Tiranë, përfundon këndi i 9-të për fëmijë

Vazhdon vëmendja ndaj hapësirave dhe shtimit të këndeve të lojërave për fëmijët. Në bashkëpunim edhe me bankën Raiffei...

Politekniku, universiteti i parë që akreditohet ng...

65 vite nga krijimi i Universitetit Politeknik të Tiranës, një kompani e huaj e akrediton zyrtarisht për ciëlsinë e ...

Drenas, ​kalaja e Vuçakut si pikë e turizmit kultu...

Kalaja e Vuçakut në afërsi të Drenasit, në të cilën po bëhen punime arkeologjike, do të shërbejë si pikë e turizmit kult...

Fier: Nis rikonstruksioni i rrugës ”Ramiz Ar...

Në qytetin e Fierit ka nisur rikonstruksioni i rrugës ''Ramiz Aranitasi'', investim i cili pritet të sjellë trasformimin...

Tiranë, një tjetër kopsht për fëmijë është rikonst...

Një tjetër kopsht është rikonstruktuar nga Bashkia Tiranë. Bëhet fjalë për kopshtin ''Bob Ndërtuesi'', i cili i përk...

Tatimet: Sportel i dedikuar, në QKB, për të inform...

Bizneset e sapo hapura shpesh herë kanë mungesë informacioni në lidhje me detyrimet që ju lindin dhe mospërmbushja e...

Dita Botërore e të Moshuarve, Ecovolis lule për të...

Sot në Ditën Botërore të të Moshuarve, aktivistë të Ecovolis kanë dhuruar lule rrugëve të Tiranës për të moshuarit. Njëk...

Berat, rehabilitohen rrugët rurale në fshatrat Sta...

Bashkia Berat, përmes Ndërmarrjes së Shërbimeve Publike, ka ndërhyrë duke rehabilituar disa rrugë në fshatin Starovë dhe...

Spitali i Durrësit, proteza falas për të dëmtuarit...

Qytetarët që pësojnë fraktura nga aksidente të ndryshme në qytetin e Durrësit do të trajtohen me proteza falas në sp...

Mbi 100 të rinj, do punojnë me 60 mjeshtrat e guri...

100 çirakë, të rinj të apasionuar pas gdhendjes së gurit, drurit dhe materialeve të tjera do të punojnë krah 60 mjeshtra...

Elbasan, përfundon rikonstruksioni i shkollës R...

Nxënësit e shkollës "Qamil Guranjaku" në qytetin e Elbasanit, pas pushimeve të dimrit, i janë rikthyer mësimit në am...

Tiranë: Nis ndërtimi i rrjetit të ujësjellësit në ...

Falë investimit të Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e rrjetit të ujësjellësit, banorët e zonës së Allias-Bregu i Lumit ...

FOTOT/ Xhubleta, veshja e vjetër shqiptare bën bas...

Tipologjia e Xhubletës si veshje, konsiderohet si nga më të vjetrat. Studiues, etnografë dhe të apasionuar të etnografis...

Për emigrantët, shërbimet konsullore online

Për të gjitha shërbimet konsullore që nga janari 2017 shqiptarët që banojnë jashtë vendit kanë mundësi t’i kryerjen ...

“Fundjavë Ndryshe”, fushatë sensibilizuese për dhu...

Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” vijon nismën vullnetare për ndihmë dhe solidaritet në adresë të familjeve në nevojë dhe qy...

Bashkia e Wismarit i dhuron një mjet zjarrfikës Ba...

Bashkia e Wismarit në kuadër të binjakëzimit me Bashkinë Pogradec dhuron mjetin e zjarrëfikëses në funksion të emergjenc...

Inagurohet këndi i dytë më i madh i lodrave në Tir...

Fëmijët e bllokut të pallateve që njihet ndryshe edhe si zona e “Astirit”, nga dje mund të luajnë në këndin më të madh t...

Tiranë, përfundon rikonstruksioni i rrugës ”...

Ka përfunduar rikonstruksioni i plotë i rrugës tregtare “5 Maj”.    

Pogradec, rikonstruksion rrugës që lidh rrugën ...

Pas shumë kërkesave të banorëve të zonës për shtrimin e rrugës, Bashkia Pogradec nisi punimet për shtrimin e kësaj rruge...

Tiranë: Rikonstruktohen mjediset e shkollës 9-vjeç...

Nga sot, 482 nxënës të shkollës 9-vjeçare “4 Dëshmorët” në Njësinë 8, do të kenë mundësi të studiojnë në mjedise të ...

