Bashkia Tiranë, fonde dhe asistencë për gratë në biznes

Të gjitha gratë që duan të futen në botën e sipërmarrjes përmes hapjes së një biznesi, edhe këtë vit mund të kenë nd...

Tiranë, finalizohet me sukses Fondi për Gratë Sipërmarrëse

Falë mbështetjes së Bashkisë së Tiranës, 22 gra kanë mundur që sot të kenë bizneset e tyre në kryeqytet, duke punësu...

Menyra per kapjen e flokeve

© freckled-fox 1960s style © longhairstyleshowto A tender hairstyle © chungta ...

Historitë e 6 vajzave të apasionuara pas motorsportit

Ajeta Puca, sipërmarrëse, tregon historinë e saj të dashurisë me motorin. “Babai im ka qenë usta hidraulik dhe për he...

Ministri Klosi: Punësim dhe riintegrim për gratë e burgosura që përfitojnë nga amnistia

Ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi dhe ajo e Shtetit, Ermonela Felaj janë takuar me të burgosura...

Elle: Trendi i veshjeve për vitin 2017

Një vit i ri sjell tendencat e reja, ndaj është në zgjedhjen e gjithsecilit nëse do të jetë in apo out për 2017. ...

Ja pse femrat jetojnë më gjatë

Kjo përmbledhje fotosh tregon se pse femrat jetojnë më gjatë.

Bashkia e Tiranës, kontratë për fuqizimin e pozicionit të gruas në punë

Nënshkruhet paketa me 7 parimet globale të fuqizimit të gruas në biznes dhe në karrierë. Për herë të parë 11 kompani ang...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek