Shorti i Champions League, ja përballjet

235

Është hedhur në Nyon të Zvicrës, shorti i fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve duke dhuruar përballje spektakolare.

Kështu shorti ka përcaktuar përballjet më të forta të cilat do të jenë Bajerni i Mynihut – Real Madrid dhe Juventus Barcelona. Ndërkohë në letër përballje më të lehta do të jenë  Atletiko Madrid – Leicester City dhe Borusia Dortmund – Monaco.

Ndeshjet çerekfinale:

Atletiko Madrid – Leicester City

Borusia Dortmund – Monaco

Bajerni i Mynihut – Real Madrid

Juventus – Barcelona