Menyra per kapjen e flokeve

© freckled-fox 1960s style © longhairstyleshowto A tender hairstyle © chungta ...

Ja pse femrat jetojnë më gjatë

Kjo përmbledhje fotosh tregon se pse femrat jetojnë më gjatë.

Tiranë, finalizohet me sukses Fondi për Gratë Sipërmarrëse

Falë mbështetjes së Bashkisë së Tiranës, 22 gra kanë mundur që sot të kenë bizneset e tyre në kryeqytet, duke punësu...

Bashkia Tiranë, fonde dhe asistencë për gratë në biznes

Të gjitha gratë që duan të futen në botën e sipërmarrjes përmes hapjes së një biznesi, edhe këtë vit mund të kenë nd...

Stilistja shqiptare që arriti të futet në pasarelat e modës në Las vegas

Kudo që ajo përfshihet e shndërron në një ngjarje të ëmbël dhe elegante. Bëhet fjalë për stilisten shqiptare Ermelinda M...

”Blonde”, një film biografik për Marilyn Monroe

Regjisori neozelandez Andrew Dominik po përgatitet për një rikthim të madh, me filmin biografik “Blonde”, me Ana De Arma...

Bashkia e Tiranës, kontratë për fuqizimin e pozicionit të gruas në punë

Nënshkruhet paketa me 7 parimet globale të fuqizimit të gruas në biznes dhe në karrierë. Për herë të parë 11 kompani ang...

Strategji kombëtare për dhunën ndaj grave

Ministri i Mirëqënies Sociale, Blendi Klosi ka prezantuar këtë të enjte strategjinë e qeverisë kundër dhunës ndaj grave....
25,582FansaPëlqeje
450NdjekësitNdjek
37NdjekësitNdjek