Shkodër, inaugurohet fabrika më e madhe e duhanit ...

Inaugurohet fabrika më e madhe e grumbullimit, përpunimit dhe paketimit të duhanit në Ballkan. Kjo fabrikë ndodhet n...

Aktori shqiptar që po shkëlqen në Gjermani

Nik Xhelilaj duket se po shkëlqen dhe suksesi është i dukshëm nga premiera e mbrëmjes së të dielës në Televizionin P...

Tiranë, qendër e re shëndetësore në Allias

Zona e Alliasit në kryeqytet ka tashmë qëndrën e re shëndetësore. Investimit i ministrisë së Shëndetësisë dhe donatorëve...

Tiranë, Poliklinika nr.2 me kabinet të ri fizioter...

Kabineti i ri i fizioterapisë në Qendrën e Specialiteteve nr. 2 në Tiranë ofron tashmë shërbim më të mirë për pacientët ...

20 vende nga Europa do të promovojnë destinacionet...

“Panairi Mesdhetar i Turizmit – Tirana 2017” do të zhvillohet për herë të parë në Shqipëri, në datat 8 – 9 prill. ...

Krujë, hapet qendra e shërbimeve publike me një nd...

Gati qendra e dytë me një ndalesë e shërbimeve publike e ngritur nga ADISA. Në Krujë qytetarët tashmë do të mund të marr...

Pukë, nis veshja e fasadave të qytetit me sistemin...

Në qytetin e Pukës nisi sot një tjetër fazë e rëndësishme e investimeve për rivitalizimin e qytetit , siç është ajo e ve...

Elbasan: Një tjetër park i ri në qytet, “Lulishtja...

Një tjetër park i ri i është shtuar qytetit të Elbasanit. Bashkia ka përfunduar një tjetër investim në qendër të qyt...

Hapet për vizitorët Kulla e Sahatit

Monumenti historik i Tiranës, “Kulla e Sahatit” është restauruar e vënë në dispozicion të vizitorëve vendas e të hua...

Korçë, ”Tingujt e rrugicave” promovojn...

Në prag të Festave të Fundvitit, Njësia Kreative e Bashkisë Korçë promovon "Tingujt e Rrugicave", një broshurë me 20 tek...

Kreativitet me vizat e bardha

Ndërkohë që Liceu Artistik i është nënshtruar një rikonstruksioni, janë kryer me plot kreativitet  edhe vijëzimet në rru...

Nëse keni ide, një mundësi e mirë për t’i dh...

Në kuadër të rijetësimit të fasadave të qytetit të Tiranës Ndërmarrja e Dekorit – Bashkia Tiranë lajmëron të gjithë pikt...

Aksioni vullnetarë për pastrimin e bregdetit, edhe...

Këtë të shtunë, aksioni vullnetarë për pastrimin e bregdetit shqiptarë ka pasur në axhendë zonën tek Rana e Hedhun, Lezh...

Kryqi i Kuq, ndihma për 12 familjet e prekura nga ...

Kryqi i Kuq shqiptar, në bashkëpunim me autoritetet vendore të Elbasanit ka shpërndarë ndihma për 12 familjet e prekura ...

Tiranë: Përfundon këndi i dhjetë i lojrave

Fëmijëve të Tiranës u është shtuar edhe këndi i dhjetë i lodrave, i cili është konceptuar si një hapësirë argëtimi për t...

Tiranë, pastrim dhe zgjerim lumit të Lanës

Bashkia e Tiranës ka ndërhyrë duke bërë pastrimin dhe zgjerimin e lumit Lana. Kjo ndërhyrje është bërë në zonën e njohur...

Berati, 700 vizitorë në ditë

Berati, qyteti i mbrojtur nga UNESCO po vizitohet nga një numër i madh turistësh nga viti në vit, duke kapur shifrën 700...

Prezantohet projekti i Stadiumit te Ri Arena Komb...

Prezantohet projekti që çel rrugën e një faze të re në realizimin e ëndrrës së madhe për Stadiumin e Ri “Arena Kombëtare...

Bashkia Shkoder: Pastrohet plazhi i Velipojes

Bashkia Shkoder ka nisur pergatitjet per pastrimin e zonens bregdetare te plazhit te Veliopojes. &nbs...

Sarandë: Po zhvillohet Simpoziumi Ndërkombëtar i S...

Simpoziumi Ndërkombëtar i Skulpturës në Mermer, një organizim që thirret për herë të parë në qytetin e Sarandës, nga Bas...

Libra për të verbërit

65 fëmijë të Institutit që nuk shikojnë, 15 prej të cilëve vajza dhe 36 nxënës të tjerë që nuk studiojnë në këtë ins...

Elbasan, nis procesi i dixhitalizimit të bibliotek...

Biblioteka e Elbasanit, e cila për nga pasuria që zotëron, renditet ndër bibliotekat më të rëndësishme në vend, ka n...

Politikanët shqiptarë urojnë Ramazanin

Bujar Nishani “Ky muaj i shenjtë dhe i pakrahasueshëm shënon sakrificën më sublime njerëzore ndaj besimit të palëkund...

Thethi me një shkollë 9 vjeçare të rinovuar

Sivjet, nxënësit e Shkollës 9 vjeçare të Thethit filluan vitin e ri shkollor në një ambjent shkolle tërësisht të rinovua...

Pothuajse gati rehabilitimi i Lumit të Tiranës

Shkaktari kryesor i përmbytjeve në Tiranë, Lumi i Tiranës,  po rehabilitohet falë projektit të Bashkisë Tiranë. Deri tan...

Fier: Drejt përfundimit rrjeti i ri i ujësjellësit...

Punimet për rrjetin e ri të ujësjellësit në qytetin e Fierit janë drejt përfundimit. Ky rrjet i ri ujësjellësi jo vetëm...

Rikonstruksion i plotë i shkollës 9-vjeçare “Dino ...

Vazhdon puna për rikonstruksionin e plotë të shkollës 9-vjeçare “Dino Ismaili” në Levan. Ky rikonstruksion që ka përfshi...

Gjirokastër, dezinfektohet Parku i Viroit

Bashkia Gjirokastër ka po kryen dezinfektimin e Parkut të Viroit. Ky dezinfektim i shërben natyrës por mbi të gjitha kom...

Bashkia Tiranë: 320 pemë të reja tek parku i ri ur...

Një nga zonat që deri pak kohë më parë shërbente si vendgrumbullimi për mbetjet urbane nga banorët e njësinë nr. 11,...

Festivali Alternativ në Podgoricë, Ema Andrea shpa...

Ema Andrea është shpallur në mënyrë unanime nga juria e FIAT Festivalit Internacional Alternativ të Teatrove si aktorja ...

Divjakë, përfundon asfaltimi i rrugës së plazhit

Pas rregullimit të sheshit ''Baba Santa'', në Divjakë, përfundon edhe asfaltimi i rrugës së plazhit. Njëkohësisht drejt ...

Fieri edhe me i bukur…

Përmirësimi i cilësisë së jetës varet shumë edhe nga ambientet e përbashkëta ku jetojmë. Rruga "Muharrem Agolli" në Fier...

Vlorë, nisin punimet për rikonstruksionin e rrugëv...

Bashkia Vlorë ka nisur punimet për rikonstruksionin e dy segmenteve rrugore “Zigur Lelo” e “Shefit Zenaj”. Kjo përbën nj...

Volkswagen, makinë pa shofer

Ajo është përshkruar si një kryqëzim midis “një tosteri dhe Apple iMac me rrota”, por pavarësisht formës së çuditshm...

Tiranë, merr formë Xhamia e Namazgjasë

Pas dy katedraleve po merr formë Xhamia e Namazgjasë këtë prag Bajrami. Shtëpi për besimtarët, por dhe aset për qytetin ...

Ndriçim i ri tek Liqeni, rruga “Medar Sthyll...

Ndriçim i ri tek Liqeni, rruga "Medar Sthylla" dhe tek "Njazi Meka". Burimi: Bashkia Tirane fb

“Kur sunduesit grinden”, libri më i ri i Ismail Ka...

Ismail Kadare ka vendosur të vijë me një libër të ri në Panairin e Librit 2018. “Kur sunduesit grinden” titullohet libri...

Vlorë, nis ndërtimi i nënstacionit të ri elektrik ...

Nis ndërtimi i nënstacionit të ri elektrik 110/35/20 kV në Orikum. Projekti bëhet i mundur përmes bashkëfinancimit të Re...

”Mos bëj sikur nuk i sheh”, aksion për...

Bashkia e Tiranës nis aksionin e madh për pastrimin e kryeqytetit më 15 shtator për të filluar një vit shkollor të pastë...

Tiranë, nis rikonstruksioni tek Shkolla e Baletit

Pas rikonstruksionit që Bashkia Tiranë bëri tek Liceu Artistik ''Jordan Misja'', tashmë radhën për rikonstruksion e ka S...

Parku Divjakë-Karavasta, tërheq turistët e vëzhgim...

Parku Kombëtar Divjakë-Karavasta po tërheq çdo ditë e më shumë turistët e vëzhgimit. Ky park është një zonë e mbrojtu...

Projekti ”Adapto një kopësht” realizoh...

Përfundon rikonstruksioni i kopshtit të 23_të. Kopshtet e Tiranes u përfshinë në projektin “Adapto një kopësht”. Kry...

TAP, ndihma për familjet në nevojë në Berat dhe Ko...

Bashkia Berat dhe ajo e Korçës në bashkëpunim me Kompaninë Trans Adriatic Pipeline kanë ofruar ndihma për familjet në ne...

Tiranë, vazhdojnë investimet në rrjetin e ujësjell...

Bashkia e Tiranës ka një plan investimesh për modernizimin e rrjetit të ujësjellësit në qytet. Punonjësit dhe makine...

Fier, përfundon rikonstruksioni i rrugës ”Ça...

Rruga “Çamëria” është një investim i Bashkisë Fier që ka përfunduar pas një pune intensive, e bërë në një kohë rekord. K...

Korçë: avancohet me rikonstruksionin e bulevardit ...

Avancojnë punimet për rikonstruksionin e bulevardit "Fan S. Noli" në Korçë. Një investim shumë i rëndësishëm, i cili do ...

Unaza e Vlorës, nis asfaltimi për sezonin turistik...

Bashkia e Vlorës është duke vazhduar punën për ndërtimin e unazës së qytetit. Kjo rrugë pritet që të lehtësojë trafikun ...

Njihuni me hartën e prodhimeve tradicionale të Shq...

Ministria e Bujqësisë ka formuluar një listë, e cila ka fuqi ligjore në aspektin e prioritizimit të produkteve tradicion...

Merr formë parkingu i parë nëntokësor në Tiranë te...

Merr formë parkingu i parë nëntokësor në Tiranë te Bulevardi i Ri, i cili ndodhet pranë ish-Stacionit të Trenit dhe që d...

Hapet qendra e parë e shërbimeve ‘one stop s...

Bashkia e Tiranës ka hapur qendrën e re të shërbimeve për Ujësjellës-Kanalizime, sipas modelit one-stop-shop, me qël...

Shkodra i bashkohet fushatës “Lëvizshmëri e zgjuar...

Java Evropiane e Lëvizjes pa makina fillon anembanë kontinetit me datën 16 shtator. Kjo është një fushatë një javore...

700 mësues ndihmës në shërbim të nxënësve me aftës...

Nxënësit me aftësi ndryshe tashmë do të kenë më shumë ndihmë nga mësuesit e tyre, pasi Ministria e Arsimit ka vendosur n...

Tiranë, Qendër e re Shëndetësore për 25 mijë banor...

Banorët e zonës së “Unazës së Re” në Tiranë tashmë mund të marrin shërbim të kujdesit shëndetësor Parësor pranë vendbani...

Nis ndërtimi i urës në fshatin Bastar i Mesëm

Në fshatin Bastar i Mesëm të Njësisë Administrative Zall Bastar, 22 km larg qendrës së Tiranës, ka nisur ndërtimi i ...

Korçë, inagurohet Muzeu Mesjetar

Inagurohet Muzeu Mesjetar i Korçës. Në këtë muze do të mund të gjeni 400 ikona të ruajtura ndër vite, pjesa më e madhe e...

E kahershme tradita e të dhuruarit libra, këtë e v...

Ky muaj i është kushtuar leximit dhe sensibilizimit të të dhuruarit libra. Ndoshta kjo duket si një risi por shqipta...

ADISA: Konkurs për aplikacion mobile

Në kuadër të Javës së Inovacionit 13-21 Maj, ADISA organizon një konkurs për aplikacionin më të mirë në lidhje me sh...

Biblioteka tek Njësia 8, Tiranë, kthim tek libri

Megjithse zhvillimi i teknologjisë dhe rrjetet sociale kanë zbehur dëshirën për të lexuar libra, leximi i librave akoma ...

Nisin punimet për parkim nëntokësor në sheshin ...

Shumë shpejt qytetit të Tiranës do t’i shtohet një parkim i ri nëntokësor, i cili bashkë me atë që po ndërtohet në filli...
24,206FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
21NdjekësitNdjek