Mësuesja nga Dibra zgjidhet këshilltare e bashkisë Merano në Itali

148

Mësuesja shqiptare, Dhurata Tusha, e cila prej vitesh jeton në Itali, ka arritur të fitojë në zgjedhjet e këshillit bashkiak në Itali, duke siguruar kështu postin e saj në Bashkinë e Meranos.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Tusha në faqen e saj në Facebook, ku dhe ka falenderuar të gjithë ata që e kanë mbështetur dhe votuar.

Suksese Dhurata.