Histori suksesi/ Shqiptarja Dua Lipa shpallet artistja më e mirë në botë

141

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa ka shënuar edhe një sukses tjetër, duke u zgjedhur artistja më e mirë e vitit.

Ajo ka publikuar lajmin për fansat e saj ku shprehet ,”çfarë nate! Tre çmime! Artistja më e mirë me albumin dhe këngën më të mirë ‘New Rules’ Faleminderit LOS40MusicAwards  për këtë mbrëmje perfekte. Do t’i ndajë të gjitha me juve nesër po sot  VERË”, shprehet Lipa .

Po ashtu Dua Lipa ditën e djeshme ka publikuar edhe videokilpin e saj më të ri me Andrea Bocelli “If only”