Njihuni me Rinaldon, i riu që ka 160 koshere bletë falë edhe mbështetjes së BE (FOTOT)

222

Rinaldo është themeluesi i Alpine Bees. Falë mbështetjes nga programi EU4Innovation ai ka arritur të zgjerojë aktivitetin e tij.

Biznesi familjar është rritur nga 3 në 160 koshere bletësh. Ata prodhojnë mjaltë me cilësi të lartë përmes metodave tradicionale dhe novatore të vjeljes dhe bletarisë.

Alpine Bees njihet për mjalti e gështenjës i cili është i dobishëm në kurimin e këtyre sëmundjeve:
Sëmundjet e zemrës kardio-vaskulare dhe për të forcuar sistemin imunitar në sëmundje të ndryshme të tilla si astma, duke rritur rezistencën e trupit, metabolizmin , rregullon efektet e ripërtëritjes së qelizave.
Hap venat, parandalon arterosklerozen.
Vendos kolesterolin nën kontroll, çrregullimet e tretjes, zbaticë dhe është e mirë për ulçerat.
Lehtëson tretjen, parandalon kapsllëkun.
Rigjeneron indet e lëkurës.
Ka shumë efekte pozitive në sigurimin e trajtimin e infertilitetit dhe shtatzënisë.
Zvogëlon diabetin deri në gjysmën e përdorimit të insulinës.
Shumë probleme reumatike, anemia dhe është efektive kundër një shumëllojshmëri e sëmundjeve të syrit.
Efekt të fuqishëm kundër depresionit. Ka efekte pozitive në një sistem të dobësuar nervor.
Zgjidh problemet e humbjes së flokëve, ka efekt anti-bakterial, është e mirë për alergji.
Normalizon raportet tek përdoruesit e antibiotikëve me shumicë, si shtesë ushqimore.
Heq parregullsinë e gjumit.
Ofron rezistencë kundër sëmundjeve virale.
Zhvillon kockat tek fëmijët , dhe muskujt dhe ka një efekt pozitiv në rritjen e oreksit.
Për përdorim të jashtëm e tensionit të lëkurës dhe humbjen e vitalitet, reduktimin e rrudhave , zhvillimin dhe stimulimin e qelizave epiteliale.
Anemia, rritë 25 deri 30 për qind të numrit të qelizave të kuqe të gjakut, hemoglobina, ngre normën prej 15 për qind.
Parandalon humbjen e flokëve.
-Luan një rol të rëndësishëm në shërimin e prostatës.
-Eliminon kapsllëkun dhe kuron zorrët , diarrenë e vazhdueshme.
-Rrit aftësinë për të menduar, eliminon dhe qetëson nervozizmin .
Ai ushqen, mbron dhe mbështet funksionet e sistemit nervor është një expektorant i shkëlqyer.
Forcon kujtesës dhe inteligjencën, bllokon evoluimin e harresës.
Përshpejton zhvillimin e foshnjës në barkun e nënës.