Sot hapet bulevardi i ri, në funksion parkimi i dy...

Do të hapet sot segmenti i parë i bulevardit të ri si dhe parkingu i dytë nëntokësor në kryeqytet me 328 vendparkime. Bu...

Forcat e Armatosura ndërtojnë urën për 5 mijë bano...

Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë përfunduar ndërtimin e një ure “bailey” në fshatin Ungrej të Bashkisë së Lezhës. ...

Përfundon rruga që lidh Lundrën me Farkën

Një nga investimet më të reja të Bashkisë Tiranë është ajo e rrugës që lidh zonën e Lundrës me Farkën. Kjo rrugë do të j...

Tiranë, 27 nëntor gara e peshkimit sportiv

Me rastin e 104 vjetorit të Pavarësisë, Shoqata Shqiptare e Peshkimit Sportiv dhe Rekreativ me mbështetje të plotë t...

Nis edicioni i 12 i “Rally Albania”

Nga Bulevardi Dëshmorët e Kombit ka nisur “Rally Albania”, garë që do të zgjasë 1,800 kilometra nëpër terrenet e thyera ...

E-albania, tashmë ofron si shërbim dhe gjurmimin e...

Përveç shërbimeve të shumta për aplikime online si regjistrime, deklarime të ndryshme, apo edhe vërtetime, portali e-Alb...

Tiranë, rikonstruktohet rruga ”Zef Serembe&#...

Krahas investimeve madhore, Bashkia e Tiranës ka vijuar punën edhe për ndërtimin dhe rikonstruksionin e  rrugëve në peri...

Tirana do të ketë 12 km korsi të dedikuara për biç...

Krijimi i korsive të biçikletave në Tiranë ka dhënë efektet e para, pasi po përdoren masivisht nga qytetarët e të gjitha...

Viti 2019 erdhi në disa pjesë të botës, ja cilët f...

Viti i ri trokiti së pari në Samoa dhe Kiribati. Prej vitesh tashmë ishulli i vogël i Samoas, me më pak se 200 mijë b...

Tirana Fan Zone drejt përfundimit

Tirana Fan Zone është drejt përfundimit e do të jetë gati për të gjithë të apasionuarit e futbollit që do të duan të ndj...

Banorët e qarkut të Durrësit tashmë me shërbim më ...

Banorët e qarkut të Durrësit do të përfitojnë tashmë një shërbim më të shpejtë dhe më efikas të urgjencës mjekësore....

Ministri Klosi: Punësim dhe riintegrim për gratë e...

Ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi dhe ajo e Shtetit, Ermonela Felaj janë takuar me të burgosura...

Nisma e re, Teatër Shëtitës të Kukullave nëpër lag...

Kjo pranverë i ka gjetur fëmijët e kryeqytetit me më shumë mundësi për argëtim. Krahas krijimit të këndeve sportive dhe ...

Teknologji: Sony, karikim telefon-telefon

Sipas një patente aplikacioni të publikuar së fundmi, kompania japoneze Sony, duket të jetë duke punuar në një funks...

Ja si mund të shmangni trafikun në Tiranë

Për të gjithë qytetarët e Tiranës, të cilët herë pas here gjenden në trafik ndërkohë që mund ta kishin evituar atë përme...

Mediat Sllovene sugjerojnë bregdetin shqiptarë si ...

Portali ''Moj Malec'', përmes një artikulli, ka konsideruar Shqipërinë si një xhevahir të pazbuluar turistik. Në artikul...

Aktori shqiptar që po shkëlqen në Gjermani

Nik Xhelilaj duket se po shkëlqen dhe suksesi është i dukshëm nga premiera e mbrëmjes së të dielës në Televizionin P...

RTSH, së shpejti me një kanal të dedikuar për ferm...

Se shpejti Shqipëria do të ketë një kanal të posaçëm për bujqësinë dhe fermerët Kanali I posaçëm për bujqësinë, do të...

Rikonstruksion, për shkollat nuk ka ‘pushim&...

Bashkia Tiranë ka gjetur pikërisht sezonin e verës, kur nxënësit janë me pushime, për të ndërhyrë në rikonstruksionin e ...

Tiranë, nis aksioni i pastrimit të qytetit

Bashkia e Tiranës, e mbështetur nga vullnetarë e qytetarë të Tiranës, ndërmori sot një aksion pastrimi në të 24 Njësitë ...

Ambasada Amerikane: Nëse aplikoni për vizë turisti...

Me anë të një njoftimi, Ambasada Amerikane bën me dije se kushdo që do të aplikojë për vizë turistike në SHBA, nuk ka ne...

Zbulimi i rëndësishëm në hapësirë, ekzoplaneti më ...

Sipas një studimi, ekzoplaneti më i afërt me Tokën, “Proxima Centauri b” ka kushte të favorshme për jetesë. Shkencëta...

Laprakë, nis asfaltimi i rrugës “Fiqiri Basha”

Banorët e rrugës “Fiqiri Basha” në zonën e Laprakës i kanë thënë lamtumirë baltës në dimër e pluhurit në verë. Bashkia e...

Shoqata “Albania Austria Partnerschaft”...

Shoqata "Albania Austria Partnerschaft", me Presidente znj. Marianne Graf, ka bërë të mundur restaurimin e Pallatit të K...

Shqiptarët mbledhin paratë brenda 24 orësh për t&#...

Pas gjobës së vendosur nga FIFA ndaj lojtarëve që luajnë për përfaqësuesen e Zvicrës, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe ...

Lezhë, fillon puna për rikonstruksionin e kopshtit...

Bashkia e Lezhës ka filluar punën për rikonstruksionin e plotë të kopshtit “Gurra”, duke siguruar kushte më të mira për ...

Tiranë: Plani i ri Urbanistik, 25 hektarë shtesë P...

Hapësira të tjera i shtohen Parkut të Madh të Liqenit, të cilat vihen në shërbim të qytetarëve të të gjitha grupmosh...

Lezhë: Vijon puna për rehabilitimin e rrugës së fs...

Vijon puna për rehabilitimin e rrugës që lidh fshatin Piraj në Njesisë Administrative Blinisht me superstradën Lezhë-Shk...

Street Art në Tiranë

Street Art me studentë të Universitetit të Arteve, tek mbikalimi para Kopështit Zoologjik. Grupi i artistëve po punon ed...

Gjirokastër, rikonstruksion në rrugën “Haxhi Dalip...

Bashkia Gjirokastër vazhdon investimet në rrugën “Haxhi Dalipi” duke sistemuar kalldrëmet që janë jo vetëm dekori i qyte...

Pas një jave pritet ligji që heq tarifat roaming m...

Shqipëria do ta miratojë me ligj heqjen e “Roaming”-ut të telefonisë celulare me Kosovën. Ky ndryshin ligjor mundëson...

Tirana pa makina, tashmë traditë

Dita dielë pa makina për qendrën e Tiranës tashmë është kthyer në traditë. Në këtë ditë ku rrugët janë të lira për qytet...

Tiranë: Ja si është shëndërruar kopshti i fëmijëve...

Nga sot, 160 fëmijë të kopshtit ''Peter Pan" në Tiranë do të kenë në dispozicion një super kënd lojërash, tualete, dhoma...

Divjakë, rehabilitohen kanalet kulluese

Ndërhyrja më e fundit për rehabilitimin e kanaleve kulluese në Divjakë, do të bonifikojë rreth 44 ha tokë bujqësore, duk...

“Tre Musketierët”, rock-u shqiptar zbret në Amfite...

Historia e rock-ut shqiptar nuk mund të konceptohet pa zërin, stilin dhe talentin e tre legjendave të muzikës moderne sh...

Investimi në spitalin ”Shefqet Ndroqi”...

Investimi më i fundit në Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi” ka bërë të mundur shtimin e gamës së diagnostikimit d...

Rikonstruksion i rrjetit të ujësjellësit për banor...

Banorët te Hoxha Tahsin do të kenë një rrjet me të bollshëm uji sot e në vazhdim.    

Shkodër, inaugurohet në katedralen e “Shën Shtjefn...

E ndërtuar për të qënë madhështore, si një vend lutjeje dhe bashkimi për besimtarët e Krishterë, katedralja e “Shën Shtj...

Delvinë, ura e gurtë e Çinës drejt restaurimit

Ura e gurtë e Çinës, në Delvinë, monument kulture i kategorisë së I-rë do t’i nënshtrohet restaurimit. Instituti i Mo...

Tiranë, një tjetër kënd lojrash për fëmijët

Për fëmijët kryeqytetas janë drejt përfundimit punimet për minikëndin e lojërave te rruga ”Vangjush Furxhi”, pas ish-eks...

Volejboll, kombëtarja e meshkujve fiton 3-2 ndaj A...

Kombëtarja e meshkujve në volejboll ka fituar mbrëmjen e së dielës 3-2 ndaj Austrisë, në ndeshjen e vlefshme për elimina...

Shtohet gjelbërimi në bulevardin ”Jakov Xoxa...

Bashkia Fier prej disa ditësh ka nisur punën për të shtuar gjelbërimin në rrugën më të frekuentuar të qytetit. Pas shumë...

Të rinjtë vullnetarë asistojnë nxënësit në rrugët ...

Çdo mëngjes në rrugët me trafik, përveç vijëzimit ndihmojnë dhe të rinjtë vullnetarë. Vullnetarët vendosen nëpër rrugët ...

Ambasada Amerikane jep njoftim për aplikuesit e Lo...

Të gjithë aplikuesit e Lotarisë Amerikane vëmendje! Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka një njoftim me rëndësi për të gjithë...
24,259FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
21NdjekësitNdjek