Frymëzuese/ E gjithë Franca po flet për gjestin fisnik të këtij shqiptari

465

Shqiptari Roland Aliu që qëndron në Francë është kthyer në heroin e ditës, pasi ka shpëtuar jetën e një fëmije në moshën 8-vjeçare, duke vënë në rrezik dhe jetën e tij.

Mediat franceze shkruajnë se dy dite me pare Aliu është futur në mes të flakëve për të shpëtuar të miturin që kishte ngelur brenda banesës.

Veprimi i tij është përshëndetur nga banorët banorët e rrethit të Trois Cités de Poitiers.

Gjesti i shqiptarit që rrezikoi dhe veten ka bërë bujë në rrjetet sociale.