Bashkia Tiranë, fonde dhe asistencë për gratë në biznes

Të gjitha gratë që duan të futen në botën e sipërmarrjes përmes hapjes së një biznesi, edhe këtë vit mund të kenë nd...

Ja pse femrat jetojnë më gjatë

Kjo përmbledhje fotosh tregon se pse femrat jetojnë më gjatë.

Ministri Klosi: Punësim dhe riintegrim për gratë e burgosura që përfitojnë nga amnistia

Ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi dhe ajo e Shtetit, Ermonela Felaj janë takuar me të burgosura...

Stilistja shqiptare që arriti të futet në pasarelat e modës në Las vegas

Kudo që ajo përfshihet e shndërron në një ngjarje të ëmbël dhe elegante. Bëhet fjalë për stilisten shqiptare Ermelinda M...

Tiranë, finalizohet me sukses Fondi për Gratë Sipërmarrëse

Falë mbështetjes së Bashkisë së Tiranës, 22 gra kanë mundur që sot të kenë bizneset e tyre në kryeqytet, duke punësu...

Strategji kombëtare për dhunën ndaj grave

Ministri i Mirëqënies Sociale, Blendi Klosi ka prezantuar këtë të enjte strategjinë e qeverisë kundër dhunës ndaj grave....

”Blonde”, një film biografik për Marilyn Monroe

Regjisori neozelandez Andrew Dominik po përgatitet për një rikthim të madh, me filmin biografik “Blonde”, me Ana De Arma...

Historitë e 6 vajzave të apasionuara pas motorsportit

Ajeta Puca, sipërmarrëse, tregon historinë e saj të dashurisë me motorin. “Babai im ka qenë usta hidraulik dhe për he...
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek