Nis puna për rikonstruksionin e qendrës shëndetëso...

Ministria e Shëndetësisë ka nisur punën për rindërtimin e qendrës shëndetësore të Novoselës në Vlorë. Qendra në Novos...

Nis rehabilitimi i banesave për 30 familje në Pask...

Në Paskuqan ka nisur rehabilitimi i banesave të 30 familjeve në nevojë, familjeve me ndihmë ekonomike si dhe atyre rome ...

Pukë, sistemim i lagjes pas Pallatit të Kulturës

Me  një fond prej afro 28 milion lekë, financuar  nga Fondit i Zhvillimit të  Rajoneve pranë Qeverisë Shqiptare, Bashkia...

Edukim fëmijëve kundër aksidenteve

Edukimi i brezit të ri mbi rregullat dhe normat e sjelljes në rrugë shikohet si investimi më i mirë për të minimizua...

Është koha për të ndryshuar sërish fishën e kariki...

Kompania Apple ka vetëm pak ditë që ka zbuluar celularët e ri që do dalin në treg vitin e ardshëm. Tani kanë filluar për...

Tre lagje të kryeqytetit me rrjet të ri ujësjellës...

Një investim i ri në rrjetin e furnizimit me ujë të pijshëm po merr jetë në zonën ndërmjet rrugës “Viktor Eftemiu” dhe “...

Rritje pagash edhe për ushtarakët

Qeveria ka propozuar rritje të pagave për ushtarakët nga 5 deri në 7 përqind. Por kryeministri Edi Rama premtoi se d...

”imPakti i Mirëqënies Sociale”: MMSR d...

Një dhuratë në dukje e vogël, por për Leonardin do të thotë shumë. Përmes një mjeti të ri motorrik, që i jepet për herë ...

Ja kush e bën rajonin e Jugut, xhevahirin e fshehu...

Rajoni i Jugut, cilësohet si xhevahiri i fshehur i Ballkanit. Burimet kulturore dhe natyrore, trashëgimia autentike si i...

Në Njësinë 7 u realizua rikonstruksioni i pallatit...

Banorët e një pallati në Njësinë 7 u bënë bashkë dhe aplikuan pranë Bashkisë së Tiranës për të përfituar nga Fondi i Kom...

“Seven Seas Voyager”, në Durrës me 715 turistë

Kroçera “Seven Seas Voyager” me gjatësi 206 metra u ankorua në kalatën 5 të portit të Durrësit sot rreth orës 7.30 të më...

Gramsh, Forcat e Armatosura përfundojnë ndërtmin e...

Nxënësit dhe mësuesit në Grazhdan të Gramshit nuk do të humbasin më mësimin për shkak të prurjeve të lumit. Forcat e ...

‘Air Albania’ ndez motorët, avioni kuq...

“Air Albania”, kompania e parë ajrore shqiptare, do të nisë fluturimet për herë të parë. Destinacioni i parë i saj është...

Tiranë, një tjetër kënd lojrash për fëmijët

Për fëmijët kryeqytetas janë drejt përfundimit punimet për minikëndin e lojërave te rruga ”Vangjush Furxhi”, pas ish-eks...

UKT, ndërhyn në rrjetin e ujësjellësit tek Rr. ...

UKT, ndërhyn në rrjetin e ujësjellësit tek Rr. ''Irfan Tomini'', Rr. ''Vëllezërit Manastirlliu dhe '' 9 Katëshet''. K...

Nisin punimet për rrugën përreth liqenit të Paskuq...

Fillojnë punimet për rrugën “Mustafa Lita” në Babrru, 2.5 kilometra e gjatë; një investim me ndikim të jashtëzakonshëm p...

Vlerësimi ndërkombëtar/ Tirana, një nga tre qytete...

Në rrugëtimin e saj transformues, për t’u shndërruar në një qytet europian, Tirana ka rrëmbyer një tjetër vlerësim të rë...

Fushë-Arrëz, nis fushata për mbjelljen e pemëve &#...

Gjatë ditës së sotme Bashkia Fushë-Arrëz, në bashkëpunim me Zyrën Arsimore Pukë dhe Oxfamin, në shkollën e MB Iballë, fi...

Pukë, nis puna për rivitalizimin e ndërtesave në s...

Në qytetin e Pukës kanë nisur punimet për ndërtimin e çative në të dy anët e rrugës kryesore, pjesë e projektiti për riv...

Evitimi i përmbytjeve: Ambasada e Çekisë, 50 mijë ...

Bashkia e Fierit në bashkëpunim me Ambasadën e Çekisë në Shqipëri, do të investojnë për të rindërtuar urën mbi kalimin e...

Durrës, 31.6 milionë euro për linjën e furnizimit ...

Investimi në linjën e re të furnizimit me ujë në qytetin bregdetar të Durrësit, do t’i japë fund problemit me ujin e pij...

Flotës së Urgjencës i shtohen 32 autoambulanca të ...

Flotës së autoambulancave të Urgjencës Kombëtare iu shtuan 32 mjete të reja me të gjitha pajisjet bashkëkohore jetëshpët...

Kosovë, 1 miliard euro për një tjetër autostradë

Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar se gjatë këtij viti pritet të nisë së ndërtuari edhe një autostradë tjetër. Autost...

Ja afati deri kur mund të regjistroni tokat bujqës...

Të gjithë njerëzit që janë përfitues të tokave bujqësore sipas ligjit nr.7501, dhe që nuk janë të pajisur me  Aktin e Ma...

Një autoambulancë e re për spitalin e Pukës

Fondacioni “Fjala e Jetës” me qendër në Laç, në bashkëpunim me Fondacionin Norvegjez “Samaritani i Mirë”, i dhuruan një ...

Tiranë, Qendër e re Shëndetësore për 25 mijë banor...

Banorët e zonës së “Unazës së Re” në Tiranë tashmë mund të marrin shërbim të kujdesit shëndetësor Parësor pranë vendbani...

Doni të studioni në SHBA? Hapen aplikimet, ja si t...

Jeni ende duke vazhduar gjimnazin dhe keni dëshirë që të studioni në Shtetet e Bashkuara të Amerikës? Ambasada Amerik...

Përfundon rehabilitimi i rrugës së Kalasë në Berat...

Rruga “Mihal Komneno” është hyrja kryesore dhe aksesi më i shkurtër që lidh Beratin me një ndër lagjet muzeale të qyteti...

Hapet qendra e parë e shërbimeve ‘one stop s...

Bashkia e Tiranës ka hapur qendrën e re të shërbimeve për Ujësjellës-Kanalizime, sipas modelit one-stop-shop, me qël...

TAP rikonstrukton shkollën e Grecallisë në Fier

Përfundon rikonstruksioni i shkollës “Thanas Ikonomi” në fshatin Grecalli, Fier. Ky rikonstruksion është realizuar nga T...

Hapet në QSUT shërbimi Neurovaskular

Në QSUT është hapur njësia e re e shërbimit Neurovaskular, njësi që është inspektuar nga Kryeministri Rama dhe minis...

Mirëpriten prodhimet shqiptare në panairin serb

Panairi i mobiljeve në Beograd për herë të parë një prodhues shqiptarë. Panairi beogradas ka hapur dyert për bashkëp...

Tiranë: Fëmijët festë në ndihmë të fëmijëve në nev...

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit sëbashku me "Friends of Tirana Parks" me Korin e Fëmijëve QKKF, Balerinët Elf të Sht...

Nis edicioni i 12 i “Rally Albania”

Nga Bulevardi Dëshmorët e Kombit ka nisur “Rally Albania”, garë që do të zgjasë 1,800 kilometra nëpër terrenet e thyera ...

Tiranë, nis rikonstruksioni tek Shkolla e Baletit

Pas rikonstruksionit që Bashkia Tiranë bëri tek Liceu Artistik ''Jordan Misja'', tashmë radhën për rikonstruksion e ka S...

Tiranë: kryhet pastrimi i kanaleve të kullimit në ...

Bashkia Tiranë ka kryer pastrimin e kanaleve kulluese në Ibe dhe Shesh.

Skënderbeu kualifikohet për në fazën “play-off” të...

“Ujqit e dëborës” kanë bërë mrekullinë duke u kualifikuar në “Elbasan Arena”. Skënderbeu dhe Mllada e Boleslav e kanë...

Prestigjiozja spanjolle: Shqipëria, parajsa e fshe...

Një vend autentik dhe origjinal, ku vazhdon të ndihet e kaluar e tij komuniste, por me prekje moderne, shkruan portali s...

”Tirana Dhuron”, solidarizohen edhe fë...

Nismës së ndërmarrë nga Ecovolis, ''Tirana Dhuron'', i janë bashkuar edhe fëmijët e Kopshtit nr.52. Ata sëbashku me eduk...

Tiranë: Nis rikonstruksioni i teatrit Metropol

Teatri i Metropolit do të jetë shumë shpejt një qendër e denjë për shfaqje teatrale dhe veprimtari kulturore. Bashkia e ...

Krujë, rikonstruksion banesave të komunitetit rom

Nis një punë e rëndësishme në rikonstruksionin e banesave të komunitetit rom në Fushë Krujë. Kjo fazë do përfshijë rikon...
video

200 milionë lekë fond si bonus strehimi

200 milionë lekë është fondi që Ministria e Zhvillimit Urban ka ndarë këtë vit për programin e bonusit të strehimit. Në ...

Gjirokastër, rehabilitohet rruga e Jergucatit

Autoriteti Rrugor Shqiptar vazhdon punën për rehabilitimin e rrugëve në qytetin e Gjirokastrës, ndërkohë po shtrohet me ...

Gramshi me mbi 14 mijë turistë, njihuni me “thesar...

Në 6 muaj, Gramshi ishte destinacioni i preferuar i 14 e 500 turistëve vendas e të huaj. Ky informacion jepet nga strukt...

58 familje do të përfitojnë bonus për strehimin e ...

58 familje në 5 bashki të vendit, konkretisht në: Elbasan, Mirditë, Korçë, Pogradec dhe Has do të përfitojnë bonus p...

Librazhd, 35 familje përfitojnë banesa me kosto të...

Merr fund odisea e pritjes së njëzetë familjeve, të cilat prej më shumë se 20 vitesh jetojnë në konviktin e shkollës së ...

Nis edicioni i dytë i festivalit të dramës shqipe ...

Teatri Metropol vazhdon traditën me premierat e tij. Sezoni i dytë artistik tetor-dhjetor sjell larmi veprash, shqiptare...

Tiranë, po bëhet gati një tjetër park që do ketë l...

Po bëhet gati parku i dytë me liqenin si ambient për sport e aktivitete në natyrë. Bëhet fjalë për Liqenin e Farkës i ci...

Korçë, marrëveshja me kompaninë Nexans Autoelectri...

  Finalizohet me sukses marrëveshja me kompaninë gjermane Nexans Autoelectric, për hapjen, në qytetin e Korçës, ...

Lezhë, fillon puna për rikonstruksionin e kopshtit...

Bashkia e Lezhës ka filluar punën për rikonstruksionin e plotë të kopshtit “Gurra”, duke siguruar kushte më të mira për ...

Bashkia Tiranë: 320 pemë të reja tek parku i ri ur...

Një nga zonat që deri pak kohë më parë shërbente si vendgrumbullimi për mbetjet urbane nga banorët e njësinë nr. 11,...

Kampionati i 9-të Botëror i Fluturimeve të Lira, 2...

200 pilotë nga e gjithë bota do të jenë protagonistë të Kampionatit të 9-të Botëror të Fluturimeve të Lira, që do të...

Merret vendimi, tekste falas për fëmijët e pakicav...

Këshilli i Ministrave ka marrë vendimin për t'i siguruar tekste falas nxënësve nga pakicat kombëtare. "Nxënësve të ar...

WhatsApp, tani mund të shpërndani gjithçka

Prej sot në WhatsApp mund të shpërndash çfarëdolloj dosje apo dokumenti, jo vetëm pdf, foto apo video. Risia është në pë...

Aplikimi për ID, zyrat do jenë të hapura edhe të s...

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të aplikimeve për karta ID, ka urdhëruar hapjen e gjith...

Shqiptari, ushqim falas për të prekurit nga uragan...

Shumë shqiptarë kanë treguar anën e tyre humane kur uragani Harvey ka goditur Hjustoni në SHBA. I fundit për të cilin...

Nis rehabilitimi i segmentit kthesa e Prezës-kthes...

Nis puna për rehabilitimin e segmentit kthesa e Prezës deri në kthesën e Rinasit. Për këtë ARRSH dhe policia rrugore ...

Rikonstruktohet Kopshti nr.45

Bashkia e Tiranës përmbylli rikonstruksionin e plotë të godinës ekzistuese të kopshtit nr. 45, duke krijuar për fëmijët ...

Shkodër, po punohet për pastrimin e kanalizimeve n...

Ujësjellës Kanalizime Shkodër po punon për pastrimin e rrjetit te kanalizimeve të ujrave të bardha në Rr. "Muhamet Dibra...

Peshkopi, personeli i spitalit dhuron gjak dhe shp...

Mjekët në Spitalin e Peshkopisë i kanë shpëtuar jetën një shtatzëne, jo vetëm duke bërë detyrën e tyre. Kur pacientj...
25,651FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek