5 hotele luksoze për Krishtlindje

4

Drita vezulluese, shampanjë dhe ëmbëlsira. Është koha për ta trajtuar veten mirë dhe me gëzim për pushime.

Hotelet luksoze ofrojnë një mënyrë magjepsëse që ndriçojnë sezonin festiv, qoftë për një qëndrim gjatë natës apo një çaj elegant pasdite.

CNN Travel ka përzgjedhur 14 hotele luksoze që ia vlen t’i shihni nga afër gjatë Krishtlindjeve duke admiruar dekorimet, ose për një arratisje momentale pushimesh.

Greenbrier: White Sulfur Springs, Virxhinia Perëndimore

Burimet natyrore minerale kanë tërhequr të ftuarit në “The Greenbrier” për më shumë se dy shekuj, dhe hoteli historik që u hap në 1913 ka mirëpritur shumë presidentë të SHBA.

Në prag të Krishtlindjes, “The Greenbrier” ka një Ball Snowman, kushton 125 dollarë për të rritur dhe 55 dollarë për fëmijë, i ndjekur nga një program muzikor dhe lojëra argëtuese

The Fife Arms: Braemar, Skoci

Peshkimi, kërkimi i ushqimit dhe shëtitjet janë vetëm jashtë në The Fife Arms, një vendstrehim i mbushur me antike, i shekullit të 19-të brenda Parkut Kombëtar Cairngorms në Malësitë Skoceze. Hoteli është 14.5 kilometra nga Balmoral, rezidenca e familjes mbretërore në Skoci.

Dhomat fillojnë me rreth 500 dollarë në fund të dhjetorit. Ekziston edhe një paketë speciale për Krishtlindje, në varësi të disponueshmërisë.

Ojai Valley Inn: Ojai, Kaliforni

“Serenity Season” është në kohën e duhur në Ojai Valley Inn, ku trajtimet Spa, golfi, tenisi dhe joga mund të përfshihen në një qëndrim shplodhës në këtë resort të luginës bregdetare prej 220 hektarësh. Më 24 dhjetor, ka një xhiro me Jingle Bell dhe kohë histori me kukudhët e Santa. Në ditën e Krishtlindjeve në The Farmhouse (175 dollarë për të rritur, përfshirë verën; 60 dollarë për fëmijët 12 vjeç e lart.

Çmimet e dhomave në dhjetor fillojnë nga 649 dollarë për natë.

Plaza: Nju Jork

Koha e çajit dhe koha e Krishtlindjes përkojnë në Palm Court elegant të The Plaza, ku tre menu çaji festash do të jenë të disponueshme deri më 31 dhjetor.

Çaji Manhattan (118 dollarë) përmban shije dhe ëmbëlsira, duke përfshirë një tortë patate me panxhar, kërpudha dhe djathë dhie dhe një bûche me çokollatë portokalli Manjari.

Eloise, banorja e famshme imagjinare e hotelit, i ka dhënë emrin e saj një çaji për fëmijë të disponueshëm për 85 dollarë.

Trekëndëshi i Artë Anantara: Chiang Rai, Tajlandë

Në Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort në provincën Chiang Rai të Tajlandës, resorti ka një përzgjedhje të dhomave më tradicionale luksoze dhe të ftuarit mund të mësojnë më shumë për banorët e dashur në Elephant Camp.

Dreka e Krishtlindjeve “Një dhuratë e Nënës Natyrë” do të shfaqë përbërës të freskët, me burim vendas.

Dhomat fillojnë nga rreth 1660 dollarë, duke përfshirë ushqimet, transfertat në aeroport dhe disa aktivitete.

a2news.com