FOTOT/ 2018, viti i “heronjve” shqiptarë! Njihuni me rastet e të rinjve që na lartësuan nëpër botë

1029

Viti që po lëmë pas mund te konsiderohet padyshim si viti i heronjve shqiptarë si brenda dhe jashtë vendit.

Mes atij që shpëtoj 20 fëmijë nga sulmi me thikë në Suedi dhe qe u shpall “heroi i vitit 2018”, e deri tek fieraku që shpetoi dy binjake që nëna e tyre po tentonte ti mbyste, ja rastet që na prekën të gjithëve:

Serxhio Guri, 23 vjeçari që birësoi vogëlushin me sindromën “down”

Fidan Bejta, “ëngjëlli mbrojtës”. Shpëtoi 20 fëmijë nga sulmi me thikë, shpallet hero në Suedi

Ardimir Murati, shpëton dy vajzat binjake në Fier pasi mamaja tentoi ti mbyste në lumë

Muharrem Behrami, i shpëton jetën 14 vjeçarit. Bëhet hero në Austri

Florim Shehu, shpëtoi nga përmbytja dy familje në Francë