Tiranë, nis puna për një tjetër kënd lojrash

Shumë shpejt kryeqytetit do t’i shtohet një kënd i ri lojërash për të vegjlit. Ka nisur puna, për ndërtimin e një kën...

Fier, inagurohet një biznes i ri fason i cili do t...

Qytetit të Fierit i është shtuar një tjetër biznes i ri fason krahas atyre ekzistues. Kësaj here një investim italo-shqi...

Agroturizmi si risi

Mbahet në Durrës konferenca ''Agroturizmi një vlerë e shtuar ekonomike, sociale dhe mjedisore”. Agroturizmi shihet si nj...

Krujë, tjetër investim në infrastrukturën rrugore

Bashkia Krujë po kryen punime në Njësinë Administrative Nikel, duke  asfaltuar një segment rruge prej 1.5 km, me bordurë...

Ekspozitë fotografike me zbulimet nënujore

Zbulime të pasurive nënujore të 10 viteve kërkime janë prezantuar në një ekspozitë fotografike në pedonalen e kryeqy...

Tiranë, riparime në Parkun Rinia

Po hiqen  inertet dhe po sistemohen  pjesët të dëmtuara për të rimëkëmbur një park urban shumë të rëndësishëm për kryeqy...

Foto/ Rikonstruktohen fasadat e pallateve në qytet...

Bashkia Tropojës ka ndërhyrë duke rikonstruktuar fasadat e pallateve, ndryshuar pamjen e qytetit dhe përmirësuar kushtet...

Qeveria miraton 12 pensione të posaçme

Qeveria shqiptare ka vendosur që 12 personalitete të artit, sportit dhe kulturës të përfitojnë pension të posaçëm. Ky...

Bashkia Lezhë nisë punën për rehabilitimin e rrugë...

Me financim të Bashkisë Lezhë me shumën prej 29.073.600 lekë me TVSH ka nisur puna për rehabilitimin e rrugës së fshatit...

Ulje e tarifës së energjisë për të gjitha objektet...

Objektet e kultit në vend do të trajtohen me tarifa të energjisë elektrike si abonentët familjarë dhe jo me tarifa biz...

Zona e “Brrylit”, rehabilitohen trotuaret e urës

Të gjithë banorët e zonës së Brrylit në kryeqytet, tashmë do të kenë trotuare të rehabilituara në urën që lidh dy akset ...

Kreativitet me vizat e bardha

Ndërkohë që Liceu Artistik i është nënshtruar një rikonstruksioni, janë kryer me plot kreativitet  edhe vijëzimet në rru...

Berat, rehabilitohen rrugët rurale në fshatrat Sta...

Bashkia Berat, përmes Ndërmarrjes së Shërbimeve Publike, ka ndërhyrë duke rehabilituar disa rrugë në fshatin Starovë dhe...

Tiranë, vazhdojnë investimet në rrjetin e ujësjell...

Bashkia e Tiranës ka një plan investimesh për modernizimin e rrjetit të ujësjellësit në qytet. Punonjësit dhe makine...

Sopranoja shqiptare këndon në Serbi

Sopranoja shqiptare Inva Mula do të performojë në Beograd në datë 25 maj rolin e Mimit, në operën “La Boheme” të Gia...

Tiranë: Ja si është shëndërruar kopshti i fëmijëve...

Nga sot, 160 fëmijë të kopshtit ''Peter Pan" në Tiranë do të kenë në dispozicion një super kënd lojërash, tualete, dhoma...

KE, 36 milion euro për hekurudhën Tiranë-Rinas-Dur...

Komisioni Europian miraton grantin prej 36 milion eurosh për projektin hekurudhorë Tiranë-Rinas-Durrës. Shqipëria ës...

Divjakë, rehabilitohen kanalet kulluese

Ndërhyrja më e fundit për rehabilitimin e kanaleve kulluese në Divjakë, do të bonifikojë rreth 44 ha tokë bujqësore, duk...

APR pastroi sot Parkun e Liqenit

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit kreu pastrimin e  Parkut të Liqenit nga shkurret e egra, inertet, cungjeve e rrënjëv...

Saimir Strati synon një tjetër rekord Guinness me ...

Një mozaik me portretin e Nënë Terezës është në vëmendjen e artistit nga Shqipëria Saimir Strati, i cili është duke punu...

Tiranë, përurohen këndet sportive tek shkolla “Vas...

Bashkia e Tiranës ka shtuar dy ambjente të reja sportive në shkollën “Vasil Shanto”, me 1.300 nxënës. Por ky nuk do të j...

Shkodra i bashkohet fushatës “Lëvizshmëri e zgjuar...

Java Evropiane e Lëvizjes pa makina fillon anembanë kontinetit me datën 16 shtator. Kjo është një fushatë një javore...

Ecovolis ka nisur fushatën “Tirana dhuron”

Ecovolis ka nisur fushatën “Tirana dhuron”, duke mbledhur ndihma për familjet në nevojë. Kjo fushatë do të jetë e hapur ...

Hapet punishtja për prodhimin e biçikletave ”...

Nis puna për të prodhuar biçikleta ''Made in Albania''. Punishtja e parë është hapur  përmes një bashkëpunim mes Eco Tir...

Si do të jenë kartëmonedhat e reja Euro

Të hënën u prezantuan kartëmonedhat e reja 100 dhe 200 euroshe, të cilat pritet të dalin në qarkullim Majin e ardhshëm. ...

Gjesti i Princit William, thjesht i mahnitshëm

Çifti mbretëror në Britaninë e Madhe po promovonte fushatën e tyre të shëndetit mendor në Harlow, kur zv/Lejtnanti nga E...

Tiranë: Përfundon rikualifikimi urban i dy blloqev...

Dy blloqe të tjera banimi, “Dhimitër Kamarda” dhe “Kristaq Cipo” në lagjen “Ali Demi”, janë rikualifikuar plotësisht nga...

Nis sot shkolla, 32 mijë nxënës ulen për herë të p...

480 mijë nxënës të sistemit parauniversitar nisen sot vitin e ri shkollor. Janë 32 mijë fëmijë të klasave të para që ...

1.5 mln euro nga Kina për rindërtimin e TKOB

1.5 mln euro ka dhuruar Republika Popullore e Kinës për rindërtimin e Teatrit të Operas. Ky grant do të përdoret për dhu...

Tiranë, rrjet i ri ndriçimi përgjatë rrugës “Mihal...

I gjithë blloku i banesave që shtrihet përgjatë rrugëve “Mihal Grameno” dhe “Budi” në Njësinë nr.2 është kthyer në një n...

FOTOT/ Njihuni me makinën e së adhmes…

BMW ka prezantuar Vision iNext, makinën e saj të së ardhmes. Prototipi SUV është zbuluar përpara një numri të vogël g...

Merr formë parkingu i parë nëntokësor në Tiranë te...

Merr formë parkingu i parë nëntokësor në Tiranë te Bulevardi i Ri, i cili ndodhet pranë ish-Stacionit të Trenit dhe që d...

Shkodër, mbyllet edicioni i 15-të i Çmimit “...

Është mbyllur edicioni i 15-të i Çmimit "Pjetër Gaci". Në këtë edicion morën pjesë rreth 120 konkurentë nga disiplinat: ...

Shqipëria në panairin e turizmit CMT Shtutgart 201...

Shqipëria po merr pjesë në panairin e turizmit CMT Shtutgart 2017 për herë të parë me statusin e veçantë si ‘Vend Pa...

Ja si është transformuar materniteti “Mbretëresha ...

Qendra e Shëndetit të Gruas, sallat e obstetrikës dhe ambientet pritëse të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë” në Tiran...

ARRSH: Vendoset sinjalistika në segmentin Kamëz – ...

Rritja e sigurisë rrugore mbetet prioritet i Autoritetit Rrugor Shqiptar, i cili po vazhdon punën me ritme të larta për ...

Fier, hapet dega e baletit tek shkolla ”Jako...

Fieri bëhet i vetmi qytet pas Tiranës me një shkollë të mirëfilltë baleti. Hapja e kësaj dege do t'i japë më shumë ngjyr...

Muzeu i Artit Mesjetar në Korçë, ndër ndërtesat më...

  Muzeu i Artit Mesjetar në Korçë, edhe pse ka vetëm 4 muaj që ka hapur dyert për vizitorët, është renditur ...

Ekonomia u rrit 4.3 përqind, ndikimi kryesor nga i...

INSTAT ka publikuar shifrat e rritjes ekonomike në tremujorin e dytë të vitit 2018. Produkti i Brendshëm Bruto në tremuj...

Aksi Llogara-Sarandë/ Riparohen shtresat asfaltike...

Është duke vazhduar puna për rehabilitimin e aksit Llogara-Sarandë. Aktualisht në zonën Palasë-Borsh po bëhet riparimi i...

