Me datën 10 qershor lindi Carlo Ancelotti

239

Me datën 10 qershor të vitit 1959 lindi Carlo Ancelotti, pseudonimi i tij është Carletto. Ai është një ish-futbollist dhe aktualisht është ndër trajnerët më në zë të momentit. Carletto është i vetmi trajner që ka fituar 3 herë Champions League dhe 4 herë ka shkuar në finale. Ai ka qenë lojtar i Parmës, i Romës dhe i Milanit, gjithashtu ka luajtur edhe për kombëtaren Italiane. Ndërsa si trajner ka qenë tek Parma, Juventus, Milan, Chelsea, PSG, Real Madrid dhe së fundmi pritet të jetë trajner i Bayren Munchen.

 

image5