryeqytet do të kenë shumë shpejt në dispozicion një...

Studimi i ri: Ky është vendi më i lumtur në botë. Ja kush vjen...

Vendi ku ka njerëzit më të lumtur në botë është Finlanda. Sipas hulumtimit të publikuar pak kohë më parë Finlanda zë vendin e parë,...

Rehabilitohet ambulanca e Njësisë 9, u shërben mbi 65 mijë banorëve

Një tjetër qendër shëndetësore është rehabilituar plotësisht. Bëhet fjalë për qendrën shëndetësore nr. 4 në njësinë 9 Investimi i kryer në qendrën shëndetësore nr. 4, një...

Përfundojnë punimet, rihapet autostrada Tiranë-Durrës

Autostrada Tiranë-Durrës rihapet për qarkullimin e automjeteve pas përfundimit të punimeve pranë mbikalimit të Kasharit. Autoritet Rrugor Shqiptar bën të ditur përfundimin e punimeve për...

Një tjetër shesh me shtatoren e Skënderbeut

Një tjetër shesh do të ketë shtatoren e heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Bëhet fjalë për qytetin e Pukës, ku në sheshin qëndror është...

Nis rikonstruksioni i shkollës “Meleq Gosnishti” në Patos

Shkolla “Meleq Gosnishti” në bashkinë Patos, është duke iu nënshtruar rikonstruksionit total të saj. Projekti është rikonceptuar me më shumë klasa mësimore, një palestër të...

Bujqësi/ pastrohen 31 km kanale kulluese në Divjakë

Bashkia e Divjakës po vazhdon pastrimin e kanaleve kulluese të dyta në njësinë administrative Grabjan, me synim shmangien e ujërave të tepërta në toka....

“Fondi i Komuniteteve”, rikonstruktohen të gjitha godinat e pallateve “Hawai”

“Fondi i Komuniteteve” një nismë e Bashkisë së Tiranës u krijon mundësinë qytetarëve të rikonstruktojnë pallatet e tyre. Pas suksesit me pallatet e para “Hawai”...

Aplikimi për ID, zyrat do jenë të hapura edhe të shtunën

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të aplikimeve për karta ID, ka urdhëruar hapjen e gjithë zyrave të aplikimit për...

“Fondi për Komunitetin”, rikonstruktohet pallati në kryeqytet

Dhjetra pallate ne Tiranë, po transformohen gradualisht, duke u rikthyer shkelqimin, fale rikonstruksionit te fasadave dhe lyerjes me ngjyra te shumellojshme. Edhe pse në një...

Tiranë, nis puna për një tjetër kënd lojrash

Shumë shpejt kryeqytetit do t’i shtohet një kënd i ri lojërash për të vegjlit. Ka nisur puna, për ndërtimin e një këndi të ri lojrash,...

Fëmijët e kopshteve realizojnë hartën e Shqipërisë me materiale të riciklueshme

Harta e Shqipërisë me materiale të riciklueshme është projekti i radhës i disa fëmijëve 5-vjeçarë në një kopësht të Tiranës. E konceptuar si një mënyrë...
23,244FansaPëlqeje
4NdjekësitNdjek
13NdjekësitNdjek

Postimet e fundit