VIDEO/ Dy jahte turistike vizituan sot portin e Durrësit, 79 të tillë që nga janari

5

Ditën e sotme në portin e Durrësit u ndalën dy jahtet turistike “Queen Ana” me flamur të Ishujve Kajman dhe “Thalia”, me flamur Kingstown.

Dy jahtet turistike kanë mbërritur në Durrës pas ndalesave respektivisht në Portin e Dubrovnikut (Kroaci) dhe Tivarit (Mali i Zi).

I pari ka gjatësi 23,95 m dhe gjerësi 6,52 m, është akostuar në molin nr. 5 dhe është ndalur në Durrës pas lundrimit nga Dubrovniku, ndërsa i dyti vjen nga Mali i Zi.

Që nga fillimi i këtij viti në Durrës janë ankoruar 79 jahte turistike të madhësive të ndryshme.

Mëngjesin e sotëm në ⚓️Portin e Durrësit u ndalën "Queen Ana” me flamur të Ishujve Kajman ?? dhe “Thalia”, me flamur Kingstown ??. ?Dy jahtet turistike kanë mbërritur në Durrës pas ndalesave respektivisht në Portin e Dubrovnikut (Kroaci) dhe Tivarit (Mali i Zi).I pari ka gjatësi 23,95 m dhe gjërësi 6,52 m, është akostuar në molin nr. 5 dhe është ndalur në Durrës pas lundrimit nga Dubrovniku, ndërsa i dyti vjen nga Mali i Zi. ?Që nga fillimi i këtij viti në Durrës janë ankoruar 79 jahte turistike të madhësive të ndryshme.

Gepostet von Autoriteti Portual Durres am Mittwoch, 26. August 2020