FOTOT/ Njihuni me artistin që pikturon me një…makinë shkrimi

17

James Cook është një artist që për të pikturuar përdor një… makinë shkrimi.

25-vjeçari anglez nisi të bënte portrete të VIP-ave dhe punët e tij të mrekullueshme kanë bërë që mes fansave të tij të jetë edhe aktori i famshëm Tom Hanks.

Cook kombinon shkronjat, numrat dhe shenjat e pikëzimit për të vizatuar.