Gjimnazi “Gramoz Palushi” në Babrru, gati në shtator me ambiente të reja

Gjimnazi “Gramoz Palushi” në Babrru Qendër të Kamzës është rikonstruktuar tërësisht me standardet më të mira dhe është g...

Projekt rijetëzimi 18 banesave në Gjirokastër

Rreth 18 banesa në qytetin e Gjirokastrës do t’i nënshtrohen së shpejti procesit të restaurimit! Ky është vendimi i marr...

Ish-godina e Radio Tiranës do të restaurohet

“Ish-godina e Radio Tiranës do të restaurohet”, bëri të ditur ministrja e Kulturës Elva Margariti, përmes një njoftimi n...

Projekt për transformimin e Spitalit Rajonal të Lezhës

Rikonstruksioni i spitalit të Lezhës do të përmirësojë radikalisht shërbimet e urgjencës, patologjisë, pediatrisë dhe nj...

Shkolla e Mesme e gjuhëve të huaja “Asim Vokshi” në Tiranë

Shkolla e Mesme e gjuhëve të huaja “Asim Vokshi” në Tiranë është rikonstruktuar tërësisht, duke ofruar mjedise me standa...

Rindërtim i gjimnazit “Babë Dudë Karbunara”, Përfitojnë 600 nxënës dhe 40 mësues

Në Berat vijon puna për rindërtimin e gjimnazit “Babë Dudë Karbunara”, ku godina e re do të jetë një strukturë moderne. ...

Tiranë, nis puna për ndërtimin e këndit të 11 të lojrave

Bashkia e Tiranës nis punën për ndërtimin e këndit të 11 të lodrave për fëmijë te “Ali Demi”, duke përmbushur angazhimin...

Gjimnazi “Dhosi Liperi”, rindërtuar me standardet më të mira bashkëkohore

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, vizitoi sot gjimnazin “Dhosi Liperi”, në Sukth, Durrës. Kjo shkollë është rindërtuar...

Ja çfarë mund të ndërtohet pa leje

Përmes një publikimi në faqen e vet zyrtare, IKMT, ka bërë të ditur se çfarë mund të ndërtohet pa pasur nevojë për leje....

Gjirokastër, punime restauruese në Manastirin e Shpërfytyrimit

Në Manastirin e Shpërfytyrimit (Metamorfozës së Krishtit) pranë fshatit Mingul në Gjirokastër po kryhen punime restaurue...

Hapësirë e re multifunksionale me 3 fusha sportive në Lezhë

“Dua të luaj” është programi i ri kombëtar i Fondit Shqiptar të Zhvillimit, i cili do të sjellë disa parqe të mëdha urba...

Spitali i ri i Sëmundjeve të Brendshme në QSUT, së shpejti do të hapë dyert

Spitali i ri i Sëmundjeve të Brendshme në QSUT, është një tjetër investim madhor në shëndetësi, i cili do të ofrojë kush...

FOTO / Kampus i ri arsimor në Fushë Kuqe të Kurbinit

Një kampus i ri arsimor do të ndërtohet në Fushë Kuqe të Kurbinit. Sot u ndanë në rrjetet sociale foto nga ky projekt...

Tokio e bën të detyrueshme me ligj vendosjen e paneleve diellore në shtëpitë e reja

Autoritetet e Tokios kanë miratuar një vendim për ta bërë të detyrueshëm instalimin e paneleve diellore për shtëpitë e r...

Gjermeni takim me Ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor të Republikës së Kosovës

Shqipëria dhe Kosova do të intensifikojnë bashkëpunimin e tyre me produkte konkrete në fushën e planifikimit të terr...

Buxheti i Bashkisë së Tiranës për 2023 është shtatë herë me i madh se sa ai i 2015, pa rritur asnjë ...

Në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, Veliaj deklaroi se buxheti i Bashkisë së Tiranës për vitin që vjen është 28.7 miliard...

Muzeu i Artit Mesjetar në Korçë, ndër ndërtesat më të mira në të gjithë botën

  Muzeu i Artit Mesjetar në Korçë, edhe pse ka vetëm 4 muaj që ka hapur dyert për vizitorët, është renditur ...

Mozaiku i Tiranës do të kthehet në destinacionin më të vizituar në Tiranë

Me përfundimin e Mozaikut të Tiranës do të kthehet në një destinacioni më të vizituara të kryeqytetit. Përmes një pos...

Lançohet sistemi elektronik për aplikimin e lejeve të ndërtimit

Që prej ditës së sotme asnjë aplikim shkresor nuk do të pranohet nga bashkitë dhe asnjë leje ndërtimi nuk do të shqy...

Rikonstruksioni i pallateve në Durrës, 24 familje së shpejti në banesat e reja

Bashkia e Durrësit vijon punën për rikonstruksionin e pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit 2019. Puna vazh...

Në Kamëz, 6 shkolla do jenë gati në shtator të këtij viti

Ministria e Arsimit dhe Sportit bën të ditur se në Kamëz godinat arsimore të cilat po rikonstruktohen do të jenë gati pë...

Librazhd, 35 familje përfitojnë banesa me kosto të ulët

Merr fund odisea e pritjes së njëzetë familjeve, të cilat prej më shumë se 20 vitesh jetojnë në konviktin e shkollës së ...

Vendimi i sotëm i Këshillit të Ministrave: Ja 5 kategoritë që përfitojnë lehtësime

Qeveria miratoi sot  vendimin që lehtëson procedurat e legalizimit të ndërtimeve pa leje. Vendimi “Për disa ndrys...

Poliklinika e re e Gjirokastrës, së shpejti në shërbim të banorëve

Poliklinika e re e Gjirokastrës po i nënshtrohet një investimi, ku do të ofrojë standardet më të mira, si për qytetarët ...

Njihuni me Megalopolin e parë në Botë që do strehojë 500 milionë njerëz

Afrikë- Megalopoli i parë në botë premton të strehojë 500,000,000 njerëz pasi të përfundojë puna për ndërtimin e tij. ...

Automotopark-u i parë shqiptar po ngrihet në Elbasan

Në Elbasan po vijojnë me ritme të larta punimet për automotoparkun, i cili do t’i japë zhvillim ekonomik qytetit, por ed...

Torra Veneciane në Durrës, qendra e parë e interpretimit të Trashëgimisë Kulturore

Torra Veneciane në Durrës do të kthehet në qendrën e parë të interpretimit të Trashëgimisë Kulturore. Delegacioni i B...

TDC Korça, qendra e re e turizmit në Korçë

Së shpejti në Korçë do të hapet qendra e re e turizmit, që e transformon ish-godinën e maternitetit të vjetër, në një mj...

Shkolla e rikonstruktuar në Patos, kushte më të mira për nxënësit dhe mësuesit

Shkolla 9-vjeçare “Muhamet Shehu” në Patos është rikonstruktuar tërësisht me financimin e Ministrisë së Arsimit dhe Spor...

Rruga Fier-Vlorë hapet para nisjes së sezonit turistik

Aksi i rrugës së vjetër Fier-Vlorë pritet të jetë i hapur plotësisht për qarkullimin e automjeteve para nisjes së sezoni...

Nis ndërtimi i godinës së Qendrës Kombëtare të Kontrollit të Trafikut

Për herë të parë në Shqipëri do të ketë një qendër të vetme kombëtare të kontrollit të trafikut, që do të mbikëqyrë dhe ...

Godina të reja për nxënësit e shkollës së mesme sportive “Benardina Qerraxhia”

Qytetit të Durrësit do t’i shtohen një shkollë e re si dhe një konvikt i ri i shtohen qytetit. Kryetarja e bashkisë s...

Rehabilitim i plotë spitalit të Mirditës

Vijon me intensitet puna për rehabilitimin e plotë të spitalit të Mirditës, ku janë drejt përfundimit shërbimet e Kirurg...

Drejt përfundimit, rehabilitimi i spitalit të Mirditës

Në Mirditë vijon me intensitet puna për rehabilitimin e plotë të spitalit, ku janë drejt përfundimit shërbimet e kirurgj...

Kantieret e shëndetësisë në 2023, investimet 3.5 miliardë lekë

Investimet në kantierin e shëndetësisë për 2023 nuk do të ndalen në të gjithë vendin që nga qendrat shëndetësore, spital...

FOTO/ Prezantohen projektet për ndërtimin e stadiumit “Flamurtari” në Vlorë

Tre studio të arkitekturës bashkëkohore ndërkombëtare kanë prezantuar projektet e tyre për ndërtimin e stadiumit të ri F...

Forcat Ajrore të SHBA-së zbulojnë avionin ushtarak më të avancuar të ndërtuar ndonjëherë, kushton 20...

Forcat Ajrore të SHBA-së po planifikojnë të zbulojnë avionin më të avancuar të krijuar ndonjëherë në fillim të muajit të...

Ndërtimi i portit të ri tregtar të Durrësit, do të mundësojë 1500 vende të reja pune

Ndërtimi i portit të ri tregtar të Durrësit në Porto Romano, do të ndryshojë “lojën” në rajon, pasi kthehet në portën hy...

Shkolla “Besnik Hidri” në Durrës, kushte dinjitoze për 500 nxënës

Shkolla e Mesme e Bashkuar dhe kopshti “Besnik Hidri” në Rrashbull të Durrësit do të hapë dyert pas pak ditësh me kushte...

Vitin tjetër monitorim javor të punimeve publike në mënyrë që të respektohen afatet

Performanca e realizimit të investimeve publike ka lënë për të dëshiruar në dy vitet e fundit, por Ministria e Financave...

Qendër e re shëndetësore në Libohovë, edhe 60 të tjera këtë vit

Qendra Shëndetësore e Libohovës, Gjirokastër, është rindërtuar me standardet më të mira, në shërbim të 5500 banorëve të ...

“Ditar i një hapësire”, një ekspozitë për Shqipërinë

“Ditar i një hapësire” mbërriti në finishin e tij. Prezantimi 7 mujor i Agjencisë Kombëtare të Planifikimit të Territori...

Kulla e rekordeve, do të kushtojë sa buxheti i Shqipërisë dhe është më e lartë se mali i Dajtit

Arabia Saudite po synon të ndërtojë një qiellgërvishtës gjigant, i cili nëse do të realizohej do të ishte struktur...

Gjimnazi “Besnik Sykja”, gati në shtator për të pritur rreth 1000 nxënës

Gjimnazi “Besnik Sykja” po rikonstruktohet duke u zgjeruar me hapësira të reja për të pritur nxënësit në vitin e ri shko...

Nisin punimet për ndërtimin e shkollës “Hillary Clinton”

Në një ceremoni të përbashkët, zv/kryeministrja dhe ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ministrja...

Spitali i ri intern, në korpusin spitalor të Traumës, drejt përfundimit

Pas Spitalit Qendror në QSUT, është gati drejt finalizimit një tjetër investim e rëndësishëm, Spitali i Sëmundjeve të Br...

Vijon puna për restaurimin e kalasë së Ishmit

Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako ndoqi nga afër punimet që po kryhen për restaurimin e njërit prej asetev...

Transformohet gjimnazi “Partizani”, i shtohet 42 shkollave të ndërtuara në kryeqytet

I transformuar krejtësisht, gjimnazi “Partizani” në Tiranë i shtohet buqetës prej 42 shkollave të ndërtuara në kryeqytet...

Rindërtimi i objekteve arsimore, EU4Scools vijon punën në 7 shkolla në Tiranë

Në Tiranë po rindërtohen apo riparohen 7 objekte arsimore të dëmtuara nga tërmeti i 26 Nëntorit, 2019 në kontekstin e pr...

Së shpejti nis restaurimi i godinës qendrore të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”

Në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” në kryeqytet pas përmbylljes së fazës së parë të ndërtimit do të nisë restaurimi...

FOTOT / Bashkia shton terrenet sportive në Tiranë

Kompleksi sportiv Dajti në kryeqytet do të rehabilitohet. Bashkia Tirane ka publikuar pamjet e projektit se si do të ...

FOTO / Tjetër shkollë e re për fëmijët e Laçit

Nxënësit e Laçit do të kenë mundësinë të mësojnë në shkollën e re “Gjon Gjonaj”, me standarde evropiane, investim i qeve...

Poliklinika e Shkodrës drejt përfundimit

Rikonstruksioni i Poliklinikës së Specialiteteve “Bahri Kopliku” në Shkodër, në kuadër të programit të rehabilitimit të ...

Nis së shpejti puna për sheshin fundor të Bulevardit të Ri të Tiranës

Së shpejti do të nisë puna për sheshin fundor në Bulevardin e Ri të Tiranës. Qeveria e Katarit ka miratuar një grant ...

Pukë, nis puna për rivitalizimin e ndërtesave në shëtitoren e qytetit

Në qytetin e Pukës kanë nisur punimet për ndërtimin e çative në të dy anët e rrugës kryesore, pjesë e projektiti për riv...

Punimet në rrugën Maliq-Lozhan i Ri-Strelcë

Në Korçë vijon puna për ndërtimin e rrugës Maliq-Lozhan i Ri-Strelcë. Vijon puna për ndërtimin e rrugës së re Maliq-L...

Godinat e reja në Qytetin Studenti, gati me kushte dhe hapësira më të mira

Godinat e reja në Qytetin Studenti janë tashmë gati për 600 studentë me kushte dhe hapësira shumë më të mira se më parë....

Faza e dytë e punimeve në Spitalin Pediatrik

Qendra Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’ po kalon në një fazë transformimi rrënjësor. Pritet që për pak ditë të fillo...

Të jetosh mbi re, njihuni me apartamentin më spektakolar në botë (FOTOT)

Nëse doni të flini mbi re, dhe të jetoni në një prej apartamenteve më spektakolarë në botë, bëni gati 170 milionë dollar...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek