Tifozët kuqezinjë, me surprizen e radhës

Tifozët kuq e zi shquhen për surprizat ndaj kombëtares, dhe s’kishte si të mos mendonin edhe për surprizen e radhës. Tif...

Ja grupet e Champions League për sezonin 2018-2019

Janë mësuar dhe 8 grupet e Champions League, me 32 skuadra që do të përplasen kundër njëra-tjetrës. Një grup shum...

”Gumball 3000”, makina të garave sportive në Tiranë

Të gjithë të apasionuarit e makinave të garave sportive dhe të veçanta do kenë mundësi nesër që të shohin nga afër perfo...

Shirokë-Zogaj mirëpriti përsëri “Triathlon 2017”

56 atletë nga Shkodra, Tirana, Durrësi, Kosova, Mali i zi, edhe nga disa shtete të Europës garuan në "Triathlon" në not,...

12 vjeçari shqiptar kampion bote në shah

Është vetëm 12 vjeç, por Daniel Dardha sot është shpallur kampion bote në shah, duke mundur kështu moshatarët e tij, por...

“Maratona e Tiranës” në datën 09 Tetor 2016

Bashkia Tiranë, nëpërmjet Drejtorisë së Sporteve Profesionale dhe Komunitare dhe në bashkëpunim me Federatën e Atl...

Ja itinerari i Maratonës së Tiranës 2018

Maratona e Tiranës 2018 mirëpret edhe këtë vit vrapues nga e gjithë bota për t’u bërë pjesë e saj. Bashkia e Tiranës ...

Profil emocionues i “The Guardian” për Elseid Hysaj/ Si u bë djali i një emigranti ylli i Seria A

  Kjo është përralla e një babai, një djali dhe një premtimi të bërë. Përralla se si një emigrant shqiptar d...

Berisha, portieri më i mirë në Seria A. I pesti në Europë për sezonin 2016-2017

Observatori Europian i Futbollit, CIES, vlerëson Etrit Berishën si një prej portierëve më të mirë në qarkullim, falë par...

Historike, shqiptari Izmir Smajlaj kampion Europe në kërcim së gjati

Një shqiptar shpallet kampion Europe në Beograd të Serbisë ku po zhvillohet Kampionati Europian i sallave të mbyllur...

Kampionati Kombëtar i Peshkimit, mbahet faza e parë në Tale

Federata Shqiptare e Peshkimit Sportiv nisi nga bregdeti i Tales etapën e parë të kampionatit. Peshkatarë profesionist n...

Tirana Fan Zone drejt përfundimit

Tirana Fan Zone është drejt përfundimit e do të jetë gati për të gjithë të apasionuarit e futbollit që do të duan të ndj...

Video: Parku Olimpik i Tiranës gati për t’u hapur, ja si duket brenda

Ish-kompleksi sportiv “Dinamo” është rivitalizuar duke u transformuar në një  kompleks modern që mbledhë bashkë të gjith...

Kordon sigurie për vrapuesit te Parku i Madh i Liqenit

Të gjithë të apasionuarit pas ecjes dhe vrapimit nga Parku i Madh i Liqenit tashmë do të kenë më shumë mundësi dhe një s...

”Loro Boriçi” është gati

Për të gjithë sportdashësit, të cilët me padurim e kanë pritur, stadiumi ''Loro Boriçi'' në Shkodër është gati. Lajmi u ...

Kampionati Botëror i Shkollave: 400 shahistë nga e gjithë bota ndeshen në Shqipëri

Nga Alteo Hysi “E bukura e shahut është se kjo lojë kapërcen gjuhët, moshat, racat, kombësitë, fetë, gjinitë apo kush...

Gjetan Keta merr titullin WBU

Gjetan Keta bën krenarë të gjithë shqiptarët. Nga arena e Dibrës së Madhe, boksieri shqiptar mposhti pas 5 raundeve kund...

Kampionati Botëror i Arteve Marciale, Pogradeci fiton 13 medalje

Me mbështetjen e Bashkisë së Pogradecit, ekipi i qytetit i Arteve Marciale “Pogradeci Kung Fu” mori pjesë në Kampionatin...

Skënderbeu kualifikohet për në fazën “play-off” të Europa League

“Ujqit e dëborës” kanë bërë mrekullinë duke u kualifikuar në “Elbasan Arena”. Skënderbeu dhe Mllada e Boleslav e kanë...

Botërori i Peshëngritjes: Romela Begaj arrin rezultat historik

Shtangistja 31-vjeçare sot ka nderuar Shqipërinë në Botërorin e Peshëngritjes që po zhvillohet në SHBA, duke fituar dy m...

RALLY ALBANIA 2016: ”Puka, vend fantastik për turizmin e aventures”

Puka për dy ditë më radhë ishte mikpritëse e Rally Albania 2016 me pjesmarrjen e më shumë se 300 të apasionuarve, pas tu...

UEFA, 1 milion euro për futbollin shqiptar

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin bëri të ditur në kongresin e Helsinkit se çdo federatë futbolli në kontinent...

Granit Xhaka: Letër të hapur tifozëve

NGA GRANIT XHAKA Me këtë letër dua të njoftoj të gjithë opinionin publik mbarë shqiptar, se karrierën time në vaz...

Majlinda Kelmendi vlerësohet si xhudistja më e mirë në botë

Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka vlerësuar me çmim xhudistin nga Kosova, Majlinda Kelmendi. Kampionia olimpike është s...

IIgli Tare, Drejtori Sportiv më i mirë në Itali

Igli Tare merr një vlerësim të rëndësishëm, duke u përzgjedhur si Drejtori Sportiv më i mirë në Itali për vitin 2017. Në...

Atletja Luiza Gega ka fituar medaljen e argjendtë

Atletja Luiza Gega ka fituar medaljen e argjendtë, në garën 3,000 m me pengesa, në Kampionatin Evropian të Atletikës, i ...

Kampionati i 9-të Botëror i Fluturimeve të Lira, 200 pilotë do të“pushtojnë” qiellin e Vlorës!

200 pilotë nga e gjithë bota do të jenë protagonistë të Kampionatit të 9-të Botëror të Fluturimeve të Lira, që do të...

Atleti shqiptar, medalje ari në Serbi

David Nikolli, atleti i talentuar nga Lezhë, mori medalje ari në garën e 3000 metrave në kampionatin Ballkanik që po mba...

Talentet e rinj të futbollit shqiptarë, tani më afër me Seria A

Akademia “Ali Demi” dhe Torino FC Academy kanë firmosur binjakëzimin mes tyre. Qëllimi i këtij binjakëzimi është ngritja...

Një surprizë mjaft e këndshme për tifozët e futbollit në Suedi

Një surprizë mjaft e këndshme për tifozët e futbollit në Suedi. Ekipi i AIK kur po hynte në fushën e lojës, për t'u ndes...

Shkodra mirëpret Turneun Ndërkombëtar “Nënë Tereza”

Shkodra mirëpriti, në pallatin e sportit “Qazim Dërvishi”, 200 sportistë nga vende te ndryshme të rajonit dhe Europës. N...

Daniel Godelli shpallet kampion Europe

Peshëngritësi Daniel Godelli ka fituar pak minuta më parë medaljen e artë në stilin e shkëputjes në peshën 77 kg në Kamp...

Botërori 2026, me 48 kombëtare

FIFA ka marrë vendimin për të rritur numrin e skuadrave pjesëmarrëse në kampionatin botëror, ku duke nisur nga 2026 ...

Fillon puna për Arenën Kombëtare

Fillon puna për Arenën Kombëtare, i cila do të jetë gati për 18 muaj.

Majlinda Kelmendi, 50 mijë dollarë shpërblim nga Federata Ndërkombëtare

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi i gëzohet një shpërblimit të madh. Ajo shpërblehet me 50 mijë dollarë shtesë ng...

Cana nderohet edhe në Francë

Pak ditë pasi i dha lamtumirën kombëtares shqiptare, Lorik Cana nderohet edhe në Francë, ku luajti për plot 7 vite. Drej...

Mësuesja i lutet Messit, mos u dorëzo (Letra e plotë)

Letra e mësueses për Messin Të përgjërohem, mos lejo që nxënësit e mi të mendojnë se të dalësh i dyti është humbje,...

Pilotët e paragliding dhe hanggliding së shpejti me një pistë për uljen, në Tufinë

Federata Shqiptare e Aeronautikës nënshkruan kontratën për marrjen në përdorim të një sipërfaqeje toke në Tufinë për...

Xhudo: Majlinda Kelmendi fiton përsëri Kampionatin Evropian

Majlinda Kelmendi ka fituar Kampionatin Evropian të Xhudos. Xhudistja nga Peja ka fituar medaljen e artë, pas triumfit n...

FSHF për herë të parë me dyqan zyrtar

Të gjitha ata që kanë dëshirë për të blerë uniforma të skuadrës Kombëtare, souvenirë apo materiale të tjera të përga...

UEFA liçenson stadiumin “Fadil Vokrri” për Ligën e Kombeve

UEFA ka licencuar edhe zyrtarisht stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, pas lajmit të qarkulluar ditë më parë bazua...

Old Trafford krijon një hapësirë për njerëzit me aftësi të kufizuara

Manchester United ka vendosur të spostojë 2600 tifozë të abonuar me synimin për të krijuar 300 vende të reja për tif...

Tiranë, 27 nëntor gara e peshkimit sportiv

Me rastin e 104 vjetorit të Pavarësisë, Shoqata Shqiptare e Peshkimit Sportiv dhe Rekreativ me mbështetje të plotë t...

6000 vespa sebashku ne Vespa World Day

Eshte mbyllur eventi i Vespa World Day ku moren pjese rreth 6000 vespa. Eshte interesante se si ky motor eshte kthyer ne...

Milot Rashica pjesë e formacionit më të mirë të javës në Bundesliga

Rashicës i mjaftuan vetëm 45 minutat e pjesës së dytë në mënyrë që ai të lërë gjurmë me paraqitjen e tij. Ai asistoi ...

Rikthehet Maratona e Tiranës, më shumë se 2500 vrapues nga 40 vende të botës

Maratona e Tiranës 2018 vjen këtë vit me edicionin e saj të 3-të si eventi më i madh sportiv në vend. Këtë e dëshmon...

Shqipëria do të jetë vendi organizator i kampionatit botëror të Fluturimeve të Lira

Së shpejti kampionati i parë boteror i Fluturimeve të Lira në Shqipëri. Ky kampionat do të organizohet në muajin maj në ...

Nis edicioni i 12 i “Rally Albania”

Nga Bulevardi Dëshmorët e Kombit ka nisur “Rally Albania”, garë që do të zgjasë 1,800 kilometra nëpër terrenet e thyera ...

Policët tanë në Francë

Kombëtarja shqiptare, gjatë kompeticionit futbollistik në Euro 2016, do të ruhet nga Forcat Speciale të Policisë së Shte...

Europiani në Beograd: Atletja Luiza Gega kualifikohet në finale dhe pretendon medalje

Luiza Gega kualifikohet me sukses në finalen e 1500 metrave për femra, në Europianin që po zhvillohet në Beograd. ...

Video spektakolare: Shqiptari lë pa fjalë yjet e Bayernit

28 vjeçari nga Kruja, Fabian Duro, tashmë i njohur për aftësitë si freestyler, ka performuar përpara yjeve të Bayern...

Ballkaniada në Judo, dy medalje për sportistët shqiptarë

Dy sportistë të Besëlidhjes në Judo që njëkohësisht përfaqësojnë Kombëtaren e kësaj disipline sportive kanë aritur të tr...

Euro 2016, edhe si promovim turistik për Shqipërinë

Shqipëria turistike prezantohet gjatë zhvillimit të Euro 2016 në Francë si një mundësi fantastike për promovimin e turiz...

CAS rrëzon ankimimin e Serbisë kundër Kosovës

Serbia ka humbur edhe betejën e fundit për të kundërshtuar njohjen e Kosovës nga UEFA. Apelimi i federatës serbe pas...

Pas botërorit, Shaqiri pritet të shkëlqejë tek Liverpool

Xherdan Shaqiri do t’u nënshtrohet testeve mjekësore, përpara përfundimit të transferimit të tij prej 13.5 milionë paund...

Maratona e Tiranës më 7 tetor, 18 çmime për fituesit

Maratona e Tiranës që do të mbahet për të tretin vit radhazi në kryeqytet në datën 7 tetor është një mundësi e mirë jo v...

Ekipi kombëtar i Judo-s, 3 medalje në Kampionatin Ballkanik

Ekipi kombëtar i xhudos, me katër sportistë të “Vllaznisë”, ka arritur të fitojë 3 medalje në Kampionatin Ballkanik të o...

Me datën 10 qershor lindi Carlo Ancelotti

Me datën 10 qershor të vitit 1959 lindi Carlo Ancelotti, pseudonimi i tij është Carletto. Ai është një ish-futbollist dh...

Atletët Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj shpallen kampionë Ballkani

Ditë historike për Shqipërinë. Dy atletë janë shpallur kampionë në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamb...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek