Viza turistike për në Amerikë, nuk ju duhet garanci financiare

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët e interesuarit për vizë turisti...

UKT, rrjet të ri ujësjellësi për banorët e “Rrugës së Kavajës”

Ndërhyrja e radhës nga UKT ka qenë në rrugicat e ''Rrugës së Kavajës'' ku po punohet për zëvëndësimin e linjave të furni...

Kujdesi ndaj historisë, riparohet Monumenti i Pavarësisë

Në  kuadër të ruajtjes dhe përkujdesit për monumentet e kulturës së qytetit si simbol i vlerave shpirtërore, materiale d...

Drejt përfundimit rehabilitimi i lagjes “Agaçaj” në Roskovec

Një tjetër bllok banimi në Roskovec po i nënshtrohet rikualifikimit urban që do të përmirësojë infrastrukturën si dhe ci...

Tiranë, nis rikualifikimi urban në zonën e Selitës

Bashkia e Tiranës ka nisur punën për rikualifikimin urban e një blloku tjetër pallatesh në zonën e Selitës, çka do t...

Korçë, ”Tingujt e rrugicave” promovojnë vlerën dhe traditen korçare

Në prag të Festave të Fundvitit, Njësia Kreative e Bashkisë Korçë promovon "Tingujt e Rrugicave", një broshurë me 20 tek...

Reshjet e shiut, ARRSH: Qarkullim pa probleme

Reshjet e shiut që përfshinë vendin tonë gjatë 48 orëve të fundit kanë shkaktuar rënie të inerteve në trupin e rrugës në...

“Fundjavë Ndryshe”, fushatë sensibilizuese për dhurimin e gjakut

Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” vijon nismën vullnetare për ndihmë dhe solidaritet në adresë të familjeve në nevojë dhe qy...

Rritje pagash edhe për ushtarakët

Qeveria ka propozuar rritje të pagave për ushtarakët nga 5 deri në 7 përqind. Por kryeministri Edi Rama premtoi se d...

Park lodrash dhe parking, 145 vende të reja për makinat tek rruga e Elbasani

Sot në Tiranë, përveç dy parkingjeve te sheshi “Skënderbej” dhe në hyrje të Bulevardit të Ri, të cilët kanë zgjidhur një...

Për të gjithë të interesuarit, salla e studimit pranë Arkivave do jetë e hapur edhe pasdite

Salla e studimit pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave do të jetë e hapur edhe gjatë pasditeve dhe të shtunën për...

Bujqësi/ pastrohen 31 km kanale kulluese në Divjakë

Bashkia e Divjakës po vazhdon pastrimin e kanaleve kulluese të dyta në njësinë administrative Grabjan, me synim shmangie...

Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore, ndikimi në turizëm

29 shtatori është Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore. DKTK është festa më e re që populli ynë  feston, si dita k...

FOTOT/ Rruga Elbasan-Librazhd, nis montimi i rrjetave për mbrojtjen nga rënia e gurëve

Në segmentin rrugor Elbasan-Librazhd (Murrash) filloi puna për montimin e rrjetave për mbrojtjen e skarpatës nga rënia e...

Jo më spekulime me çmimet, bursë për prodhimet bujqësore

Shpesh herë fermerët ankohen se prodhimet e tyre shkojnë dëm, për shkak të lojërave me çmimet që bëjnë tregtarët. ...

Pas një jave pritet ligji që heq tarifat roaming me Kosoven

Shqipëria do ta miratojë me ligj heqjen e “Roaming”-ut të telefonisë celulare me Kosovën. Ky ndryshin ligjor mundëson...

SHBA: Shqipëria, një nga destinacionet turistike më tërheqëse të rajonit

Dje ishte dita Botërore e Turizmit. Shqipëria po kthehet me shpejtësi në një nga destinacionet turistike më tërheqëse...

Shëngjergji pret “Domate Fest”, prezantohen produktet dhe ushqimi tradicional i zonës

Një fundjavë ndryshe, jashtë qytetit, por jo larg Tiranës! Shëngjergji priti të shtunën festën tradicionale të domates, ...

Forcat e Armatosura Shqiptare ndërtojnë urën që u shërben disa fshatrave në Mat

Forcat e Armatosura Shqiptare bënë të mundur ndërtimin e urës tip ''bailey'' në Njësinë Administrative Rukaj, Mat. Ura ë...

Lushnje, çelet panairi “Agri-Kultura dhe Tradita Rome”

Mbahet në Lushnje panairi "Agri-Kultura dhe Tradita Rome". Në këtë panair, i cili tashmë po kthehet në traditë, vizitorë...

Tiranë, ADISA hap sportelin e dedikuar për bizneset

Hapet sporteli i shpejtë i dedikuar vetëm për bizneset, "ProBiznes" në zyrën e Agjencisë së Ofrimit të Shërbimeve të Int...

Tiranë, punohet për Sheshin Rekreativ tek ”Komuna e Parisit”

Vijon puna në Sheshin Rekreativ tek Komuna e Parisit, tashmë çdo fëmijë e familje do të ketë jo më larg se sa 500 metra ...

Drejt përfundimit rruga që lidh Korçën me Ersekën

Drejt përfundimit një rrugë e rëndësishme për zhvillimin e turizmit dhe bujqësise në juglindje të vendit. Bëhet fjalë pë...

Pogradec, nis shtrimi dhe sistemimi i rrugës në Buçimas

Nisi puna për shtrimin dhe sistemimin e plotë të rrugës kryesore në fshatin Buçimas në këtë njësi administrative. Banorë...

Korçë, vazhdojnë pregatitjet e Karnavaleve

Me 4 qershor zhvillohen Karnavalet e Korçës. Bashkia Korçë bën thirrje për t'ju bashkuar këtyre festimeve.

Ja si do të shndërrohet bulevardi i Vlorës, gati sezonin e ardhshëm turistik

Bulevardi “Ismail Qemali”, i cili do të ketë një pamje moderne, ku do të dominojë gjelbërimi dhe mjediset shlodhëse dhe ...

Kampionati i 9-të Botëror i Fluturimeve të Lira, 200 pilotë do të“pushtojnë” qiellin e Vlorës!

200 pilotë nga e gjithë bota do të jenë protagonistë të Kampionatit të 9-të Botëror të Fluturimeve të Lira, që do të...

Tiranë: Ja si është shëndërruar kopshti i fëmijëve ”Peter Pan”

Nga sot, 160 fëmijë të kopshtit ''Peter Pan" në Tiranë do të kenë në dispozicion një super kënd lojërash, tualete, dhoma...

Arkiva: Dosjet mund të aksesohen online

2 milionë tituj dosjesh të Drejtorisë së Arkivave do të mund të aksesohen online përmes një katalogu që i ofrohet çdokuj...

Video: Bregdeti shqiptar tashmë tërheq edhe producent të njohur botëror

DJ i famshëm britanik, Jonas Blue, i cili u bë i njohur me hitet muzikore "Fast Car'' dhe ''Perfect Stranger'', ka publi...

”Të dua baltë shqiptare…’/ Në përkujtim të korifeut të prozës moderne shqipe

Sot shënohet 111-vjetori i lindjes së korifeut të prozës moderne shqipe, Mitrush Kutelit. Sidomos për brezin e ri, ve...

Foto/ Rikonstruktohen fasadat e pallateve në qytetin e Bajram Currit

Bashkia Tropojës ka ndërhyrë duke rikonstruktuar fasadat e pallateve, ndryshuar pamjen e qytetit dhe përmirësuar kushtet...

Libohovë, nisin punimet për pastrimin dhe sistemimin e kanaleve ujitëse

Kanë nisur punimet për pastrimin dhe sistemimin e kanalit ujitës te fusha e Suhës, Bashkia Libohovë.Me një fond prej 6 m...

Shkodër, hapet 600 m kanal nëntokësor për shkarkimin e ujrave të bardha

Bashkia Shkodër po realizon nje ndër investimet më të rëndësishme në infratrukturën nëntokësore. Kanali ujëmbledhës i...

”imPakti i Mirëqënies Sociale”: MMSR dhuron një mjet motorrik një përsoni paraplegjik

Një dhuratë në dukje e vogël, por për Leonardin do të thotë shumë. Përmes një mjeti të ri motorrik, që i jepet për herë ...

FOTOT/ Unaza e re e Beratit, shihni si projekti ka lehtësuar trafikun

Unaza e re e Beratit është një nyje e rëndësishme infrastrukturore, që lehtëson ndjeshëm trafikun dhe aksesin për të hyr...

Tiranë: Restaurim amfiteatrit tek Parku i Liqenit

Shumë shpejt, amfiteatri, një nga monumentet më të dashura të Parkut të Liqenit do të rimarrë pamjen e dikurshme. Të ...

Kontroll mjeksor për të pastrehët e strehuar nga Bashkia Tiranë

Të pastrehët, të cilët përkohësisht janë strehuar në qëndrat sociale të ngritura nga Bashkia e Tiranës për shkak të ...

Thethi me një shkollë 9 vjeçare të rinovuar

Sivjet, nxënësit e Shkollës 9 vjeçare të Thethit filluan vitin e ri shkollor në një ambjent shkolle tërësisht të rinovua...

