Burimi i rinisë: 26 ushqimet që ju mbajnë gjithmonë në formë

35

Të gjithë e dimë se është e pamundur të ndalësh procesin e plakjes dhe të qëndrosh i ri përgjithmonë. Por zakonet e mira dhe ushqimi i duhur mund t’ju ndihmojnë të dukeni më të shëndetshëm dhe, rrjedhimisht, më të rinj.

Ja cilat janë ato:

 1. Supa pulës
 2. Rrushi i kuq
 3. Limoni
 4. Xhenxhefil
 5. Shega
 6. Fasulet
 7. Patatja ëmbël
 8. Spinaqi
 9. Gjalpi kikirikut
 10. Tërshëra
 11. Selino
 12. Lëng qershie
 13. Molla
 14. Domate
 15. Sallata jeshile
 16. Qepa
 17. Fasulet e zeza
 18. Arrat
 19. Brokoli
 20. Çaji jeshil
 21. Boronicat
 22. Qumështi me kakao
 23. Djathi kaçkavall
 24. Farat e lirit
 25. Elbi
 26. Shafrani i Indisë