Samsung kalon pritshmëritë, nxjerr telefonin e palosshëm

6

A do të shpenzonit më shumë se 1,999 dollarë për një smartphone? Samsung shpreson që shumë njerëz do ta bëjnë këtë.

Pajisja më e fundit e prodhuesit të telefonave inteligjentë të Koresë së Jugut, Samsung Galaxy Z Fold 2, është telefoni inteligjent më i shtrenjtë në formacionin aktual të Samsung dhe do të dalë në shitje më 18 shtator, tha kompania të martën. Telefoni inteligjent i palosshëm do të jetë i disponueshëm për para-porositje duke filluar nga 2 shtatori.

Z Fold 2, zbuluar për herë të parë në gusht, është pajisja më e re e Samsung me një ekran të palosshëm – një ekran para 6,2 inç dhe një ekran i brendshëm 7,6 inç kur pajisja shpaloset. Kompania po reklamon “xhamin e saj ultra të hollë” dhe përmirësimet në mekanizmin e menteshave midis dy ekraneve që pretendon se do ta bëjnë telefonin më të qëndrueshëm.