Çfarë lexojnë drejtuesit?

Nga Agustin Prenga Xhon Maksuell  kërkon dy cilësi të panegociueshme te një udhëheqës. Së pari udhëheqësi zhvillon v...

Investimi në spitalin ”Shefqet Ndroqi”...

Investimi më i fundit në Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi” ka bërë të mundur shtimin e gamës së diagnostikimit d...

Majlinda Kelmendi, 50 mijë dollarë shpërblim nga F...

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi i gëzohet një shpërblimit të madh. Ajo shpërblehet me 50 mijë dollarë shtesë ng...

Shqipëria do të jetë vendi organizator i kampionat...

Së shpejti kampionati i parë boteror i Fluturimeve të Lira në Shqipëri. Ky kampionat do të organizohet në muajin maj në ...

”Trasta o Nona”, 5000 trasta në vënd t...

Me qëllim ndërgjegjësimin e qytetarëve që të reduktojnë përdorimin e qeseve plastike, aktivistë dhe studentë të arsi...

7 këshilla për të mbajtur jetën tuaj në barazpeshë...

Kur njerëzit flasin për barazpeshimin e jetëve të tyre, ajo që më së shumëti imagjinohet është një peshore. Ku në nj...

Hipertensioni, ja nëntë ushqimet që e mposhtin

  Gati dy në tre persona të moshuar kanë hipertension (presion të lartë të gjakut). Kjo gjendje përbën risk për ...

Ilaçet për të pasiguruarit, fondi 600 milionë lekë...

Me hyrjen në fuqi të vendimit të Këshillit të Ministrave, për mbulimin e të pasiguruarve me barna dhe shërbime të tj...

Si të mbroni familjen nga pornografia, program fal...

K9 është falas K9 është një software falas i cili instalohet në kompjuterin tuaj. Ai bën të mundur filtrimin siteve t...

Old Trafford krijon një hapësirë për njerëzit me a...

Manchester United ka vendosur të spostojë 2600 tifozë të abonuar me synimin për të krijuar 300 vende të reja për tif...

CAS rrëzon ankimimin e Serbisë kundër Kosovës

Serbia ka humbur edhe betejën e fundit për të kundërshtuar njohjen e Kosovës nga UEFA. Apelimi i federatës serbe pas...

Si të jeni në formë edhe kur jeni shumë të zënë me...

Të gjithë ne duhet të jemi të ndërgjegjshëm për faktin se aktiviteti fizik dhe një regjim i shëndetshëm ushqimor duh...

Spitali i Durrësit, proteza falas për të dëmtuarit...

Qytetarët që pësojnë fraktura nga aksidente të ndryshme në qytetin e Durrësit do të trajtohen me proteza falas në sp...

Dëshironi të jetoni më gjatë?! Lexoni libra

Librat kanë fuqinë të na bëjnë të qeshim dhe të qajmë. Por, po sikur të kenë edhe të mira shëndetësore gjithashtu? ...

”Trasta o Nona”, iniciativa e fundit e...

Të rinj, aktivistë të Ecovolis, të njohur tashmë për idetë e tyre kreative, kanë ndërmarrë një iniciativë të re në mbroj...

Pesticidet: Ja si mund t’i pastroni frutat d...

Frutat dhe perimet janë ushqime të domosdoshme për njeriun, për shkak se ato kanë veti themelore ushqyese për trupin. Me...

Peshkopi, personeli i spitalit dhuron gjak dhe shp...

Mjekët në Spitalin e Peshkopisë i kanë shpëtuar jetën një shtatzëne, jo vetëm duke bërë detyrën e tyre. Kur pacientj...

Tiranë: 10 km korsi të dedikuara për biçikletat

Bashkia e Tiranës parashikon ndërtimin e 10 kilometrave korsi të dedikuara për lëvizjen e biçikletave. Ky synim u bë pub...

Pukë: Punonjësit e Shërbimit Zjarrfikës, heronjtë ...

Në kohën kur shumë fshatra në Bashkinë Pukë mbeten të izoluara nga bora, lëvizja dhe transporti i të sëmurëve drejt spit...

4 ushtrime për të rritur më shumë të menduarit poz...

Të shumta janë rastet që kanë vërtetuar se të menduarit pozitiv ecën paralelisht me suksesin. Disa nga shprehjet ...

Kontroll mjeksor për të pastrehët e strehuar nga B...

Të pastrehët, të cilët përkohësisht janë strehuar në qëndrat sociale të ngritura nga Bashkia e Tiranës për shkak të ...

Hapet në QSUT shërbimi Neurovaskular

Në QSUT është hapur njësia e re e shërbimit Neurovaskular, njësi që është inspektuar nga Kryeministri Rama dhe minis...

KE forcon sigurinë online

Komisioni Europian ka propozuar rregulla të reja për të përforcuar sigurinë në komunikimet elektronike, rregulla që ...

Botërori 2026, me 48 kombëtare

FIFA ka marrë vendimin për të rritur numrin e skuadrave pjesëmarrëse në kampionatin botëror, ku duke nisur nga 2026 ...

5 ushqimet për janarin

Periudha e pas festave duhet të konsiderohet si një periudhë rizgjimi për organizmin. Ashtu si përcaktojmë synimet p...

10 Hapa për një ditë më produktive

Pavarsisht nëse ju jeni energjiku i kompanisë suaj apo je një prind që rrin në shtëpi, gjasat janë që ju të listoni ...

Risi, droni ambulancë

Në disa zona rurale, njerëzit nuk mund të presin për orë të tëra për mbërritjen e ndihmës mjekësore. Por një dron...

14 filma madhështorë për t’u parë me familje...

Çfarë mënyre tjetër më të mirë ka sesa të shohësh filmat me të mire me të dashurit tuaj? Fatmirësisht ka shumë filma që ...

Të lodhur nga rutina?! 20 ndryshime të thjeshta që...

Dashje padashje, kur ndjekim një stil jetese pa ndonjë motiv të veçantë dhe kur forca e zakonit na rrëmben, ne biem ...

Si të mbrohemi nga gripi

Në këto ditë të ftohta, kur ndryshimet e temperaturave dhe lagështira në ajër na krijojnë probleme të shumta shëndet...

Elle: Trendi i veshjeve për vitin 2017

Një vit i ri sjell tendencat e reja, ndaj është në zgjedhjen e gjithsecilit nëse do të jetë in apo out për 2017. ...

6 trajtimet natyrale për herpesat e brendshëm

Të gjithëve na ka ndodhur të paktën një herë në jetë të naa shfaqet në buzë apo në ndonjë pjesë tjetër të fytyrës he...

10 punët që mund t’i bëni edhe pasi të dilni...

Dalja në pension mund të jetë, sigurisht një moment i mirë, për të shfrytëzuar gjithë kohën e lirë në dispozicion e ...

Tiranë, Qendër e re Shëndetësore për 25 mijë banor...

Banorët e zonës së “Unazës së Re” në Tiranë tashmë mund të marrin shërbim të kujdesit shëndetësor Parësor pranë vendbani...

Në shenjë solidariteti, kardiologu italian vjen në...

Një ekip i përbërë nga kardiologu Gabriele De Masi De Luca, nga spitali “Panico di Tricase”, si dhe nga infermierja ...

Krishtlindje: Tifozët e Man.City, 400 milion sterl...

Shkon në 400 mijë sterlina, ose ndryshe rreth gjysmë milion euro, shifra që Manchester City ka mbledhur për bamirësi...

Studim: Ekspozimi në diell lufton infeksionet

Rrezet e diellit përmirësojnë shëndetin tonë duke aktivizuar sistemin imunitar, sipas shkencëtarëve. Drita e diel...

Ja 9 efekte pozitive nëse konsumoni bajame

Efektet e shëndetshme të bajames janë të shumta, megjithatë mjaftojnë 9 efektet që kemi përmendur mëposhtë që të kon...

Siguria në rrugë: Kjo shpikje shpëton jetë

https://www.youtube.com/watch?v=eo73tIR4EyY Një numër i madh personash humbin jetë si pasojë e aksidenteve automobili...

E nisni mëngjesin me muzikë? Ja këngët që këshillo...

Mëngjeseve, të gjithë jemi në nxitim e sipër për të shkuar në shkollë, në punë apo për të nisur aktivitetin e një di...

Ja 5 ushqimet më trend të vitit 2016 sipas Twitter...

Duke qënë se janë ditët e fundit të vitit 2016, Twitter në bazë të hashtageve të përdorura nga njerëzit në të gjithë...

Aplikacion për shëndetin mendor

Të gjithë ne mund të përdorim të paktën një rregull të vogël në jetë. Terapi, trajnime, meditime, libra vetëndihmues...

Ministri Klosi: Punësim dhe riintegrim për gratë e...

Ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi dhe ajo e Shtetit, Ermonela Felaj janë takuar me të burgosura...

Si të përqendroheni, 5 mënyra në 5 minuta

Disa ditë janë vërtet shumë të vështira për t’u menaxhuar. Ngarkesa në punë është shumë e madhe, email-e dhe telefon...

Vjen në Shqipëri medikamenti i ri për kurimin dhe ...

Pacientët që bëjnë Ishemi cerebrale dhe që paraqiten tek mjeku që kur fillon mpirja e duarve e krahut, fytyrës apo s...

7 zakonet e njerëzve të suksesshëm

Këto këshilla bazohen te libri me të njëjtin emër (7 zakonet e njerëzve të suksesshëm) i cili ofron leksione të fuqi...

Qendër e re shëndetësore për 6 mijë banorë të Divj...

Nga sot, afro 6 mijë banorë të Gradishtës në Bashkinë e Divjakës do të mund të marrin shërbimin shëndetësor parësor pran...

6 mënyra për të punuar më pak dhe për të bërë më s...

Ne të gjithë kemi 24 orë në ditë, por disa prej nesh bëjnë më shumë punë se të tjerët. Si? Ne të gjithë kemi 24 o...

Tiranë, finalizohet me sukses Fondi për Gratë Sipë...

Falë mbështetjes së Bashkisë së Tiranës, 22 gra kanë mundur që sot të kenë bizneset e tyre në kryeqytet, duke punësu...

Strategji kombëtare për dhunën ndaj grave

Ministri i Mirëqënies Sociale, Blendi Klosi ka prezantuar këtë të enjte strategjinë e qeverisë kundër dhunës ndaj grave....

Ja disa arsye pse duhet konsumuar limoni

1-Studime të fundit kanë treguar se 22 përbërës të limonit luftojnë tumoret. 2-Limoni riekuilibron pH e trupit si...

Bashkia e Tiranës, kontratë për fuqizimin e pozici...

Nënshkruhet paketa me 7 parimet globale të fuqizimit të gruas në biznes dhe në karrierë. Për herë të parë 11 kompani ang...

Lëng shege apo portokalli?!

Lëng shege apo portokalli... A janë të gjithë lëngjet e frutave të shtrydhura, të shëndetshëm për sa i përket par...

Tiranë, 27 nëntor gara e peshkimit sportiv

Me rastin e 104 vjetorit të Pavarësisë, Shoqata Shqiptare e Peshkimit Sportiv dhe Rekreativ me mbështetje të plotë t...

Tiranë, nis fushata e ndërgjegjësimit për diferenc...

Bashkia e Tiranës ka nisur me nxënësit e shkollave fushatën e ndërgjegjësimit të qytetarëve për procesin e grumbullimit ...

Fushë-Arrëz, nis fushata për mbjelljen e pemëve &#...

Gjatë ditës së sotme Bashkia Fushë-Arrëz, në bashkëpunim me Zyrën Arsimore Pukë dhe Oxfamin, në shkollën e MB Iballë, fi...

Edukim fëmijëve kundër aksidenteve

Edukimi i brezit të ri mbi rregullat dhe normat e sjelljes në rrugë shikohet si investimi më i mirë për të minimizua...

Klinika Lëvizëse Sigal, ekzaminime falas për banor...

Pas disa qyteteve në Shqipëri, edhe Fushë-Arrëzi ishte destinacioni i klinikes lëvizëse "Sigal Uniqa". Kjo klinikë ofroi...

Tiranë, qendër e re shëndetësore në Allias

Zona e Alliasit në kryeqytet ka tashmë qëndrën e re shëndetësore. Investimit i ministrisë së Shëndetësisë dhe donatorëve...

”Fundjavë ndryshe”, bashkohet edhe Spi...

Tani çdo fundjavë sipas marrëveshjes mes drejtuesve të ''Fundjava ndryshe'' dhe Spitalit Hygeia, ky spital do të jetë me...
24,441FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
22NdjekësitNdjek