Liqeni i Badovcit, duhet vizituar

Liqeni i Badovcit është rezervuar artificial i cili furnizohet nga Lumi i Graçanicës dy kilometra larg Graçanicës. Është...

5 qershori, Dita Ndërkombtare e Mjedisit

Data 5 qershor njihet ndryshe dhe si Dita Ndërkombtare e Mjedisit. Kjo ditë u shënua si fest për herë të parë në vitin 1...

Matura shtetërore: Ja si do të plotësohen formularët A1 e A1Z

Ministria e arsimit ka publikuar procedurën e plotë se si do të plotësohen formulari A1 dhe A1Z. Sipas MAS formulari...

Elbasan, parku qëndror i nënshtrohet restaurimit

Edhe parku qëndror i Elbasanit po i nënshtrohet një ndërhyrje rrënjësore duke u transformuara në një ambjent clodhes për...

Inaugurohet Qendra Moderne Dispeçer e Operatorit të Transmetimit

Sot u zhvilluar ceremonia e inaugurimit të Qendrës Kombëtare Dispeçer dhe Sistemit të Ri të kontrollit SCADA/EMS, si një...

Miratohet ligji: Ja si do bëhet rivlerësimi i pasurive të paluajtshme

Kuvendi miratoi ligjin për rivlerësimin e pasurive të paluajtshme, i cili do u lejojë individëve dhe përsonave fizik...

Korce: Panairi i Pranveres 24 Prill – 15 Maj

Bashkia Korce organizon panirin e pranvers.

Bashkia Korçë, lulishte në lagjen 10 të qytetit

Përmes një postimi në FB, Bashkia Korçë, bën me dije punimet në lagjen 10 për rehabilitimin e lulishteve: ''Avancojnë...

Bow-Master-Prelude

/lojra/bow/Bow-Master-Prelude (great!!).swf

Hiqen shpenzimet për Roaming në Europe

Parlamenti Europian ka miratuar hapin e fundit drejt heqjes totale të shpenzimeve të Roaming. Marrëveshja formale është ...

Ja mundësitë e punësimit sezonal në Gjermani

Qendra Gjermane e Informimit për Emigracion ka zhvilluar këtë të martë një takim me studentët e Universitetit “Luigj...

Shqipëria, për herë të parë në Konkursin dhe Festivalin Ballkanik të Verës

Shqipëria merr pjesë për herë të parë në Konkursin dhe Festivalin Ballkanik të Verës që po mbahet në Sofie të Bullgarisë...

25 foto që provojnë sa e mrekullueshme është bota

Bota është e mrekullueshme, kjo tregohet përmes këtyre 25 fotove të shkrepura në momente dhe vende të ndryshme. Neve na ...

Durrës: Panairi mbarëkombëtar i librit me 550 tituj të rinj

Shëtitorja Taulantia në Durrës do bashkojë pushuesit dhe adhuruesit e librit dhe të leximit në edicioni e tretë të Panai...

Perla nënujore shqiptare në National Geographic

“Shqipëria, një vend në Detin Adriatik midis Malit të Zi dhe Greqisë, ka një nga brigjet më pak të eksploruara në bo...

Bashkia Durrësit, kërkon praktikant

Bashkia Durrës kërkon 22 praktikantë, të cilët do të duhet të jenë të profilit: 3  Punë Sociale 3 Psikologji ...

Rally2

  /lojra/cars/Rally2.swf

”Bashkim pa dallim”, Peza N’Festë 2016

Fundjavë plot argëtim, Bashkia Tiranë organizon Peza N'Festë, e cila do të zgjasë tre ditë, 16,17 dhe 18 shtator. Progra...

Erasmus +, organizon me datë 26 tetor Ditën Kombëtare Informuese

Zyra Kombëtare Erasmus + në bashkëpunim me Universitetin Politeknik të Tiranës organizojnë Ditën Kombëtare Informuese pë...

Bonusi i strehimit, Ministria e Zhvillimit Urban trajnon specialistët e bashkive.

Bonusi i strehimit, Ministria e Zhvillimit Urban trajnon specialistët e bashkive. Ministria e Zhvillimit Urban ka pla...

4×4 Rally

/lojra/cars/4x4-Rally.swf

Arlind Cara, studenti shqiptar që spikat edhe në Belgjikë në Universitetin prestigjoz VUB

Për herë të parë një student shqiptar ka mbajtur fjalim në aktivitetin hapës që u mbajt në Belgjikë në Universitetin...

Need For Speed

/lojra/cars/NFS.swf

PacMan

/lojra/pacman/pacman.swf

Autobahn

/lojra/cars/Autobahn.swf

Qwerty Warriors

/lojra/typing/Qwerty-Warriors-2.swf

Anti Pacman

/lojra/pacman/AntiPacman.swf/flash]

Sistem emergjence qe ngrihet ne 5 minuta

Ky sistem mund te pergatitet ne 5 minuta. Sistemi konsiston ne bashkimin e disa konteniereve te cmontueshem dhe montuesh...

Fuqizohet e drejta e autorit

Pas miratimit të ligjit të ri për të drejtat e autorit në 31 mars 2016 miratohen me vendim të Këshillit të Ministrav...

“Smile Albania 2019”, nis trajnimi pë 500 ambasadorë të turizmit shqiptar

Pas një suksesi të merituar të ekipit të Smile Albania 2018 , kanë filluar përgatitjet për Smile Albania 2019, duke ofru...

Mos ngri dorën ndaj fëmijëve!

Prezantohet ligji i ri kundër dhunës ndaj femijeve nga ministri Blendi Klosi. Ligji i ri ashpërson penalitetet ndaj çdo ...

Alpha ATTACK

/lojra/typing/Alpha-Attack.swf

Eksploroni Tiranën në 4K

https://www.youtube.com/watch?v=qcNAM4bap4A
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek