Google prezanton telefonat inteligjentë Pixel 7 dhe Pixel 7 Pro

3

Kompania Google ka prezantuar telefonat inteligjentë të rinj të linjës Pixel, 7 dhe 7 Pro.

Ngjashëm në dizajn me paraardhësit e tyre, të dy modelet sjellin shumë risi nën trup, duke filluar nga pajisjet fotografike e deri tek risitë e dizajnuara për të mbajtur të dhënat e përdoruesit sa më të mbrojtura.

Me një ekran 6.3 inç dhe korniza të vogla, Pixel 7 është një smartphone kompakt, me një dekorim mat alumini dhe ngjyra për të zgjedhur nga e bardha e akullit, e zeza obsidiane dhe jeshilja kedri.

Pixel 7 Pro ka një ekran më të madh se 6.7 inç dhe një përfundim alumini në të njëjtat ngjyra si modeli bazë, me ndryshimin që është jeshile gri në vend të jeshiles kedri. Pixel 7 ka një kamerë të dyfishtë 50 + 12 megapikselë, së cilës i shtohet një sensor shtesë 48 megapikselë në 7 Pro. Kamera selfie është e njëjtë, me 10.8 megapiksel.

Përdorimi i sistemit Android 13 është procesori i gjeneratës së re Tensor G2, i krijuar për të përmirësuar integrimin me inteligjencën artificiale që arrin të përshtatë performancën me mënyrën se si përdoret për të rritur jetëgjatësinë e baterisë.

Marrur nga: lajme.al