FA riparuan urën monument kulture të Orgockës

Pas 50 vjetësh xhenierët e FA riparuan urën monument kulture të Orgockës mbi Osum. Në fakt edhe para 50 viteve kanë qenë...

Gjirokastër, zhvillohet festivali ”Divani Lu...

  ''Divani Lunxhot'', një festival i traditës se zonës së Lunxhërisë, edhe këtë vit mblodhi grupe folklorike nga...

Kalaja e Beratit, rreth 16 mijë vizitorë për muaji...

Kalaja e Beratit një nga atraksionet turistike më të preferuara në Shqipëri edhe pse drejt fundit të sezonit turistik ka...

Lushnje, çelet panairi “Agri-Kultura dhe Tra...

Mbahet në Lushnje panairi "Agri-Kultura dhe Tradita Rome". Në këtë panair, i cili tashmë po kthehet në traditë, vizitorë...

Një surprizë mjaft e këndshme për tifozët e futbol...

Një surprizë mjaft e këndshme për tifozët e futbollit në Suedi. Ekipi i AIK kur po hynte në fushën e lojës, për t'u ndes...

Nis fushata 1-javore “Ta pastrojmë Drinin që...

U hap në zonën e Kënetës, në afërsi të fshatit Bushat të Njësisë Adminsitrative Bicaj, fushata 1-javore "Ta pastrojmë Dr...

Sëmundjet e syve, ja si mund t’i kuroni

Infeksionet e syve janë një problem i zakonshëm që mund të prekin secilin njeri, pa marrë parasysh gjininë apo moshën. I...

Fier, asfaltim lagjeve të brendshme të qytetit

Investimet në lagjet e brendshme të qytetit të Fierit, synojnë të garantojnë një cilësi jetese më të mirë për banorët. ...

Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit, bileta falas pë...

TIRANE– Skena e re “arTurbina” do të hapë dyert për të mirëpritur artistët dhe publikun për Festivalin Mbarëkombëtar të ...

Autostrada Tiranë-Durrës, projektohet barrierë aku...

Autostrada Tiranë-Durrës do të ketë një barrierë akustike, e cila do të jetë 18.5 km e gjatë dhe 5 m e lartë. Kjo barrie...

“Elita 5” nderohet nga Bashkia Tiranë me “Çelësin ...

Grupi legjendar i rokut “Elita 5” do të ndezë mbrëmjen e sotme skenën e Amfiteatrit të Liqenit, për të festuar 30-vjetor...

Doktori shqiptar i shpëton jetën irlandezit në avi...

Kardiokirurgu shqiptar që jeton dhe punon në Irlandë, Kristo Papa, i ka shpëtuar jetën një pasagjeri të avionit ku udhët...
video

Miratimi i Himnit të Kosovës

Si sot, 8 vite më parë, u miratua Himni i Kosovës. I domosdoshëm për një shtet.   https://www.youtube.com/wat...

Bileta on-line në Muze

Pas Parkut Kombëtar të Butrintit në vitin 2012 dhe Muzeut Historik Kombëtar në vitin 2014, Muzeu i Krujës, Kalaja e Bera...

Parku Divjakë-Karavasta, tërheq turistët e vëzhgim...

Parku Kombëtar Divjakë-Karavasta po tërheq çdo ditë e më shumë turistët e vëzhgimit. Ky park është një zonë e mbrojtu...

Ikona “Ringjallja e Llazarit” e Kostandin Zografit...

“Ringjallja e Llazarit”, ikonë e shek. XVIII, që mban firmën e një prej ikonografëve më të njohur, Kostandin Zografit, d...

Tirana Fan Zone drejt përfundimit

Tirana Fan Zone është drejt përfundimit e do të jetë gati për të gjithë të apasionuarit e futbollit që do të duan të ndj...

Moti i keq: Qindra të rinj dhe biznese i përgjigje...

Qytetarë dhe biznese të shumta i janë përgjigjur thirrjes së Bashkisë së Tiranës për të ndihmuar njerëzit në nevojë ...

Lushnje, rikonstruksion trotuareve në rrugën ̶...

Bashkia Lushnje ka nisur punimet për rikonstruksionin e trotuareve në rrugën "Fan Noli", lagjia "Kadri Qystri".

Himarë, vendoset sinjalistika e çiklizmit malor

Përfundon vendosja e sinjalistikës së çiklizmit malor në zonën e Bashkise Himarë. Ky projekt është realizuar dhe financu...
25,651FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek