Fluturime ”low cost”: WIZZAIR fillon fluturimet nga Rinasi në prill

233

15267682_913744178725085_233076787336092757_nNë prill të 2017-s, një tjetër kompani fluturimesh “low cost” do të operojë në Shqipëri. Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, gjatë vizitës zyrtare në Hungari me ministrin e Zhvillimit Kombëtar, Miklós Seszták, nënshkroi një Memorandum Bashkëpunimi, që i hap rrugë fillimit të flututimeve të kompanisë “low cost” WIZZAIR.