Nënë e bijë drejtojnë bashkë avionin, njihuni me rastin frymëzues

127

Një nënë dhe vajza e saj pilote kanë tërhequr vëmendjen e internetit pasi një foto e tyre u publikua teksasa drejtonin bashkë një avion ‘Delta Boeing 757’.

Udhëtari John Watret po fluturonte nga Los Anxhelos në Atlanta me 16 mars. Ai u befasua kur dëgjoi se ekuipazhi i tij i fluturimit ishte një nënë bashkë me vajzën e saj.

Wendy Rexon dhe vajza e saj, Kelly ishin dy pilotët që po drejtonin avionin. Fotoja e tyre bashkë në kabinën e avionit u shpërnda shumë në internet, ku mori mbi 42 mijë pëlqime.