Drejt përfundimit rruga që lidh Korçën me Ersekën

Drejt përfundimit një rrugë e rëndësishme për zhvillimin e turizmit dhe bujqësise në juglindje të vendit. Bëhet fjalë pë...

Fier, hapet dega e baletit tek shkolla ”Jako...

Fieri bëhet i vetmi qytet pas Tiranës me një shkollë të mirëfilltë baleti. Hapja e kësaj dege do t'i japë më shumë ngjyr...

Gjesti i Princit William, thjesht i mahnitshëm

Çifti mbretëror në Britaninë e Madhe po promovonte fushatën e tyre të shëndetit mendor në Harlow, kur zv/Lejtnanti nga E...

Thethi me një shkollë 9 vjeçare të rinovuar

Sivjet, nxënësit e Shkollës 9 vjeçare të Thethit filluan vitin e ri shkollor në një ambjent shkolle tërësisht të rinovua...

Pogradec, së shpejti një qendër për fëmijët me aft...

Në Pogradec do të ketë së shpejti një qendër speciale ditore e cila do ti vijë në ndihmë të gjithë fëmijëve me aftësi të...

Librazhd, 35 familje përfitojnë banesa me kosto të...

Merr fund odisea e pritjes së njëzetë familjeve, të cilat prej më shumë se 20 vitesh jetojnë në konviktin e shkollës së ...

Tiranë, fëmijët çelin Javën e Lëvizshmërisë së Gje...

16 - 22 Shtator është java e këmbësorëve, çiklistëve dhe çdo përdoruesi tjetër të rrugës që ka zgjedhur lëvizjen pa tym,...

Lushnje, rikonstruksion trotuareve në rrugën ̶...

Bashkia Lushnje ka nisur punimet për rikonstruksionin e trotuareve në rrugën "Fan Noli", lagjia "Kadri Qystri".

Amsterdam, hapet ekspozita e Dinastisë Marubi- 100...

Zhvillohet ceremonia e hapjes së ekspozitës Dinastia Marubi - 100 vite të studios fotografike shqiptare, në Amsterdam. ...

Korçë, avancojnë punimet për ndërtimin e Qëndres M...

Avancojnë punimet për ndërtimin e Qëndres Multifunksionale për Fëmijë në Korçë. Ndërtimi me arkitekturën më moderne në q...

Lushnje, çelet panairi “Agri-Kultura dhe Tra...

Mbahet në Lushnje panairi "Agri-Kultura dhe Tradita Rome". Në këtë panair, i cili tashmë po kthehet në traditë, vizitorë...

Tiranë, vijëzim dhe kangjella mbrojtëse pranë çdo ...

Me fillimin e vitit të ri shkollor, Bashkia e Tiranës është kujdesur për vijëzimin e nevojshëm dhe vendosjen e kangjella...

Parku i Liqenit, riparim ndriçuesve

Tashmë që dita po shkurtohet, Bashkia e Tiranës është kujdesur për riparimin e ndriçuesve tek Parku i Liqenit.

Shkodra i bashkohet fushatës “Lëvizshmëri e zgjuar...

Java Evropiane e Lëvizjes pa makina fillon anembanë kontinetit me datën 16 shtator. Kjo është një fushatë një javore...

Vlorë, përfundon rikonstruksioni i 33 banesave të ...

Në qytetin e Vlorës 33 familje të komunitetit rom dhe egjiptian janë përfituese të programit të Ministrisë së Zhvillimit...

Shoqata “Albania Austria Partnerschaft”...

Shoqata "Albania Austria Partnerschaft", me Presidente znj. Marianne Graf, ka bërë të mundur restaurimin e Pallatit të K...

“Dhuro dije”, iniciativa e më e re e E...

Duke filluar nga 10 shtatori deri në 22 Shtator, në stacionet e biçikletave të Ecovolis tek Tajvani, Pallati i Kongr...

Ekipi i shpëtimit të zjarrfikësve Berat, uniforma ...

Ekipi i shpëtimit të zjarrfikësve Berat që prej ditës së sotme do të ketë uniforma dhe pajisje të reja. Falë mbështet...

Banorët e qarkut të Durrësit tashmë me shërbim më ...

Banorët e qarkut të Durrësit do të përfitojnë tashmë një shërbim më të shpejtë dhe më efikas të urgjencës mjekësore....

Forcat e Armatosura ndërtojnë urën për 5 mijë bano...

Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë përfunduar ndërtimin e një ure “bailey” në fshatin Ungrej të Bashkisë së Lezhës. ...

”Sheshi Skënderbej”, nisin punimet

Nis implementimi i projektit që do e shëndërrojë ''Sheshin Skënderbej'' në pedonale. Punimet parashikohet se do të zgjas...

Forcat e Armatosura Shqiptare solidarizohen me fëm...

Iniciativë të jashtëzakonshme e grave dhe vajzave ushtarake e civile të Forcave të Armatosura të Shqipërisë për të ndihm...

Ecovolis pastron Jalën: tre ton mbeturina, nga të ...

Ecovolis organizoi Blue School, e para Akademi për ambienalistë në Shqipëri, ku grumbulloi rreth 200 të rinj aktivistë n...

Forcat e Armatosura, pastrojnë një tunel me mbetje...

Banorët e lagjes Xhabije në Shkodër nuk do të jenë më të rrezikuar nga "gangrena" e braktisur që prej 19 vitesh. 50 m...

APR pastroi sot Parkun e Liqenit

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit kreu pastrimin e  Parkut të Liqenit nga shkurret e egra, inertet, cungjeve e rrënjëv...

Talentet e rinj të futbollit shqiptarë, tani më af...

Akademia “Ali Demi” dhe Torino FC Academy kanë firmosur binjakëzimin mes tyre. Qëllimi i këtij binjakëzimi është ngritja...

Rinis puna në rafinerinë e Ballshit

Rafineria e Ballshit ka rinisur nga puna falë një investimi tejet serioz amerikan. 1200 punëtore rikthehen në punë, 52 m...

Krumë, 25 familje përfituese e presin dimrin në sh...

25 familje të Krumës (Has) këtë dimër do të jetojnë në shtëpi më të ngrohta dhe do të paguajnë 50% më pak të faturës së ...

Fushatë monitorimi i cilësisë së ujit të detit

Në kuadër të fushatës së ndërgjegjësimit mbi cilësinë e ujit të detit, Qendra e Informimit e BE-së Tiranë në bashkëpunim...

Nata e Gjelbër në Park

Green Line Albania dhe APR ( Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit) promovojnë jetesën e gjelbër dhe aktive në harmoni me ...

177 vjet fotografi, ja kush është fotografia e par...

Dita Botërore e Fotografisë festohet me 19 gusht çdo vit, për të festuar pasionin e fotografëve në mbarë botën. Kjo ...

Bashkëshortja e Kryeministrit të Singaporit mban n...

Jemi mësuar tashmë me faktin se bashkëshortet e qeveritarëve zgjedhin veshjet më elegante dhe aksesorët më të shtrenjtë ...

”Loro Boriçi” është gati

Për të gjithë sportdashësit, të cilët me padurim e kanë pritur, stadiumi ''Loro Boriçi'' në Shkodër është gati. Lajmi u ...

Pothuajse gati rehabilitimi i Lumit të Tiranës

Shkaktari kryesor i përmbytjeve në Tiranë, Lumi i Tiranës,  po rehabilitohet falë projektit të Bashkisë Tiranë. Deri tan...

Kashar, pastrohet Liqeni i Kusit

Nën moton ''Natyra nuk është kosh mbeturinash'', dhjetra të rinj aktivist të Ecovolis kanë pastruar mjedisin përqark Liq...

Nisi rrjeti i ri i ujësjellësit në Shkozë

Nisi rrjeti i ri i ujësjellësit në Shkozë që zgjidh problematikën 25 vjeçare për 1,500 familje. Ndërhyrje të tilla bëjnë...

58 familje do të përfitojnë bonus për strehimin e ...

58 familje në 5 bashki të vendit, konkretisht në: Elbasan, Mirditë, Korçë, Pogradec dhe Has do të përfitojnë bonus p...

Ja 88 vendet që njohin patentat shqiptare

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka bere publike listën e shteteve ku njihen patentat e l...

Ja çfarë mund të ndërtohet pa leje

Përmes një publikimi në faqen e vet zyrtare, IKMT, ka bërë të ditur se çfarë mund të ndërtohet pa pasur nevojë për leje....

Tirane: Deri tani rikonstruktohen 12 kopshte nga 2...

Ky është kopshti i 12-të, nga 23 kopshte që po rindërtohen plotësisht këtë verë. Deri në fund të pushimeve, mbarojmë edh...

Artan Hoxha, mirenjohje per çdo efektiv te Policis...

Nje falenderim dhe mirenjohje per çdo efektiv te Policise se Shtetit(pavarsisht funksionit apo detyres) qe kam takuar ke...

Shtohet gjelbërimi në bulevardin ”Jakov Xoxa...

Bashkia Fier prej disa ditësh ka nisur punën për të shtuar gjelbërimin në rrugën më të frekuentuar të qytetit. Pas shumë...

Pesë plazhet më të mira shqiptare sipas ”Lon...

Portali ''Lonely Planet'', ka përzgjedhur 5 plazhet më të mira shqiptare për t'ua promovuar turistëve të interesuar. ...

Berati, 700 vizitorë në ditë

Berati, qyteti i mbrojtur nga UNESCO po vizitohet nga një numër i madh turistësh nga viti në vit, duke kapur shifrën 700...

Inspektoriati i Punës masë pezullimi për dy subjek...

Inspektoriati i Punës masë pezullimi për dy subjekte Call Center. Kishin vonesa në dhënien e pagave për punonjësit Subj...

Rrogozhinë, godinë e re banimi për 8 familje rome

Ka nisur ndërtimi i një godine 2 katëshe banimi, në të cilën do të strehohen 8 familje të komunitetit Rom dhe Egjyptian....

Mbyllet edicioni i 7-të i Simpoziumit Ndërkombëtar...

Mbyllet edicioni i 7-të i Simpoziumit Ndërkombëtar të Skulpturave 2016 në Korçë, ku artistët pjesëmarrës nëpërmjet kontr...

Krujë, tjetër investim në infrastrukturën rrugore

Bashkia Krujë po kryen punime në Njësinë Administrative Nikel, duke  asfaltuar një segment rruge prej 1.5 km, me bordurë...

Tiranë: Një tjetër Kopsht fëmijësh i rikonstruktua...

Bashkia Tiranë, përmes projektit adopto një Kopsht, ka rikonstruktura totalisht edhe Kopshtin Nr.26-Dielli. ...

Korçë: avancohet me rikonstruksionin e bulevardit ...

Avancojnë punimet për rikonstruksionin e bulevardit "Fan S. Noli" në Korçë. Një investim shumë i rëndësishëm, i cili do ...

Tiranë: kryhet pastrimi i kanaleve të kullimit në ...

Bashkia Tiranë ka kryer pastrimin e kanaleve kulluese në Ibe dhe Shesh.

9-vjeçari shqiptar: kampion i matematikës në Quebe...

Nëntë-vjeçari shqiptar nga Montreali Kanada, Kevin Bajraktari, djali i doktor Andi Bajraktari nga Shkodra, ka dalë k...

Bashkia e Sarandës lehtëson shërbimet përmes sport...

Bashkia e Sarandës, prej 8 korrikut 2016, është pajisur me sportel digital, që mundëson kryerjen elektronikisht të të gj...

Tirana me plot mundësi argëtimi për fundjavë

Bashkia Tirana ofron këto mundësi argëtimi për qytetarët e Tiranës këtë fundjavë: Finalen Euro 2016 ‪France - ‪Portug...

Berat, restaurim murit të Kalasë

Berat, muri i Kalasë ndërmjet Kullave 1 dhe 2 është duke u restauruar në kuadrin e projektit të restaurimit të financuar...

Tiranë, asfaltim i rrugicave tek rruga ”Siri...

Bashkia Tiranë ka ndërhyrë duke bërë asfaltimin dhe sistemimin e rrugicave pranë rrugës ''Siri Kodra''.

Pukë, sistemim i lagjes pas Pallatit të Kulturës

Me  një fond prej afro 28 milion lekë, financuar  nga Fondit i Zhvillimit të  Rajoneve pranë Qeverisë Shqiptare, Bashkia...

UKT, rrjet të ri ujësjellësi tek rruga ”Spah...

Ujësjellës Kanalizime Tiranë ka kryer punime në rrugën ''Spahiu'' duke bërë një rrjet të ri ujësjellësi për banorët e kë...

Simpoziumi i Skulpturës në Korçë

Vazhdon puna për artistët e Simpoziumit të Skulpturës në Korçë. Kjo pjesë e parkut, është kthyer në një galeri arti e gd...

APR tek Bunk’ART: pastrim, krasitje dhe liri...

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit (APR) ndihmoi Bunk'ART me pastrim, krasitje, lirim nga bimësia e egër dhe evadime në...
25,651FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek