Tirana kryeqendër botërore e artit, Placido Domingo dhe Ermonela Jaho shkëlqejnë në skenën e re të TKOB (FOTO)

69

Tenori i madh, Placido Domingo, u ngjit në skenën e re të Teatrit të Operës dhe Baletit, duke dhuruar spektakël bashkë me një nga artistet më në zë të muzikës klasike, Ermonela Jahon.

Domingo dhe Jaho interpretuan në festën e këtij institucioni që tanimë i gëzon artistët me një shtëpi artistike të rikonstruktuar.

Çfarë mbrëmje madhështore.