Histori suksesi/ 14-vjeçarja shqiptare shpallet kampione e matematikës në Zvicër

27

Një 14 vjeçare shqiptare është shpallur kampione në matematikë, në kantonin e Cyrihut, në Zvicër.

Adoleshentja Dorea Robelli, nga Kosova ka fituar olimpiadën, duke u shpallur më e mira. Ishim mësuar të shohim djem dhe vajza shqiptare që shkëlqejnë në sport dhe muzikë, por me Dorean, tashmë kemi edhe një kampionw në matematikë.

Bravo Dorea!