Përurohen ambjentet e reja të Liceut Artistik R...

Nga sot, artistët e ardhshëm të Liceut Artistik “Jordan Misja” do të mësojnë dhe ushtrojnë talentin e tyre në ambien...

Tiranë, rikonstruktohet kopshti ”Pinoku̶...

Përfundon rikonstruksioni i kopshtit “Pinoku” në zonën e Bregut të Lumit, i cili frekuentohet nga rreth 180 fëmijë, 33 p...

Agroturizmi si risi

Mbahet në Durrës konferenca ''Agroturizmi një vlerë e shtuar ekonomike, sociale dhe mjedisore”. Agroturizmi shihet si nj...

Moti i keq: Qindra të rinj dhe biznese i përgjigje...

Qytetarë dhe biznese të shumta i janë përgjigjur thirrjes së Bashkisë së Tiranës për të ndihmuar njerëzit në nevojë ...

Diferencimi i mbetjeve: Bashkia do të nisë me proj...

Bashkia e Tiranës do të nisë diferencimin e mbetjeve në burim që do të realizohet nga kompania italo-shqipare ECO Ti...

Kashar, pastrohet Liqeni i Kusit

Nën moton ''Natyra nuk është kosh mbeturinash'', dhjetra të rinj aktivist të Ecovolis kanë pastruar mjedisin përqark Liq...

Promovimi i turizmit: Shqipëria prezantohet në Pan...

Përveç Panairit të Shtutgartit që vazhdon deri më 22 janar, Shqipëria po prezanton njëkohësisht potencialet e saj tu...

Tiranë, nis rikonstruksioni i shkollës “Vasil Shan...

Bashkia e Tiranës ka nisur rikonstruksionin e plotë të shkollës 9-vjeçare “Vasil Shanto”, ku mësojnë rreth 1300 nxënës. ...

“Dhuro një stol”, nisma e re e bashkisë së Tiranës...

“Dhuro një stol” është nisma e radhës e bashkisë së Tiranës, ku tre stolat e parë janë vendosur në Parkun e Liqenit,...

FOTOT/ Art në natyrë, parqet arkeologjike nën R...

Në kuadër të Ditëve Europiane të Trashëgimisë dhe Ditës Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore, Drejtoria Rajonale e Trashë...

Bëhet totalisht funksionale Unaza e Vogël e Tiranë...

U hap sot edhe segmenti i fundit i Unazës së Vogël, i cili pritet të lehtësojë trafikun në qendër të kryeqytetit. Fa...

Ulje e tarifës së energjisë për të gjitha objektet...

Objektet e kultit në vend do të trajtohen me tarifa të energjisë elektrike si abonentët familjarë dhe jo me tarifa biz...

Tiranë, rrugë e re nga kryqëzimi i ish Kombinatit ...

Qindra familje në zonën e ish Kombinatit “Josif Pashko” kanë sot një rrugë të re. Ndërhyrja në segmentin midis ish Ko...

Aksi Qukës-Qafë Plloçë, nis puna për hapjen e dy t...

Ka nisur puna për hapjen e dy tuneleve prej 700 dhe 300 metrash, ndërkohë është duke u punuar me ritëm në pjesën tjetër ...

“Gjirokastra in white”, projekti për restaurimin d...

Në Gjirokastër ka filluar zbatimi i projektit "Gjirokastra in white", restaurimi dhe rehabilitimi i fasadave të banesave...

Për ata që rrinë para kompjuterit

Ushtrime të thjeshta që ndihmojnë shtyllen kurrizore për ata që rrine para kompjuterit pa lëvizur për një kohë të gjatë....

Foto: Ja rezultatet e moratoriumit të gjuetisë së ...

Organizata për mbrojtjen e mjedisit, PPNEA, prej 3 muajsh kishte vendosur disa kamera në pyllin e Pukës, ku janë filmuar...

Hidrocentrali i Banjës, 250 milionë kWh energji në...

Gjiganti norvegjez, Statkraft njoftoi se ka mbyllur me sukses provat e lidhjes së hidrocentralit të Banjës në rrjet....

4 Korrik ditëlindja e Edi Ramës

Edi Rama lindi më 4 korrik 1964 është politikan, publicist dhe piktor shqiptar, Edi Rama është i biri i Skulptorit të Po...

Bashkia Tiranë, rehabilitim fushave sportive tek P...

Shumë shpejt Parku i Liqenit do jetë edhe një destinacion për të rinjtë e apasionuar pas sportit, veçanërisht ndaj f...

Tiranë, përfundon depo e re e ujit në Yzberisht

UKT përfundon depon e re të ujit në Yzberisht. Ky investim zgjidh problemin e mungesës së ujit të pijshëm për mijëra ban...

“Max Optika” dhuron syze dielli për Po...

Paraditen e së enjtes, në Komisariatin e Policisë Rrugore në Tiranë është zhvilluar ceremonia e dhurimit të 204 palë syz...

Bileta on-line në Muze

Pas Parkut Kombëtar të Butrintit në vitin 2012 dhe Muzeut Historik Kombëtar në vitin 2014, Muzeu i Krujës, Kalaja e Bera...

Pogradec, ndihma ushqimore për familjet në nevojë

Bashkia Pogradec në bashkëpunim me Kryqin e Kuq Shqiptar ka shpërndarë ndihma ushqimore, higjenike dhe veshëmbathje për ...

Shëndetësia elektronike, prezantohet projekti

36 milionë euro do të jenë në funksion të shëndetësisë elektronike. Përveç recetës elektronike, tanimë çdo e dhënë shë...

Kukës, nis puna për rehabilitimin e shesheve në la...

Nisi sot puna për zbatimin e projektit që synon sistemimin e plotë të shesheve para bllokut të pallateve 1,2,3,4 të lagj...

”Fundjavë ndryshe”, bashkohet edhe Spi...

Tani çdo fundjavë sipas marrëveshjes mes drejtuesve të ''Fundjava ndryshe'' dhe Spitalit Hygeia, ky spital do të jetë me...

Tiranë, Poliklinika nr.2 me kabinet të ri fizioter...

Kabineti i ri i fizioterapisë në Qendrën e Specialiteteve nr. 2 në Tiranë ofron tashmë shërbim më të mirë për pacientët ...

”Trasta o Nona”, 5000 trasta në vënd t...

Me qëllim ndërgjegjësimin e qytetarëve që të reduktojnë përdorimin e qeseve plastike, aktivistë dhe studentë të arsi...

Në datën 6 qershor të vitit 1799 lindi Aleksander ...

Në datën 6 qershor të vitit 1799 lindi Aleksander Pushkini. Ai njihet si poet, novelist dhe dramaturg rus. Ai ishte anti...

Përfundon rruga e Vermoshit 14.5 km

Përfundon rruga e Vermoshit me gjatësi 14.5 km. Kjo ndërhyrje në infrastrukturën e këtij segmenti rrugor është pjesë e i...

Korçë, asfaltim në rrugët e fshatit Bulgarec

Bashkia Korçë ka filluar sistemimin dhe asfaltimin e rrugës hyrëse dhe unazës së Vogël në Bulgarec. Shume shpejt pritet ...

Shirokë-Zogaj mirëpriti përsëri “Triathlon 2...

56 atletë nga Shkodra, Tirana, Durrësi, Kosova, Mali i zi, edhe nga disa shtete të Europës garuan në "Triathlon" në not,...

“Adopto një kopsht”: Një kopsht për Ndroqin nga sh...

Dy vjet më parë bashkia e Tiranës ndërmori nismën “Adopto një kopsht” nga e cila u transformuan 27 institucione për ...

Tiranë, prezantohet sot autobusi i parë elektrik

Para pak kohësh Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj do të paralajmëronte hyrjen për herë të parë të autobusëve ...

Sahati i Beratit po rindërtohet

Në lagjen e vjetër të Beratit, që dikur njihej me emrin “Murat Çelepia” ka filluar puna për  rindërtimin e  “Kullës së S...

Aplikacioni e-Albania, thjeshtohet proçedura e një...

Njësimi i diplomave dhe çertifikatave të lëshuara nga institucionet e huaja të arsimit të lartë ka qënë një proçes i...

Divjakë, fillon asfaltimi i rrugës Gradishtë-Spola...

Ka filluar asfaltimi i rrugës Gradishtë-Spolatë e Madhe. Kjo rrugë ka një gjatësi prej 5 km dhe është pjesë e unazave bu...

APR tek Bunk’ART: pastrim, krasitje dhe liri...

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit (APR) ndihmoi Bunk'ART me pastrim, krasitje, lirim nga bimësia e egër dhe evadime në...

Tiranë, pas Rrugës së Durrësit radhën për restauri...

Në kohën kur punimet për restaurimin e fasadave, në Rrugën e Durrësit, janë drejt përfundimit, Bashkia e Tiranës ka fill...
25,655FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek