Si do të jenë kartëmonedhat e reja Euro

Të hënën u prezantuan kartëmonedhat e reja 100 dhe 200 euroshe, të cilat pritet të dalin në qarkullim Majin e ardhshëm. ...

Kristina Skurra, Miss Shqipëria 2016

U kurorëzua mbrëmë në Lezhë, në një spektakël madhështor, Miss Shqipëria 2016. Kristina Skurra do të mbajë kurorën e më ...

Këshillim kundër dhunës, linja e re për gratë dhe burrat

116 dhe 117 janë numrat e linjës së këshillimit, ku gratë dhe burrat e dhunuar mund të kërkojnë ndihmë ligjore, poli...

Nis punën fabrika e re e kromit në Kalimash

Në Kalimash nisi punën fabrika e pasurimit të kromit, “Eurochrome”, një investim shqiptaro-austriako-suedez. Në të është...

Stola shumëngjyrësh në lulishtet e ”Don Boskos”

Stola të rinj shumë shumëngjyrëshe për t’u çlodhur dhe kosha për të mbajtur lulishten pastër, u vendosën nga Bashkia e T...

Belsh, vijon puna për ta shëndërruar liqenin në destinacion turistik

Vitin e kaluar, filloi puna për ndërtimin e amfiteatrit dhe të pistës së biçikletave përreth liqenit Seferan në Bels...

Food Bank Albania mbledh një sasi të konsiderueshme ushqimesh, e cila do të shpërndahet brenda muaji...

Me rastin e Ditës Botërore Kundër Varfërisë Ekstreme, Food Bank Albania organizoi një fushatë vullnetare për dhurime ush...

Ja si duket Korça në atmosferë Krishtlindje

Çdo qytet në Shqipëri, dhe jo vetëm, përpiqet të jetë koherent me dekorimet për Krishtlindje dhe me atmosferen që krijoh...

Tiranë, përurohen këndet sportive tek shkolla “Vasil Shanto”

Bashkia e Tiranës ka shtuar dy ambjente të reja sportive në shkollën “Vasil Shanto”, me 1.300 nxënës. Por ky nuk do të j...

Uji i Kosovës është më i miri në Evropë

Kompania kosovare e prodhimit të Ujit Dea është vlerësuar nga Business Initiative Directions me Çmimin Platin ERA në...

Korça, me qëndër të re shumëfunksionale

"Qyteti i Fëmijëve", një tjetër investim i rëndësishëm, për qytetin e Korçës. Ky projekt sportiv e kulturor pritet të zh...

Berat, rikonstruktohet Reanimacioni në Spitalin Rajonal

Spitali Rajonal i Beratit ka tashmë një sallë moderne dhe të pajisur me të gjitha aparaturat e nevojshme mjekësore n...

Muzeu i Artit Mesjetar në Korçë, ndër ndërtesat më të mira në të gjithë botën

  Muzeu i Artit Mesjetar në Korçë, edhe pse ka vetëm 4 muaj që ka hapur dyert për vizitorët, është renditur ...

Fier, hapet dega e baletit tek shkolla ”Jakov Xoxa”

Fieri bëhet i vetmi qytet pas Tiranës me një shkollë të mirëfilltë baleti. Hapja e kësaj dege do t'i japë më shumë ngjyr...

Tiranë, përurohet kopshti 25/a në Njësinë Administrative nr.4

Pas mbylljes me sukses të nismës “Adopto një kopësht”, nëpërmjet së cilës u rikonstruktuan 23 godina, Bashkia e Tira...

Java e konsumatorit, ankesa online ndaj subjekteve

15 marsi është Dita Ndërkombëtare e Konsumatorëve, është një ditë ku ata duhet të ndërgjegjësohen për të drejtat e t...

Ja si duket Korça në vjeshtë

Qyteti i Korçës është një prej qyteteve më të bukura të Shqipërisë. Është konsideruar edhe si Parisi i vogël shqiptar. Ë...

Vlorë, nis puna për ndërtimin e impiantit të përpunimit të ujërave të zeza

Në Vlorë ka nisur puna për ndërtimin e impiantit të përpunimit të ujërave të zeza.  Projekti në pyllin e Sodës kushto...

177 vjet fotografi, ja kush është fotografia e parë në botë

Dita Botërore e Fotografisë festohet me 19 gusht çdo vit, për të festuar pasionin e fotografëve në mbarë botën. Kjo ...

Tiranë, nis të shtrohet rruga te Liqeni i Thatë

Balta dhe gropat ishin panorama e përditshme për shumë vite e banorëve të zonës së Liqenit të Thatë në kryeqytet. E...

Ja si është transformuar materniteti “Mbretëresha Geraldinë”

Qendra e Shëndetit të Gruas, sallat e obstetrikës dhe ambientet pritëse të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë” në Tiran...

Tiranë: Restaurim amfiteatrit tek Parku i Liqenit

Shumë shpejt, amfiteatri, një nga monumentet më të dashura të Parkut të Liqenit do të rimarrë pamjen e dikurshme. Të ...

FOTOT/ Orikum – Palasë për 10 minuta, shihni sa kanë ecur punimet në tunelin e Llogarasë

Në tunelin e  Llogarasë, një vepër me rëndësi strategjike për turizmin në rivierën e Jonit, puna po vijon pa u ndalur pë...

FNSH e Fierit, para dhe ushqime për familjen e Dragostunjës

Gjendja e mjerueshme e familjes në Dragostunjë, që u transmetua para disa ditësh në emisionin Fiks Fare, ka sensibilizua...

Moti i keq: Edhe Bashkia Shkodër ofron akomodim për përsonat në kushte rruge

Bashkia e Shkodrës në kuadrin e përkeqësimit të motit si pasojë e uljes së temperaturave ka përgatitur dhe vënë në f...

Rikonstruktohet Kopshti nr.45

Bashkia e Tiranës përmbylli rikonstruksionin e plotë të godinës ekzistuese të kopshtit nr. 45, duke krijuar për fëmijët ...

Tiranë, rrugë e re nga kryqëzimi i ish Kombinatit “Josif Pashko” te ish “Uzina Dinamo”

Qindra familje në zonën e ish Kombinatit “Josif Pashko” kanë sot një rrugë të re. Ndërhyrja në segmentin midis ish Ko...

Hapet Unaza e Madhe e Tiranës

Bashkia e Tiranës hapi sot për automjetet segmentin e Unazës së Madhe që lidh zonën e “Pallatit me Shigjeta” me Farkën, ...

Gramshi, qyteti që po transformohet dita-ditës

Bashkia e re e Gramshit është qyteti që po kthehet çdo ditë e më shumë në një qendër urbane me hapësira publike dinjitoz...

Filmat që po shfaqen në Kinema Millennium

Këto janë katër filmat që po shfaqen në Kinema Millennium. Shfaqja e tyre është sipas orareve të mëposhtme: 11:00 - K...

Tiranë, hapet tregu i ri i fruta-perimeve në Njësinë Nr.2

Një tjetër treg me standarde e kushte më të mira higjenike i shtohet kryeqytetit, duke rritur sigurinë ushqimore për...

Tiranë: Rikonstruktohet shkolla “Dora d’Istria”

Këtë shtator nxënësit e shkollës 9-vjeçare “Dora d’Istria” do të kenë një ambient krejtësisht të ri. Bashkia e Tiranës k...

Risi: Uji i ngrënshëm

Shkencëtarët britanikë kanë realizuar një formulë, e cila e bën ujin jo thjesht të qëndrueshëm si një top, por edhe kons...

Tiranë, përfundon investimi për fushat sportive tek shkolla 9-vjeçare ”Fan Noli”

Një tjetër shkollë bëhet pjesë e projektit të shkollave si qendra komunitare, të cilat do të shërbejnë edhe si ambiente ...

Berati mirëpret “Miss Rainbow of the World”

Vajzat bukuroshe nga 36 vende të botës do të zbresin neser në qytetin e Beratit në spektaklin “Miss Rainbow of the world...

Tiranë, shkolla 9-vjeçare ”Kosova” gati për vitin e ri shkollor

Këtë shtator shkolla 9-vjeçare e rindërtuar “Kosova” do të jetë gati për të mirëpritur fëmijët  në kryeqytet. Shkolla 9-...

“The Telegraph”: Berati qyteti i dytë më i bukur në Europë

Prestigjiozja britanike “The Telegraph”, ka publikuar një listë me 30 qytetet më të bukura në Europë, dhe në ven...

Akil Gjakova, medalje e artë në xhudo për Kosovën

Xhudisti kosovar ka fituar medaljen e artë në Grand-Slamin e Parisit. Akil Gjakova ka shkruar historinë. Ai ka rrëmbyer ...

Tiranë, Kombinatit i shtohet një çerdhe e re

Kombinatit i shtohet një çerdhe e re për fëmijët e zonës. Bashkia e Tiranës ka rikualifikuar disa ambiente të pashfr...

Tiranë: Përurohet këndi i tetë i lojërave

Edhe viti 2017 do t’i kushtohet ndërtimit të shesheve sportive dhe i këndeve të lojërave për fëmijë. Bashkia e Tiran...

Video: Bregdeti shqiptar tashmë tërheq edhe producent të njohur botëror

DJ i famshëm britanik, Jonas Blue, i cili u bë i njohur me hitet muzikore "Fast Car'' dhe ''Perfect Stranger'', ka publi...

“Syri i Binhait”, hapet biblioteka me 1.2 mln libra

Hapet biblioteka e quajtur “Syri i Binhait”. Biblioteka marramendëse është pesë katëshe dhe ka formën e një syri, me aud...

Shkodër, inagurohet kopshti për fëmijë në lagjen ”Mark Lula”

Hapja e këtij kopështi u bë e mundur në kuadër të punës mbi vlerësimin dhe mirëmenaxhimin e aseteve publike dhe gjithash...

Borsh, “Kalaja e Sopotit”, i nënshtrohet restaurimit

D.R.K.K. Vlorë ka filluar nga zbatimi i paketës së investimeve për konsolidimin dhe restaurimin e monumenteve të kulturë...

Një tjetër servis vetshërbim për bicikleta

Pas atij tek Shallvaret, ngrihet një tjetër servis vetshërbim për biçikleta tek Pallati i Kongreseve. Burimi:...

Fëmijët e kopshteve realizojnë hartën e Shqipërisë me materiale të riciklueshme

Harta e Shqipërisë me materiale të riciklueshme është projekti i radhës i disa fëmijëve 5-vjeçarë në një kopësht të Tira...

Qyteti i Elbasanit tashmë me një tjetër park

Një tjetër ambjent i gjelbëruar, një park çlodhës i shtohet qytetit të Elbasanit, duke krijuar një atmosferë ndryshe në ...

Tiranë: “Erfhad Stauber” një agjenci private punësimi për në Gjermani

Punëkërkuesit shqiptare do të kenë një kontakt më shumë në tregun e punës në Gjermani. Kompania “Erfhad Stauber” një...

Tiranë: Brenda një jave do të nisë mbledhja e mbeturinave të diferencuara nga Eco Tirana

Pas një jave qytetarët e Tiranës do të duhet t’i hedhin mbeturinat në mënyrë të diferencuar. Kompania Eco Tirana do të n...

Bashkia Tirane ben punime te reja ne Njesine 5

Bashkia Tirane: Blloku i pallateve "Shushica" në Njësinë 5 me rrugë, lulishte e ambiente të reja çlodhëse për banorët. ‪...

Drenas, ​kalaja e Vuçakut si pikë e turizmit kulturor

Kalaja e Vuçakut në afërsi të Drenasit, në të cilën po bëhen punime arkeologjike, do të shërbejë si pikë e turizmit kult...

Shkodër, inagurohet qendra komunitare ”Për Familjen”

Bashkia e Shkodrës, në kuadër të zbatimit të politikave sociale vendore për krijimin e strukturave për ofrimin e shë...

Ish-Blloku, një nga 7 lagjet më të mira të botës

Mijëra njerëz që çdo ditë udhëtojnë drejt destinacioneve të ndryshme me kompaninë e fluturimit Alitalia, kanë mundës...

Nis puna e Njësisë së Koordinimit të Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore

Ngritja e shërbimit kombëtar të urgjencës mjekësore shënon një hap të rëndësishëm me nisjen nga puna të Njësisë së Koord...

Tiranë, gati këndi i gjashtë i lojrave për fëmijë

Është gati dhe funksional këndi i gjashtë i lojrave, i cili ndodhet tek Komuna e Parisit. Kjo hapsirë publike është jo v...

Korçë, 19 piktorë për edicionin e 9-të ”Ditët e Mios”

Të punosh i frymëzuar nga Vangjush Mio - 19 piktorë nga Egjipti, Polonia, Danimarka, Turqia, Greqia, Mali i Zi, Kosova, ...

Tiranë: Shkolla 9-vjeçare “Betim Muço” do jetë gati në shtator

Shkolla 9-vjeçare “Betim Muço” në Kombinat do të jetë gati në shtator për të pritur 1200 nxënës, të cilët në sezonin...

Landfilli i Maliqit, gati në qershor

Të gjitha mbetjet e Bashkisë së Korçës do të transferohen dhe përpunohen në Landfillin e Maliqit. I shtrirë në një sipër...

Tiranë, përfundon rikonstruksioni i plotë i çerdhes Nr.54

Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikonstruksionin e çerdhes Nr. 54 në Njësinë Administrative Nr. 2, e cila ndodhej pr...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek