Klinika Lëvizëse Sigal, ekzaminime falas për banor...

Pas disa qyteteve në Shqipëri, edhe Fushë-Arrëzi ishte destinacioni i klinikes lëvizëse "Sigal Uniqa". Kjo klinikë ofroi...

Kavajë, tashmë me qendër shërbimesh publike me një...

Qytetarët e Kavajës që prej një jave mund të përfitojnë 205 shërbime publike, duke u drejtuar vetëm në një zyrë. ADISA k...

Tiranë: “Erfhad Stauber” një agjenci private punës...

Punëkërkuesit shqiptare do të kenë një kontakt më shumë në tregun e punës në Gjermani. Kompania “Erfhad Stauber” një...

Tiranë, nisin punimet për një tjetër shesh rekreat...

Një tjetër shesh rekreativ do t’i shtohet shumë shpejt kryeqytetit, duke krijuar një hapësirë të re për qytetarët, s...

FA riparuan urën monument kulture të Orgockës

Pas 50 vjetësh xhenierët e FA riparuan urën monument kulture të Orgockës mbi Osum. Në fakt edhe para 50 viteve kanë qenë...

Tiranë, gati këndi i gjashtë i lojrave për fëmijë

Është gati dhe funksional këndi i gjashtë i lojrave, i cili ndodhet tek Komuna e Parisit. Kjo hapsirë publike është jo v...

Ja efektet e TAP në ekonominë shqiptare

Me ndërtimin e TAP, gjatë tre viteve të ardhshme parashikohet që PBB-ja e Shqipërisë pritet të rritet me rreth 160 milio...

”Fundjavë ndryshe”, bashkohet edhe Spi...

Tani çdo fundjavë sipas marrëveshjes mes drejtuesve të ''Fundjava ndryshe'' dhe Spitalit Hygeia, ky spital do të jetë me...

Drejt përfundimit rikonstruksioni i plotë i Qendrë...

Projekti me vlerë 15.076.242 lekë, bashkëfinancuar nga Bashkia Kukës dhe Qeveria Zviceriane nëpërmjet programit të DLDP,...

Tiranë, nis aksioni i pastrimit të qytetit

Bashkia e Tiranës, e mbështetur nga vullnetarë e qytetarë të Tiranës, ndërmori sot një aksion pastrimi në të 24 Njësitë ...

Kurbin: World Vision në ndihmë të familjeve të pre...

Në Kurbin, në një nga zonat më të prekura nga përmbytjet e këtyre ditëve, ku qindra hektarë tokë janë nën ujë dhe banorë...

2017: Përgjysmohet renta minerare për mineralet me...

Gjatë vitit që vjen, për mineralet metalore që përpunohen në vend, renta përgjysmohet nga 6 për qind që është aktual...

Libra për të verbërit

65 fëmijë të Institutit që nuk shikojnë, 15 prej të cilëve vajza dhe 36 nxënës të tjerë që nuk studiojnë në këtë ins...

Shkodër, punonjësit e Ujësjellësit Shkodër vijuan ...

Edhe sot, punonjësit e Ujësjellësit Shkodër kanë vazhduar punën me forca të shumta për pastrimin e pusetave dhe kanaleve...

KE: Të hapen negociatat me Shqipërinë

Komisioni Europian rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë. "Shqipëria ka bërë progres të jashtëzakonshëm dhe ...

World Vision në ndihmë të familjeve të prekura nga...

20 familje në Kurbin dhe në Lezhë, tashmë të evakuuara nga shtëpitë e tyre në ato të të afërmëve të tyre, do të marrin p...

Gati plani për shlyerjen e 87 mln euro borxhe të b...

Në vitin 2016, janë evidentuar detyrimet e prapambetura të akumuluara nga çdo bashki deri në 31 dhjetor 2015, të cil...

FNSH e Fierit, para dhe ushqime për familjen e Dra...

Gjendja e mjerueshme e familjes në Dragostunjë, që u transmetua para disa ditësh në emisionin Fiks Fare, ka sensibilizua...

Nisin punimet për parkim nëntokësor në sheshin ...

Shumë shpejt qytetit të Tiranës do t’i shtohet një parkim i ri nëntokësor, i cili bashkë me atë që po ndërtohet në filli...

Falen detyrimet për 5425 ish-ushtarakë

Qeveria shqiptare ka vënë në dispozicion të 5425 ish-ushtarakëve rreth 1 miliard lekë të reja për pensionet. Ky vendim k...

Rafineria e Ballshit rifillon punën

Uzina e përpunimit të thellë të naftës në Ballsh ka rifilluar punën me kapacitet të plotë. E shtrirë në 104 hektarë ...

Tiranë: Ky do të jetë këndi i dytë pas atij tek Pa...

Jo vetëm në qytet, por edhe në zonat periferike-rurale, po ndërtohen hapësira të posaçme argëtimi për fëmijët dhe çlodhë...

Tiranë: Ja si është shëndërruar kopshti i fëmijëve...

Nga sot, 160 fëmijë të kopshtit ''Peter Pan" në Tiranë do të kenë në dispozicion një super kënd lojërash, tualete, dhoma...

Divjakë, fillon asfaltimi i rrugës Gradishtë-Spola...

Ka filluar asfaltimi i rrugës Gradishtë-Spolatë e Madhe. Kjo rrugë ka një gjatësi prej 5 km dhe është pjesë e unazave bu...

Ligji për portalet online: Të ndëshkueshme komente...

Qeveria do të rikthejë projektligjin për tregtinë elektronike, i cili bën të ndëshkueshme çdo fyerje apo koment në p...

Kukës, rehabilitim i trotuareve në lagjen nr.4

Bashkia Kukës, përmes Drejtorisë së Shërbimeve Publike, ka ndërhyrë duke rehabilituar troturaret dhe hapsirat publike pë...

Shkodër, fillon puna për rikualifikimin e infrastr...

Mbas konsultimit me banorët e rrugicave në zonën historike, Bashkia Shkodër miratoi projektin dhe akordoi fondin prej 18...

Ja kush është lajmi i mirë i protestës së djeshme

Është zhvilluar dje tek Piramida, në orën 18.00, Koncerti Protestë i paralajmëruar nga një sër artistësh dhe aktivistësh...

TAP, vazhdojnë punimet me ritme intensive

Vazhdojnë punimet në mënyrë intensiveme për ndërtimi i gazsjellësit TAP në Shqipëri. Deri tani sistemuar rreth 29 km ...

Një tjetër bllok i rikualifikuar i shtohet Njësisë...

Banorëve të Njësisë 7 në Tiranë u është shtuar edhe një tjetër bllok i rikualifikuar urban. Banorët që jetojnë përgjatë ...

Borxhi publik njeh ulje pas 6 viteve

Borxhi publik i Shqipërisë u ul këtë vit për herë të parë në 6 vjet. Të dhënat e fundit zyrtare nga Ministria e Fina...

Harta e Shërbimeve Sociale

  Harta e Shërbimeve Sociale e realizuar me mbështetjen e UNICEF, në kuadër të Reformës së Shërbimeve Social...

Pukë, nis puna për rivitalizimin e ndërtesave në s...

Në qytetin e Pukës kanë nisur punimet për ndërtimin e çative në të dy anët e rrugës kryesore, pjesë e projektiti për riv...

Inisiativë sociale nga stafi i Union Bank

Stafi i Union Bank, në bashkëpunim me Food Bank Albania dhe Aid to the Balkans ka kontribuar me ndihma ushqimore për t'u...

Njoftim për të interesuarit ndaj Urdhërit të Punon...

Në zbatim të ligjit Nr. 163/2014 “Për Urdhrin e Punonjësve Social në Republikën e Shqipërisë”, është ngritur Komisio...

Vendimi i sotëm i Këshillit të Ministrave: Ja 5 ka...

Qeveria miratoi sot  vendimin që lehtëson procedurat e legalizimit të ndërtimeve pa leje. Vendimi “Për disa ndrys...

Hyn në fuqi ligji për të drejtat e autorit

Tashmë hyn në fuqi ligji për të drejtat e autorit i miratuar në Kuvendin e Shqipërisë në 31 mars 2016. Ligji shën...

Plane të reja vendore për 5 bashki në Veri të Shqi...

Qeveria Zvicerane, përmes Programit Për Decentralizim dhe Zhvillim Lokal (DLDP), jep mbështetjen financiare dhe teknike ...

Nxënësit e shkollës profesionale në ndihmë të fami...

Super ide, nxënësit e shkollës profesionale tani do të bëjnë praktikën duke ndihmuar në rehabilitimin e banesave të fami...

Bashkia Pogradec dhe Lezhë solidarizohen me banorë...

Bashkia e Pogradecit dhe Bashkia e Lezhës mundësuan një paketë ndihme për familjet shqiptare të përmbytura në Komunën e ...

Strehimi: Shqipëria së shpejti qendër referimi për...

Kombet e Bashkuara zgjerojnë projektet për të mbështetur zgjidhjen e problemeve të strehimit në Shqipëri. Së shpejti në ...

”Tirana Dhuron”, solidarizohen edhe fë...

Nismës së ndërmarrë nga Ecovolis, ''Tirana Dhuron'', i janë bashkuar edhe fëmijët e Kopshtit nr.52. Ata sëbashku me eduk...

Përfundon rikualifikimi urban i bllokut të banesav...

Përfundon rikualifikimi urban i bllokut të banesave në Fushën e Aviacionit. Falë investimit të Bashkisë së Tiranës, ...

Food Bank Albania mbledh një sasi të konsiderueshm...

Me rastin e Ditës Botërore Kundër Varfërisë Ekstreme, Food Bank Albania organizoi një fushatë vullnetare për dhurime ush...

Donjeta, vajza nga Fushë-Arrëzi që ideoi fushatën ...

Pak ditë më parë Donjeta, drejtuese e Europa Donna Albania, organizatë që mbron interesat e grave me kancer ideoi dhe re...

Profesionet e lira do të paguajnë sigurime me pagë...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar profesionet e lira, me anë të një shkresë zyrtare, se kontributet e ...

Ecovolis ka nisur fushatën “Tirana dhuron”

Ecovolis ka nisur fushatën “Tirana dhuron”, duke mbledhur ndihma për familjet në nevojë. Kjo fushatë do të jetë e hapur ...

Tiranë, një tjetër kënd lojrash po ndërtohet

Fëmijët e Njësisë Administrative nr. 7 në kryeqytet do të kenë shumë shpejt hapësirën e tyre të argëtimit. Bashkia e...

Dita Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë: Fier,...

Sot, në kuadër të Ditës Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë, z. Arbër Arapi (stomatolog) dhe kompania Elkos Group (ET...

Fier, inagurohet një biznes i ri fason i cili do t...

Qytetit të Fierit i është shtuar një tjetër biznes i ri fason krahas atyre ekzistues. Kësaj here një investim italo-shqi...

Vlorë, zhvillohet trajnimi ” Vëzhguesit civil të s...

Qendra CRCD organizoi trajnimin ” Vëzhguesit civil të shëndetit mjedisor urban” me pjesëmarrjen e 25 të rinjve nga Unive...

Tiranë, përurohet kopshti 25/a në Njësinë Administ...

Pas mbylljes me sukses të nismës “Adopto një kopësht”, nëpërmjet së cilës u rikonstruktuan 23 godina, Bashkia e Tira...

Ja disa arsye pse ju duhet një llogari në LinkedIn...

LinkedIn është rrjeti më i madh profesional në botë, me qindra miliona anëtarë që lidhin profesionistët nga e mbarë ...

Laguna e Patokut çlirohet nga 200kg mbetje

Në datën 5 Tetor aktivistët lokal të "Bird Eye" ndërmorën një fushatë pastrimi nga mbetjet në Lagunën e Patokut. Kjo ...

Shkodër, inagurohet kopshti për fëmijë në lagjen &...

Hapja e këtij kopështi u bë e mundur në kuadër të punës mbi vlerësimin dhe mirëmenaxhimin e aseteve publike dhe gjithash...

Lufta ndaj korrupsionit, Shqipëria do të asistohet...

Shqipëria do të ketë asistencën e drejtpërdrejtë të Gjermanisë dhe të Austrisë në luftën ndaj korrupsionit, përmes një p...

Tiranë, 69 familje përfitojnë bonus strehimi

Janë 69 familje në Tiranë të cilat do t’ju subvencionohet qiraja nga Bashkia e Tiranës. Në mbledhjen e ardhshmë të K...

Nis fushata 1-javore “Ta pastrojmë Drinin që...

U hap në zonën e Kënetës, në afërsi të fshatit Bushat të Njësisë Adminsitrative Bicaj, fushata 1-javore "Ta pastrojmë Dr...

Nobeli për Paqen, kandidohen banorët që ndihmuan q...

Banorët e ishullit grek të Lesbosit, që kanë ndihmuar të shpëtojnë refugjatët në rrugën e tyre të rrezikshme detare ...

Eksperiment social: ”Të verbërit” i bi...

Përmes një kamere të fshehur, një grup të rinjësh të quajtur Weirdos Zone, kanë provuar se sa human janë qytetarët e Tir...
24,443FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
22NdjekësitNdjek