Xhudistja shqiptare fiton medaljen e artë në Kroaci

6

Pas kampiones olimpike Majlinda Kelmendi, një tjetër shqiptare nga Kosova po shkëlqen në Xhudo. Laura Fazliu ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian në Dubrovnik Kroaci.

Xhudistja nga Kosova, Laura Fazliu ka shkëlqyer në Kupën Evropiane. Nga katër ndeshje ajo arriti të fitojë tre prej tyre, duke mbledhur 30 pikë, më së shumti nga pesë garueset në kategorinë 63 kilogramë.

Ndërsa Flaka Loxha dhe Erza Muminoviqi u vlerësuan me medalje të bronztë.

Vajzat shqiptare po shkëlqejnë jo vetëm në muzikën pop, por edhe në xhudo.