Njihuni me Aronin, kampioni shqiptar i ping-pongut

Aron Koni është në klasë të nëntë. Ai eshte një nxënës i talentuar, por edhe i pasionuar pas sportit. Puna e palodhur dh...

Kampionati botëror i bodybuilding për herë të parë në Shqipëri

Kampionati botëror i bodybuilding mbahet  për herë të parë në Shqipëri. Një iniciativë dhe hap i ndërmarrë nga Klajdi Gj...

Nis puna për pistën më të madhe të parashutizmit në vend, ja ku po ndërtohet

Në Funar, rreth 20 km larg Elbasanit ka nisur puna për pistën e parashutizmit, hapjen e 75 km të shtigjeve malore dhe nd...

Pas vajzës së artë, edhe trajneri i Luiza Gegës ngjit majën e Evropës

Luiza Gega ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm këtë vit, duke ngritur lart emrin e saj dhe të Shqipërisë. Atletja s...

Kampione në 21 km, Luiza Gega fiton Maratonën e Tiranës dhe thyen rekordin kombëtar

Luiza Gega është kampionia e garës 21 km në Maratonën e Tiranës. Kampionia ka thyer rekordin e mbajtur më parë nga vetë ...

Një tjeter shqiptare shpallet kampione bote! Njihuni me Gentianen

Në Korenë e Jugut po zhvillohet Botërori i Fitnessit. Kampione në kategorinë “Wellnes” u shpall spotistja shqiptare, Gen...

Nxitja e sportit/ Inaugurohet fusha e re, Orikumi me stadium modern

Për qytetin e Orikumit sot ka qenë një ditë e veçantë feste, teksa skuadra e KF Orikut nga sot e tutje do të rikthehet t...

Ambiente sportive të reja për 1169 të rinjtë e tre shkollave në Korçë

“Ne kishim më shumë se dy vjet që e kërkonim një palestër si kjo dhe sot jemi shumë të lumtur që e kemi,”- shprehet Elis...

Nuk ka si Luiza Gega, këmbëshpejta e Evropës thyen rekord në Itali

Atletja Luiza Gega është në formën më të mirë sportive. 33 vjeçarja ka vendosur një tjetër rekord kombëtar në garën e 5 ...

Vajzat e Kosovës të pandalshme/ Distria Krasniqi merr medalje në Kampionatin Botëror të Xhudos

Vajzat e Kosovës janë të pandalshme. Xhudo sot i ka sjellë Kosovës një tjetër medalje, kësaj radhe nga Kampionatin Botër...

Njihuni me Kelvinin, djaloshi nga Saranda shpallet kampion i Ballkanit në shah

Ka përfunduar ditën e djeshme Kampionati Ballkanik i Shahut, fitues i të cilit është shahisti Kelvin Kosta nga Saranda. ...

Moment historik/ Shqipëria kampione bote, medalje ari për mundjen shqiptare

Në majë të Botës dhe medalje ari për mundjen shqiptare. Zelihmkan Abakarov fiton në finalen e madhe, duke munduar amerik...

“Dikur isha e fundit, tani ngjita majën e Evropës”/ Luiza Gega: Do jem gjithmonë zë i fo...

Vajza e artë e Shqipërisë, kampionia në fuqi e Evropës në garën 3000 m me pengesa, Luiza Gega deklaroi gjatë një eventi ...

Tjetër sukses/ Luiza Gega rikonfirmon se është më e mira në Evropë, tejkalon normën e Botërorit

Luiza Gega rikonfirmon se është më e mira në Evropë. Atletja shqiptare, Luiza Gega kap normën e Botërorit të 2023-it, në...

Gusht i artë për sportin shqiptar/ Kreshnik Leka, tjetër vend i parë në Kampionatin Europian Masters...

Gusht i artë për sportin shqiptar. Pas Luiza Gegës, një tjetër vend i parë, këtë herë në Kampionatin Europian Masters që...

Mesazhi i Robert Ndrenikës për vajzën e artë, Luiza Gega

Entuziazmi për fitoren e Luiza Gegas, si kampione Evrope në 3000 metra me pengesa, ka kapluar qytetarët e institucionet....

“Doja t’i tregoja Evropës që edhe ne mundemi”/ 100 milionë lekë për vajzën e artë, Luiza Gega ...

Atletja Luiza Gega përfiton shpërblimin financiar prej 100 milionë lekë (të vjetra) nga qeveria, pas shpalljes kampione ...

Kampione e Europës/ Luiza Gega, emri që bën krenar çdo shqiptar (VIDEO)

Luiza Gega është lajmi më i bukur i këtyre ditëve. Është emri që bën krenar çdo shqiptar në Shqipëri, Maqedoni, Mal të Z...

Fitoi 3 medalje ari për Shqipërinë, kush është 17-vjeçari që shkëlqeu në Poloni

Shqipëria fiton tre medalje ari në Poloni. Ertjan Kofsha ka mahnitur me paraqitjen e tij në Kampionatin Europian të pesh...

Pista olimpike e atletikës në Parkun e Liqenit drejt përfundimit

Pista olimpike e vrapit dhe kërcimit është drejt përfundimit të punimeve për të pritur sportistët profesionistë në mes t...

Shqipëria fiton 4 medalje ari në garat e skive në Kili

Sportistja Lara Colturi ka fituar 4 medalje ari në garat e skive që ka zhvilluar në Kili nën flamurin e Shqipërisë. C...

Lojërat Mesdhetare, djemtë dhe vajzat e Kosovës kthehen në shtëpi me 6 medalje

Kosova ka përfunduar garat në Lojërat Mesdhetare Oran 2022 me gjashtë medalje të fituara, duke u radhitur në vendin e 16...

Luiza Gega është vajza e artë e Shqipërisë, rrëmben një tjetër medalje

Atletja e shquar shqiptare, Luiza Gega, fitoi medaljen e artë në garën e 3000 metrave me pengesa me kohën 9’14”31 në Loj...

VIDEO – Luiza Gega shkëlqen sërish/ Merr medalje në Holandë, thyen një tjetër rekord

Luiza Gega shkëlqen sërish, kësaj radhe në Holandë duke thyer rekordin kombëtar të garës 3000 metra me pengesa. Atlet...

Krenari! Luiza Gega fiton medaljen e artë në Angli, thyen rekord

Atletja shqiptare, Luiza Gega ka arritur të fitojë të premten medaljen e artë në mitingun World Tour të zhvilluar në Man...

Peshëngritësi Erkand Qerimaj shpallet kampion Evrope

Erkand Qerimaj është shpallur kampion Evrope në shkëputje, në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes që po zhvillohet në ...

Shkroi historinë, kush është shqiptarja që u shpall kampione Europe

Peshëngritësja shqiptare Evangjeli Veli ka arritur rezultat historik, duke u shpallur Kampione Europe. Ajo ka fituar med...

Boksierja kosovare shkruan historinë, fiton medalje në botëror

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror, i cili u mbajt në Stamboll të Tur...

Gjigandët e futbollit luajnë në Tiranë, finalja e parë europiane në historinë e vendit tonë në “Air ...

Në 25 maj Tirana do të mirëpresë finalen e UEFA Europa Conference League, Roma-Feynord. Kjo është finalja e parë europia...

Distria Krasniqi fiton medalje në Evropianin 2022

Tjetër sukses i vajzave shqiptare. Distria Krasniqi ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian që p...

Florian Marku mbron titullin kampion bote në versionin IBF

Florian Marku mbrojti titullin kampion në boks, për peshat e lehta, në versionin IBF, duke mundur uellsianin Chris...

FOTOT/ Nxitja e sportit, ndërtohet një fushë e re basketbolli në Tiranë

Në kryeqytet është gati terreni më i ri sportiv, që do t’u shërbejë të rinjve për një jetë aktive në natyrë. Një fush...

Luiza Gega, e 13-ta në kampionatin botëror

Luiza Gega u rendit e 13-ta në garën e 3000 metrave në Botërorin në salla të mbyllura që po zhvillohet në Beograd. At...

Çfarë suksesi! Distria Krasniqi fiton një tjetër medalje të artë Grand Prix Almada të Portugalisë

Distria Krasniqi e ka nisur vitin mbarë duke rrëmbyer medaljen e artë në Grand Prix Almada të Portugalisë. Kampionia oli...

VIDEO/ Shqipëria ka një kampion bote

Një rast që na bën padyshim krenarë.Briken Calja ka shkruarën historinë ne Tashkent te Uzbekistanit, duke fituar 1 medal...

Ekipi i Tiranës në Taekwondo fiton 4 medalje ari në Kampionatin Ballkanik

Një tjetër paraqitje e shkëlqyer e lojtarëve të ekipit të Tiranës në arenën ndërkombëtare. Sportistët e ekipit të Tir...

FOTOT/ Rikonstruksioni i plotë, shihni si duket stadiumi i lojërave me dorë në Tropojë

Stadiumi i lojërave me dorë në Tropojë pas rikonstruksionit është në funksionon të apasionuarve pas sportit të qytetit v...

FOTOT/ Stadiumi i ri i Kukësit, përfundon shtrimi i tapetit të gjelbër

Stadiumi i ri i Kukësit është në fazën e përfundimit të punimeve ndërsa është shtruar edhe tapeti i gjelbër. Stadiumi...

Historike/ Boksieri shqiptar siguron minimalisht medaljen e bronztë në kampionatin botëror

Në ndeshjet e mbyllur para pak minutash, boksieri shqiptar Alban Beqiri mposhti në çerekfinale jordanezin Zejad Eashash ...

FOTOT/ Edhe Kukësi me stadium modern, punimet drejt fundit, vendosen stolat

Prej kohësh, skuadra e Kukësit i luan ndeshjet e saj të Kategorisë Superiore larg qytetit që përfaqëson, por duket se kj...

Krahasimi i legjendave, formula e profesorit të Oksfordit zbulon lojtarin më të madh të të gjitha ko...

Një matematikan i Universitetit të Oksfordit pretendon se ka zgjidhur debatin më të vjetër në futboll, kush është lojtar...

Lojërat Olimpike, Erkand Qerimaj i pari në kategorinë B dhe i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Peshëngritësi shqiptar, Erkand Qerimaj ka siguruar vendin e parë në kategorinë B të peshës 81 kg për meshkuj në Lojërat ...

VIDEO/ Gati për “Euro 2020”, ceremonia e hapjes nis me këngëtarin shqiptar

Gjithçka është gati për Euro 2020. Ceremonia zyrtare do të nisë sot në orën 19:00, teksa dy orë më pas do të shijojmë be...

Sportisti shqiptar në top dhjetëshen e xhudistëve më të mirë në botë

Akil Gjakova është radhitur në top dhjetëshen e xhudistëve më të mirë në botë. Ai është shpallur i shtati më i mirë n...

Historike! Kosova renditet e para në kampionatin Evropian të xhudos

Xhudistët kosovarë tashmë kanë arritur një sukses të jashtëzakonshëm duke bërë që Kosova të jetë përfaqësuesja më e suks...

FOTO/ Kampioni Briken Çalja, rrëmben dy medalje në Evropianin e Peshëngritjes

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka fituar dy medalje në Evropianin e Peshëngritjes, që po zhvillohet në Moskë. Sp...

Xhudistja shqiptare Distria Krasniqi e para në botë në kategorinë e saj

Në arenën botërore të xhudos, Kosova po tregon se ka kapacitete për të qenë një konkurrente e fortë në këtë sport. Fe...

‘Google’ liston shqiptaren si një ndër gratë më të suksesshme në botë

Alpinistja Uta Ibrahimi, vajza e parë nga Ballkani e cila ka ngjitur pesë majat e Himalajeve është listuar e 138-ta në l...

Ushtrimet që duhet t’i bëni patjetër në mëngjes

Ju duhen vetëm 15 minuta në mëngjes çdo ditë për të mbajtur trupin në formë dhe për ta nisur ditën me humor të mirë. Pro...

Dy kampionët/ Izmir Smajlaj dhe Franko Burraj marrin dy medalje dhe ngrenë lart flamurin në Beograd

Dy atletët tanë Izmir Smajlaj dhe Franko Burraj, ngritën lart flamurin e Shqipërisë në Mitingun Ndërkombëtar të Beogradi...

VIDEO/ Shkëlqen Izmir Smajlaj, tjetër medalje ari në Beograd

Ismir Smajlaj tregon formën e tij të jashtëzakonshme duke fituar një tjetër medalje ari, pikërisht në Beograd, aty ku u ...

Vajzat shqiptare nuk ndalen, Majlinda Kelmendi fiton medalje në Grand Slam-in e Tel Avivit

Kosova vazhdon të jetë lidër në xhudo, duke triumfuar në të gjitha kampionatet që organizohen. Së fundmi, kampionia O...

Atleti Izmir Smajlaj rikthehet si kampion, rrëmben medaljen e artë në Austri

Izmir Smajlaj është kthyer pas dëmtimit që e mbajti larg aktiviteteve për 6 muaj dhe e ka bërë këtë në mënyrën më të mir...

Vajzat e Kosovës shkruajnë historinë, fitojnë tre medalje në turneun botëror të xhudos

Sportistet kosovare arrijnë të korrin sukses në eventin botëror të radhës në xhudo duke fituar tre medalje. Xhudisjta...

Xhudistja shqiptare zë vendin e parë në listën botërore për vitin 2020

Xhudistja shqiptare nga Kosova Distria Krasniqi vijon sukseset ndërkombëtare. Krasniqi ka zënë vendin e parë në rangl...

Kampionati Evropian, vajzat shqiptare fitojnë dy medalje të bronzta në xhudo

Loriana Kuka është një emër tjetër nga lista e gjatë e vajzave të Kosovës që na bëjnë krenar. Së fundmi, ajo fitoi medal...

Pretendente për medaljen e artë, xhudistja shqiptare vazhdon rrugëtimin në Kampionatin Evropian

Në arenën botërore të xhudos, Kosova po tregon se ka kapacitete për të qenë një konkurrente e fortë në këtë sport. Sh...

Xhudistja shqiptare nënkampione e Europës

Laura Fazliu është kurorëzuar me medaljen e bronztë në kategorinë deri në 63 kilogramë. Xhudistja shqiptare ka garuar në...

Xhudistja Distria Krasniqi fiton medaljen e artë

Xhudistja, Distria Krasniqi ka shënuar edhe një sukses në sport. Krasniqi është shpallur fituese e medaljes së artë n...

Xhudistja shqiptare fiton medaljen e artë në Kroaci

Pas kampiones olimpike Majlinda Kelmendi, një tjetër shqiptare nga Kosova po shkëlqen në Xhudo. Laura Fazliu ka fituar m...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
24NdjekësitNdjek