VIDEO/ Njihuni me gjyshen aventuriere, shikoni ku e feston 99 vjetorin

123

Joan Phillips ka përmbushur ëndrrën e tij, që të hidhet në një kabinë që stimulon fluturimin në ajër, pikërisht në ditëlindjen e saj të 99-të.

Me këtë rast, ajo tregoi se mosha nuk ishte pengesë për të që të realizonte ëndrrën e saj.

“Më dukej se isha në qiellin e nëntë. Ishte e mahnitshme dhe ndjeja se doja të shkoja sa më lartë”, ka thënë e lumtur Phillips e cila jeton  në Milton Keynes, Angli.

E rrethuar nga familjarët dhe mirëmbajtësit e qendrës për të moshuar, ajo tha se për 100 vjetor, planifikon një festim edhe më ekstrem.