Rehabilitimi i Spitalit Kardiokirurgjikal rrit kapacitetet e shërbimeve

1

Projekti i investimit të Spitalit Kardiokirurgjikal është hapi i radhës drejt modernizimit të pandalshëm të Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ndau sot në rrjetet sociale pamje nga ky projekt.

Projekti i ri përfshin 4 203 m2 sipërfaqe ndërtimi, katër salla operacioni, infrastrukturë moderne dhe pajisje të teknologjisë së lartë, ndërsa ka një kapacitet prej 80 shtretër.

/lexo.al