“The Poison Rose”, filmi hollivudian që luan dhe Blerim Destani

214

Aktorin tashmë të njohur shqiptar, Blerim Destanin, shumë shpejtë do ta shohim në një film hollivudian.

Filmi i takon zhanrit krim-triller, “The Poison Rose”  mban titullin dhe në të do të luajnë John Travolta, Brendan Fraser dhe Morgan Freeman.

Ky film është i realizuar me regji të Francesco Cinquemani, George Gallo e Lucia Giliberto i cili është i bazuar në romanin Salvatores, me të njëjtin titull.