Drejtoria e Transportit Rrugor në Elbasan është ri...

Drejtoria Rajonale e Transportit Rrugor në Elbasan ofron tashmë kushte shumë më të mira shërbimi për qytetarët, falë rik...

Turistët mësyjnë Gjirokastrën, festa e qifqive kre...

Festa e Qifqive të Gjirokastrës e solli gatimin më tradicional të qytetit, trazuar me një atmosferë festive të artit të ...

Korçë, “Festa e mollës” me qëllim promovimin e pro...

Qarku i Korçës është një nga prodhuesit më të mëdhenj të mollëve në vend. Për të promovuar edhe më shumë këtë produkt...

Klejda Bega, pretendente për Çmimin Nobel në Shken...

Klejda Bega, shqiptarja nga Elbasani, nominohet për Çmimin Nobel në Shkencë. Klejda Bega, si shkencëtare, ka gjetur ...

Fier: Nis rikonstruksioni i rrugës ”Ramiz Ar...

Në qytetin e Fierit ka nisur rikonstruksioni i rrugës ''Ramiz Aranitasi'', investim i cili pritet të sjellë trasformimin...

“Dita e Biçikletave” bashkon shkodranët

Do të jetë festa më e bukur për shkodranët ajo që është menduar të organizohet ditën e sotme. Bëhet fjalë për simbolin q...

Moti i keq: Qindra të rinj dhe biznese i përgjigje...

Qytetarë dhe biznese të shumta i janë përgjigjur thirrjes së Bashkisë së Tiranës për të ndihmuar njerëzit në nevojë ...

Shkodër: Inagurohet Qendra e Zhvillimit për përson...

83 persona me aftësi ndryshe do të kenë mundësi të jetojnë në ambiente dhe kushte me standarte bashkohore. Bashkëpuni...

3 miliardë lekë investim për mbrojtjen nga përmbyt...

Në Selenicë për të parë po kryhet një prej investimeve më të mëdha për mbrojtjen nga përmbytja e lumit Vjosë. Rreth 3...

Tiranë, APR mirëmban stolat përgjatë lumit Lana

Bashkia Tiranë përmes Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit është kujdesur për stolat në bulevardin ''Zhan D'Ark'' përgj...

Tiranë: “Santa Kids” me 27 Dhjetor, tek ”Rej...

Shoqata “Zumba Art”, me koreografe znj.Fatilda Smajlaj sjellin tek “Reja” eventin “Santa Kids”! Më datë 27 Dhjetor, në o...

Lançohet “Laboratori i Inovacionit 2.0”...

Sot u lançua "Laboratori i Inovacionit 2.0", një nismë që synon mbështetjen me fonde dhe ekspertizë të ideve dhe sipërma...

Tiranë, nis rikonstruksioni i shkollës “Vasil Shan...

Bashkia e Tiranës ka nisur rikonstruksionin e plotë të shkollës 9-vjeçare “Vasil Shanto”, ku mësojnë rreth 1300 nxënës. ...

Stola shumëngjyrësh në lulishtet e ”Don Bosk...

Stola të rinj shumë shumëngjyrëshe për t’u çlodhur dhe kosha për të mbajtur lulishten pastër, u vendosën nga Bashkia e T...

Njihuni me hartën e prodhimeve tradicionale të Shq...

Ministria e Bujqësisë ka formuluar një listë, e cila ka fuqi ligjore në aspektin e prioritizimit të produkteve tradicion...

Sekreti i jetëgjatësisë? Birra, vera dhe çokollata...

Njerëzit mund të kënaqen me birrë, verë dhe çokollatë dhe të jetojnë një jetë të gjatë. Antioksidantët që ato përmbajnë ...

Kjo është arsyeja pse pasaportat janë vetëm në 4 n...

Ndoshta ti mund të kesh pasaportën më të fuqishme në botë, ose atë më të rrallën. Por, pavarësisht nga sesa vlerë ajo ka...

Tiranë, nis rehabilitimi i lagjeve në “Rrugë...

Një tjetër lagje në kryeqytet po transformohet tërësisht. Pas rehabilitimit të rrugës së Kavajës, një vëmendje i është k...

Tiranë: Një tjetër Kopsht fëmijësh i rikonstruktua...

Bashkia Tiranë, përmes projektit adopto një Kopsht, ka rikonstruktura totalisht edhe Kopshtin Nr.26-Dielli. ...

Shkolla “Hoxha Tahsin”, tashmë kushte më të mira p...

Shkolla “Hasan Tahsin” në Tiranë garanton tashmë kushte bashkëkohore studimi për 1 mijë nxënësit e saj. Nga një shkol...

”Tirana ime”, aplikacioni që bën çdo q...

Tirana ime është aplikacioni që e bën çdo qytetar kryetar bashkie. Shkarko Tirana Ime: Në Android -> https://goo...

Inagurohet këndi i dytë më i madh i lodrave në Tir...

Fëmijët e bllokut të pallateve që njihet ndryshe edhe si zona e “Astirit”, nga dje mund të luajnë në këndin më të madh t...

Fillon puna për sistemin e ndriçimit në zonën e Li...

Ka filluar këtë javë puna  me vendosjen e shtyllave në zonën e Linzës, një aks rrugor tepër i rëndësishëm jo vetëm për r...

Korça, me qëndër të re shumëfunksionale

"Qyteti i Fëmijëve", një tjetër investim i rëndësishëm, për qytetin e Korçës. Ky projekt sportiv e kulturor pritet të zh...

Agroturizmi si risi

Mbahet në Durrës konferenca ''Agroturizmi një vlerë e shtuar ekonomike, sociale dhe mjedisore”. Agroturizmi shihet si nj...

Lirohet Ramush Haradinaj

Gjykata e Kolmarit në Francë liroi ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn. Kërkesa e autoriteteve serbe për e...

Majlinda Kelmendi vlerësohet si xhudistja më e mir...

Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka vlerësuar me çmim xhudistin nga Kosova, Majlinda Kelmendi. Kampionia olimpike është s...

Shkodër, asfaltohet rruga për 4 mijë banorë të dis...

Rruga “Dodë Qarri” në Njësinë Administrative Rrethina të Bashkisë së Shkodrës, ka nisur të rikonstruktohet. Kilometri...

Ndriçim për çdo urë në Tiranë

Nga dita e sotme çdo urë e Tiranës do të jetë më ndriçim unik, çka do të përfaqësojë histori e kujtime të jetës në qytet...

Divjakë, përfundon asfaltimi i rrugës së plazhit

Pas rregullimit të sheshit ''Baba Santa'', në Divjakë, përfundon edhe asfaltimi i rrugës së plazhit. Njëkohësisht drejt ...

Shkodër, paketa me ndihma për familjet e komunitet...

Drejtoria e Shërbimeve Sociale në vijim të punës për mbështetjen e familjeve në situatë rruge, organizoi shpërndarjen e ...

Rilind aparati i famshëm ”Zenit”

Prodhuesi i famshëm gjerman i aparateve fotografike ”Leica” do të rinovojë aparatin e famshëm sovjetik ”Zenit”, më shumë...

Vjen në Shqipëri medikamenti i ri për kurimin dhe ...

Pacientët që bëjnë Ishemi cerebrale dhe që paraqiten tek mjeku që kur fillon mpirja e duarve e krahut, fytyrës apo s...

Kapaciteti i Bovillës do shtohet me 30%

Bashkia e Tiranës do të rrisë investimet për modernizimin e rrjetit dhe shërbimin e furnizimit me ujë të qytetarëve,...

Tiranë, nis rikualifikimi urban dhe ndërtimi i she...

Një nga zonat më problematike të kryeqytetit në “Don Bosko” po transformohet tërësisht në një hapësirë të denjë për të g...

Rruga e re turistike drejt Kepit të Rodonit

Për të shkuar në Kepin e Rodonit, thesarin natyror ende të pazbuluar mirë, tashmë kushton më pak kohë dhe mund, sepse rr...

Qeveria miraton 12 pensione të posaçme

Qeveria shqiptare ka vendosur që 12 personalitete të artit, sportit dhe kulturës të përfitojnë pension të posaçëm. Ky...

Ulje e tarifës së energjisë për të gjitha objektet...

Objektet e kultit në vend do të trajtohen me tarifa të energjisë elektrike si abonentët familjarë dhe jo me tarifa biz...

Tiranë: Ja si ka ndryshuar shërbimi i Policisë Bas...

Policia Bashkiake e Tiranës, përveç përmirësimit të shërbimit ndaj qytetarëve, vjen tashmë edhe me një imazh të ri. Puno...

Tiranë, asfaltim dhe rregullim trotuaresh në rrugë...

Bashkia Tiranë ndërhyn duke riparuar rrugën ''Don Bosko''. Punimet përgjatë kësaj rruge konsistojnë në asfaltim dhe rreg...

Është koha për të ndryshuar sërish fishën e kariki...

Kompania Apple ka vetëm pak ditë që ka zbuluar celularët e ri që do dalin në treg vitin e ardshëm. Tani kanë filluar për...

Tre lagje të kryeqytetit me rrjet të ri ujësjellës...

Një investim i ri në rrjetin e furnizimit me ujë të pijshëm po merr jetë në zonën ndërmjet rrugës “Viktor Eftemiu” dhe “...

Rikthehet sot “Panairi i Kafshëve Shtëpiake&...

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit, bashkia Tiranë dhe Green Line Albania rikthejnë sërish për miqtë e kafshëve shtëpia...

Tiranë, përfundon investimi për fushat sportive te...

Një tjetër shkollë bëhet pjesë e projektit të shkollave si qendra komunitare, të cilat do të shërbejnë edhe si ambiente ...

Nismë për të ushqyer shëndetshëm fëmijët

Bashkia e Tiranës promovon edhe nismën “Buka n’strajc”, e cila synon të nxisë të ushqyerit shëndetshëm për fëmijët. N...

Tirana Smart, freskuese në stacionet e urbanëve

Freskueset pranë stacioneve të autobusëve është zgjidhja që po ofrohet për qytetarët e kryeqytetit. Një ide smart, po...

Asfalt dhe sinjalistikë, rruga Cërrik-Belsh-Kuçovë...

Sinjalistika horizontale dhe vertikale e rrugës Cërrik-Belsh-Kuçovë, Ura Vajgurore është drejt përfundimit, në një aks q...

Shkodra i bashkohet fushatës “Lëvizshmëri e zgjuar...

Java Evropiane e Lëvizjes pa makina fillon anembanë kontinetit me datën 16 shtator. Kjo është një fushatë një javore...

Avokado, pema e re e parcelave shqiptare. Ja përfi...

Mbjellja e pemës së avokados në ambientet e jashtme po kthehet në një kulturë të mirëfilltë për kopshtarët e Shqipërisë....

Ja si do të duket baza në Mars që do të ndërtohet ...

Elon Musk ka pohuar se do të ndërtojë një bazë në Mars deri në vitin 2028 dhe ka treguar me foto se si do të duket. M...

Dua Lipa do të këndojë kolonën zanore të filmit të...

Këngëtarja me origjinë shqiptare do të këndojë kolonën zanore të filmit “Bond 25”, i fundit si agjenti 007 i Daniel Crai...

Kashar, pastrohet Liqeni i Kusit

Nën moton ''Natyra nuk është kosh mbeturinash'', dhjetra të rinj aktivist të Ecovolis kanë pastruar mjedisin përqark Liq...

“Fundjavë Ndryshe”, fushatë sensibilizuese për dhu...

Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” vijon nismën vullnetare për ndihmë dhe solidaritet në adresë të familjeve në nevojë dhe qy...

Forcat e Armatosura, pastrojnë një tunel me mbetje...

Banorët e lagjes Xhabije në Shkodër nuk do të jenë më të rrezikuar nga "gangrena" e braktisur që prej 19 vitesh. 50 m...

Tiranë, Poliklinika nr.2 me kabinet të ri fizioter...

Kabineti i ri i fizioterapisë në Qendrën e Specialiteteve nr. 2 në Tiranë ofron tashmë shërbim më të mirë për pacientët ...

Turizmi i jahteve, ja sa miliarderë zgjodhën Durrë...

Numri i jahteve turistike që janë ankoruar në kalatat e portit më të madh të vendit që nga fillimi i vitit 2018 ka arrit...

Elbasan, përfundon rikonstruksioni i shkollës R...

Nxënësit e shkollës "Qamil Guranjaku" në qytetin e Elbasanit, pas pushimeve të dimrit, i janë rikthyer mësimit në am...

“The Telegraph”: Berati qyteti i dytë më i bukur n...

Prestigjiozja britanike “The Telegraph”, ka publikuar një listë me 30 qytetet më të bukura në Europë, dhe në ven...

Shmangia e përmbytjeve, pastrohen kanalet kulluese...

Në Berat po kryhen një sërë punimesh në kanalet kulluese në kuadër të masave paraprake për parandalimin e përmbytjeve gj...

Shkodër, mbyllet edicioni i 15-të i Çmimit “...

Është mbyllur edicioni i 15-të i Çmimit "Pjetër Gaci". Në këtë edicion morën pjesë rreth 120 konkurentë nga disiplinat: ...
24,258FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
21NdjekësitNdjek