Ja cilat janë 10 makinat më të mira për 2016

608

CNN ka renditur listën e dhjetë makinave që kanë fuqinë të na mahnisin e frymëzojnë apo tu shtojnë dëshirën që të udhëtoni përditë e më shumë.

Jaguar XKSS
Ky model makine nuk shndërriti asnjëherë aq sa duhej. Megjithatë është makina e dytë e bërë nga ndarja e ndërmarrjes britanike Jaguar Classic.

Bughatti Chiron
Chiron është aq i fuqishëm sa çfarë mun të prisnim nga një makinë me emrin e centaurit mitologjik. Makina fiton shpejtësinë 0-200 km/h për vetëm 6.5 sekonda, pr që e bën të duken të ngadalta gjithashtu. Nuk është cudi që i duhen 10 radiatorë për të mbajtur të freskën motorin e saj. Brenda është një mrekulli dhe komfort i vërtetë.

Mc Laren 540 C
Është nga makinat sportive më të përballueshme. Arrin shpejtësinë 0-200 km/h në vetëm 10.5 sekonda. Ashtu si makina e Formula 1 dhe ky model përdort tuba me fibra karboni për të lehtësuar peshën e tij.

Alpha Romeo 4C Spider
Elegante, kompakte dhe e bekuar me sharmin italia, Alpha Romeo 4C Spider duket se prioritet në dizenjim ka pasur estetikën.

Ford Mustang GT Fastback
U deshën 50 vjet që Ford të ofronte modelin me timon anglez për britanikët, por ia doli me këtë model të ri të mrekullueshem me 430 kuaj fuqi që ndodhen nën kofanon e tij.

Ferrari GTC4Lusso
Mund të merrni familjen tuaj pas dhe të ecni me 300 km/h, dhe pse nuk është e këshillueshme, që është diçka që çdo makinë mund ta menaxhojë, vetëm disa me të njëjtën egërsi dhe hijeshi.

Audi R8 Spider
Mjaft trendi për Tony Stark (Iron Man) Spyder u rrit nga të qënit makinë sportive në një supermakinë. Ajo çfarë në të vërtetë e ndan nga paketa, përveç kabinës dhe estetikës së thjsehtë, është fakti se mund të ecë në rrugët publike.

BMW M2
Për kompaninë gjermane të ndërtimit të makinave, BMW M2 është mjaft afresive në qëndrimin e saj, disi e shkurtër në formë, por kurrë e frikësuar nga pesha e saj. Ajo është pikërisht se çfarë duhet të ishte një makinë sportive.

Tesla Model X
Ardhja e model X SUv solli vizionin e Elon Musk për makinat elektrike të së ardhmes për familjet e mëdha, në kërkim të reduktimit të karbonit. Dyert e saj hapen vertikalisht për një akses sa më të lehtë në vendet e pasme.

BMW 7 Series
Sa makina kanë futur funksionin e masazhit si një zgjidhje ose jo, dhe kanë parfum që i jep kabinës një aromë të freskët? Makina luksoze BMW

Burimi: Top Channel