FOTOT/ Blloku i ri i banimit për 359 familje në Kavajë, projekti drejt përfundimit

14

Për disa javë përfundojnë punimet në një bllok pallatesh në Kavajë ku do të hyjnë 359 familje, shtëpitë e të cilëve u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit 2019.

Krahas Thumanës, Laçit, Bubqit, duke se ndërtimi i banesave për familjet e prekura po përfundon dhe së shpejti, ata do marrin çelësat e shtëpive.