Ulja e kostos, me rreth 10%, ka ndikuar në rritjen e transportit detar të mallrave

Transporti detar i mallrave ka pasur një ecuri pozitive e cila pritet të mbetet e tillë gjatë gjithë këtij viti. Ope...

Nis puna e Njësisë së Koordinimit të Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore

Ngritja e shërbimit kombëtar të urgjencës mjekësore shënon një hap të rëndësishëm me nisjen nga puna të Njësisë së Koord...

Rikonstruktohet linja e furnizimit me ujë për QSUT

Bashkia e Tiranës ka punuar me intensitet në territorin e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” për të rikonstruk...

Shkodra mirëpret Turneun Ndërkombëtar “Nënë Tereza”

Shkodra mirëpriti, në pallatin e sportit “Qazim Dërvishi”, 200 sportistë nga vende te ndryshme të rajonit dhe Europës. N...

Aktorja Hajrie Rondo vlerësohet me ”Medaljen e Mirënjohjes”

Personazhi i njohur i Tanës në filmin “14 vjeç dhëndër” është një nga dhjetëra rolet e mrekullueshme që Hajrie Rondo...

Belsh, përfituan 20 familje nga programet për strehimin e komuniteti rom dhe egjiptian

Në Belsh, 20 familje të komunitetit rom dhe egjiptian këtë dimër po jetojnë në banesa të rikonstruktuara falë programeve...

Qendra e re e Traumës dhe Krizës

Qendra e re e Traumës dhe Krizës sapo mirëpriti rreth 15 persona që punojnë në 5 qendra të ndryshme komunitare & rez...

FOTOT/ Art në natyrë, parqet arkeologjike nën ‘lupën’ e talentëve të rinj

Në kuadër të Ditëve Europiane të Trashëgimisë dhe Ditës Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore, Drejtoria Rajonale e Trashë...

UKT përfundon investimin në rrjetin e ujësjellësit në rrugën “Fiqiri Shehi”

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizime Tiranë ka përfunduar me sukses investimin në rrjetin e ujësjellësit në rrugën “Fiqiri...

“Parajsa” del në shitje, për vetëm 8 milionë dollarë (FOTOT)

Një ishull tropikal, me plazhe me rërë dhe gjelbërim mahnitës, i denjë për t’u quajtur “parajsa” në tokë ka dalë në shit...

Për emigrantët, shërbimet konsullore online

Për të gjitha shërbimet konsullore që nga janari 2017 shqiptarët që banojnë jashtë vendit kanë mundësi t’i kryerjen ...

Revista italiane, shkrim për Skënderbeun

Numri i ri i revistës italiane “Focus Storia Wars” i kushtohet heroit kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu. Ministri i...

Shkodër, vaksinim qenëve të rrugëve

Prej disa javësh 230 qen endacakë po mjekohen, sterilizohen, vaksinohen dhe matrikullohen, me qëllim parandalimin dh...

Dita Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë: Fier, shpërndahen ndihma për 21 familje

Sot, në kuadër të Ditës Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë, z. Arbër Arapi (stomatolog) dhe kompania Elkos Group (ET...

Pastrohet Lapraka

Dhjetra të rinj përmes një aksioni vullnetarë kanë realizuar pastrimin e mjedisit në zonën e Laprakës. ...

Karta e studentit, gati projekti

Së shpejti studentët do të përfitojnë ulje çmimesh jo vetëm në shërbimet publike, por edhe në ato private. Mjafton n...

Shkodër, inaugurohet fabrika më e madhe e duhanit në Ballkan

Inaugurohet fabrika më e madhe e grumbullimit, përpunimit dhe paketimit të duhanit në Ballkan. Kjo fabrikë ndodhet n...

FOTOT/ “Taulantia”, një bulevard i ri për qytetarët në Tiranë

Prej disa ditësh vijojnë punimet për transforminin e bllokut që kufizohet nga Blv. “Bajram Curri” - Blv. “Petro Nini Lua...

”Myslym Shyri”, vendosen sinjalistikat horizontale

Bashkia Tiranë, përmes Tirana Parking, vendos  sinjalistikën horizontale të Parkimit Publik Pa Pagesë në rrugën "Myslym ...

FNSH e Fierit, para dhe ushqime për familjen e Dragostunjës

Gjendja e mjerueshme e familjes në Dragostunjë, që u transmetua para disa ditësh në emisionin Fiks Fare, ka sensibilizua...

“Rruga e Kombit”, përfundon ura më e madhe

Ura më e madhe në gjithë gjatësinë e Rrugës së Kombit, ajo e Uzinës ka përfunduar, pavarësisht se ishte parashikuar për ...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek