Ja 6 ushqimet që duhet të konsumoni për të përballuar ditët e nxehta

16

Disa ushqime duhen konsumuar pikërisht në këtë periudhë të vitit, për t’i përballuar shumë më mirë ditët e nxehta.

Ja disa prej ushqimeve për ditët e nxehta:

1. Kastraveci

2. Luleshtrydhja

3. Shalqiri

4. Ananasi

5. Mangoja

6. Portokalli

Pra, me pak fjalë, vetëm fruta dhe zarzavate. Përveç këtyre ushqimeve, mos harroni të pini sa më shumë ujë. Vetëm kështu do ta mbani trupin të hidratuar.